Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

ZDROJ | Apple TV+

Máme tu polovicu mesiaca a s ňou aj naše tipy na aktuálne filmy a filmové premiéry na streamovacích službách.

Uhorková sezóna je v plnom prúde, to však neznamená, že filmov je nedostatok. Práve naopak, aj tento mesiac sme prešli všetky dostupné veľké streamovacie služby a vybrali šesticu filmov, ktoré sa oplatí vidieť.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2020

Fatal Affair

Netflix – 16. júl

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Stretnutie so starým známym nemusí vždy dopadnúť dobre. Dokazuje to aj tento triler, ktorý spracováva obľúbenú zápletku s prenasledovaním a obťažovaním.

Klasický triler, ktorý pravdepodobne ničím neprekvapí, no pokiaľ obľubujete tento štýl filmov, určite mu dajte šancu. Aj klišé príbeh predsa môže byť dobre spracovaný.

Father Soldier Son

Netflix – 17. júl

IMDB – 6,2/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dokumentárny film z dielne Netflixu a The New York Times sleduje príbeh rodiny počas desiatich rokov, v rámci, ktorých otec odchádza na vojenskú misiu a skúma, ako vojna vplýva na rodinný život a na rodičovstvo.

Časozberné dielo ukazuje, ako sa rodina vyrovnáva s ťažkým zranením otca vojaka, ktoré ho pripraví o nohu a otvára množstvo ďalších tém spojených s armádou.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

Greyhound

Apple TV+ – 10. júl

IMDB – 7,1/10

Rotten Tomatoes – 80 % (Tomatometer) 79 % (Audience Score)

ČSFD – 72 %

Veľkofilm inšpirovaný skutočnými udalosťami z obdobia druhej svetovej vojny. Väčšina vojnových filmov z tohto obdobia sa zameriava na európske fronty, no máloktorý film ukazuje lodné boje v Atlantiku. Práve o tom je Greyhound, v ktorom si hlavnú rolu zahral Tom Hanks.

Ide o príbeh podľa knižnej predlohy od C. S. Forester a o réžiu sa postaral Aaron Schneider. Pokiaľ obľubujete vojnové filmy, novinku od Apple TV+ si rozhodne nenechajte ujsť.

The Old Guard

Netflix – 10. júl

IMDB – 6,7/10

Rotten Tomatoes – 81 % (Tomatometer) 74 % (Audience Score)

ČSFD – 58 %

Akčný sci-fi triler s fenomenálnou Charlize Theron v hlavnej úlohe dorazil pred pár dňami na Netflix. Príbeh sleduje tajnú skupinku nesmrteľných vojakov, ktorí zachraňujú svet. Pri jednej misii dôjde k odhaleniu ich nesmrteľnosti, čo má za následok akčnú jazdu za nepriateľmi, ktorí sa snažia replikovať ich superschopnosti.

Film vznikol na motívy komixovej predlohy a vyslúžil si rozporuplné recenzie. Kým americké databázy Rotten Tomatoes a IMDB ohodnotili film relatívne dobre, podľa ČSFD ide skôr o priemerný film.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2020

Under the Riccione Sun

Netflix – 1. júl

IMDB – 5,6/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – 56 %

Taliansky letný film o mládeži, ktorá si užíva letné prázdniny na pláži plný romantických momentov a gýčových západov slnka. Áno, aj takýto film nemusí byť zlý pokiaľ sa vám nechce nad niečím premýšľať a len si užiť talianske slnko aspoň z pohodlia domova.

Netflix priniesol priemerný film, ktorý je vyslovenou oddychovou záležitosťou. Oceníte príjemný soundtrack a letnú atmosféru. Viac však od tohto kúsku nečakajte.

We Are One

Netflix – 14. júl

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Tento mesiac uzavrieme ešte jedným dokumentárnym filmom, ktorý spracováva tému aktivizmu. Film, ktorý ukazuje, že aj snaha obyčajných ľudí môže niečo ovplyvniť.

Aktivisti z celého sveta sa snažia o boj proti nespravodlivosti. Francúzsky dokumentárny film vznikol po natočení známeho videoklipu Solidarité.

Komentáre k článku