Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

ZDROJ | AppleTV+

Posledný mesiac v roku a s ním aj náš posledný tohtoročný článok o tipoch na filmy, ktoré sa objavili alebo sa ešte len objavia na streamovacích službách.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Tento mesiac je bohatší aj na filmy pre mladších divákov. Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Pozrite siČo dnes pozerať na streame? novinka Davida Finchera Mank

The One and Only Ivan

HBO GO – 13. december 2020

IMDB – 6,7/10

Rotten Tomatoes – 70 % (tomato meter), 67 % (audience score)

ČSFD – 67 %

Príbeh od Disney o gorile Ivan, ktorá žije v obchodnom dome na predmestí so slonicou Stellou, psom Bobom a ďalšími zvieratami. Po uvedomení si, že aj on pochádza z divokej prírody sa rozhodne utiecť.

V hlavnej úlohe sa objavil Sam Rockwell ako gorila Ivana a Bryan Cranston. O réžiu sa postarala Thea Sharrock, ktorá predtým natočila romantický film Me Before You.

Let Them All Talk

HBO GO – 10. december 2020

IMDB – 6,1/10

Rotten Tomatoes – 90 % (tomato meter), 53 % (audience score)

ČSFD – 52 %

Slávna spisovateľka (Meryl Streep) sa vydá so svojimi dlhoročnými priateľkami (Candice Bergen a Dianne Wiest) na dobrodružnú cestu, aby sa na výletnej lodi pobavila a vyliečila staré rany. Lenže nie je tou, ktorou sa zdá byť, a jej písanie si možno tiež nezaslúži doterajšie fanfáry. K dámam sa pripojí jej mladučký synovec (Lucas Hedges), ktorý im robí spoločnosť a pritom sa zamiluje do literárnej agentky (Gemma Chan).

O réžiu sa postaral oscarový režisér Steven Soderbergh, autor všetkých Dannyho parťákov a životopisných drám Liberace alebo Erin Brockovich.

Mank

Netflix – 4. december 2020

IMDB – 7,3/10

Rotten Tomatoes – 84 % (tomato meter), 70 % (audience score)

ČSFD – 70 %

30. roky v Hollywoode vyzerajú trochu inak, než si ich idealisticky predstavujeme, najmä ak toto obdobie sledujete z pohľadu sarkastického scenáristu a alkoholika H. J. Mankiewicza. Ten práve dokončuje svoj scenár k jednému z najznámejších filmov minulého storočia – Citizen Kane.

Scenár k filmu Mank, ktorý nájdeme na Netflixe, napísal scenárista Jack Fincher, ktorý zomrel pred 17 rokmi a ktorý bol otcom nie menej slávneho scenáristu a režiséra Davida Finchera (Gone Girl, The Social Network, Seven). Práve on sa posadil na režisérsku stoličku očakávanej novinky, ktorú natočil na počesť svojho otca. V hlavných úlohách sa objavili Gary Oldman a Amanda Seyfried a o hudbu sa postaralo fenomenálne duo Trent Reznor a Atticus Ross. Len dodám, že tento film nie je vhodný pre bežného diváka, ale je potrebné mať o filme aj niečo naštudované a napozeranú spomínanú klasiku Citizen Kane.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020

Sylvie’s Love

Amazon Prime Video – 23. december 2020

IMDB – 5,9/10

Rotten Tomatoes – 95 % (tomato meter)

ČSFD – N/A

Pred Vianocami dorazí na službu Amazon Prime Video aj táto romantická záležitosť, ktorá sleduje mladú ženu, ktorá pracuje v obchode s vinylovými platňami v Harleme 50. rokov, kde sa zoznamuje s nádejným saxofonistom, do ktorého sa zamiluje. Opäť sa stretávajú o pár rokov a zisťujú, že ich city nevyhasli.

Film na prvý pohľad veľmi pripomína La La Land, tak uvidíme, ako nakoniec dopadne u recenzentov. V hlavných úlohách sa predstaví Tessa Thompson, Wendi McLendon-Covey a Eva Longoria.

The Midnight Sky

Netflix – 23. december 2020

IMDB – 5,4/10

Rotten Tomatoes – 53 % (tomato meter), 27 % (audience score)

ČSFD – N/A

Deň pred Štedrým dňom sa na Netflixe objaví očakávaná dráma, ktorú režíroval a aj si v nej zahral hollywoodsky herec George Clooney. Príbeh podľa knižnej predlohy od autorky Lily Brooks-Dalton hovorí o Augustinovi, arktickom vedcovi, ktorý musí varovať astronautov pred návratom na Zem, kde došlo k celosvetovej katastrofe.

Výpravný film dopĺňajú aj ďalší známi herci, ako napríklad Felicity Jones (Rogue One, Theory of Everything) a Kyle Chandler (Argo, First Man). Napriek tomu, že George Clooney je známy skôr ako herec, nepôjde o jeho režisérsky debut. Na konte má už niekoľko filmov, ktoré si sám zrežíroval. Príkladom je The Monuments Men či Good Night, and Good Luck. Prvotné recenzie sú skôr rozporuplné, no uvidíme, ako si tento veľkofilm poradí s divákmi. 

Wolfwalkers

AppleTV+ – 11. december 2020

IMDB – 8,3/10

Rotten Tomatoes – 98 % (tomato meter), 100 % (audience score)

ČSFD – 89 %

Dlho očakávaný animovaný film od AppleTV+ konečne dorazil na streamovaciu službu a odnáša sa jedno lepšie hodnotenie za druhým.

Film sleduje mladú začínajúcu lovkyňu, ktorá sa s otcom vydávam do Írska, aby tam vyhubili poslednú vlčiu svorku. Všetko sa však mení, keď sa spriatelí s dievčaťom zo záhadného kmeňa, o ktorom sa hovorí, že sa v noci premieňa na vlčiu svorku. Nádherné vizuálne spracovanie dopĺňajú aj kvalitní herci. V hlavnej úlohe si zahral (daboval) Sean Bean.

Komentáre k článku