Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

ZDROJ | Netflix

Máme polovicu augusta a s ňou aj naše pravidelné tipy, tentokrát na filmy, ktoré sa objavili a objavia na streamovacích službách.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix. Tento mesiac opäť dominuje filmová tvorba z Netflixu, no objaví sa aj očakávaný titul na Amazon prime Video.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

All Together Now

Netflix – 28. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Ďalšia z radu filmových drám na Netflixe prinesie príbeh stredoškoláčky, ktorá pred kamarátmi tají, že býva v školskom autobuse, pretože nemá kde bývať. Film o tom, že prijať pomoc okolia je normálne.

O réžiu drámy sa postaral Brett Haley, ktorý v minulosti natočil romantickú komédiu The Hero, ktorá bola pozitívne prijatá kritikmi.

Anelka: Misunderstood

Netflix – 5. august

IMDB – 6,5/10

Rotten Tomatoes – 88 % (Audience Score)

ČSFD – 77 %

Ďalší z radu životopisných dokumentov športovcov. Po úspešnom seriáli The Last Dance o Michaelovi Jordanovi tu máme profil francúzskeho futbalistu Nicolasa Anelky, ktorého životný príbeh je opradený mnohými kontroverziami.

Tento dokument približuje zákulisie tohto známeho športovca, ktorý bol pre mnohých arogantný a zároveň talentovaný a nepochopený. Pre futbalových fanúšikov ide o povinnú jazdu.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

Chemical Hearts

Amazon Prime – 21. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Na Amazon Prime sa už o pár dní objaví očakávaný romantický film podľa knihy Our Chemical Hearts od Krystal Sutherland. Príbeh sleduje študenta Henryho Pagea, ktorý spoznáva novú študentku Grace Townovú, s ktorou pracujú na školských novinách. Postupne sa do novej študentky zamiluje, no podľa prvotného traileru nemáme čakať klasický klišé príbeh.

Okrem hlavnej zápletky budeme sledovať a odhaľovať tajomstvo novej študentky, ktoré jej zmenilo život. V hlavnej úlohe sa predstavia skôr neznáme tváre v podobe Lili Reinhart a Austina Abramsa. Za režisérsku stoličku sa posadil tiež relatívny nováčik Richard Tanne.

John Was Trying to Contact Aliens

Netflix – 20. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Na Netflixe sa objaví už o pár dní zaujímavý krátkometrážny dokumentárny film o mužovi samotárovi, ktorý vysiela signál do vesmíru a monitoruje známky možnej mimozemskej civilizácie. Mimozemšťanov síce nenájde, no podarí sa mu predsa len niečo objaviť.

Netflix okrem bežných filmov a seriálov príležitostne vypúšťa zaujímavé krátkometrážne filmy na dôležité témy. Príkladom je aj film Period. End of sentence o problematike nedostatku ženských vložiek v Indii.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

Project Power

Netflix – 14. august

IMDB – 6,4/10

Rotten Tomatoes – 70 % (Tomato Meter) 66 % (Audience Score)

ČSFD – N/A

Hviezdami nabitý sci-fi triler, v ktorom si hlavné postavy zahral Joseph Gordon-Levitt, Dominique Fishback a Jamie Foxx. V meste sa objavila nová droga, ktorá používateľom na päť minút dodá super schopnosti. Hlavné postavy sa rozhodnú vypátrať pôvod tejto drogy v uliciach New Orleans.

Originálny námet sa stretol s rozporuplnými reakciami v recenziách a to vďaka slabšiemu scenáru, no pokiaľ obľubujete tento žáner filmov, určite mu dajte šancu.

Rising Phoenix

Netflix – 26. august

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Koncom augusta sa na Netflixe objaví ešte jeden zaujímavý dokumentárny film. Rising Phoenix rozpráva príbeh histórie paraolympijských hier, ktoré v súčasnosti patria do tretieho najväčšieho športového podujatia na svete.

O réžiu sa postarali Ian Bonhôte a Peter Ettedgui, ktorí v minulosti priniesli oceňovaný dokumentárny film McQueen o svetoznámom návrhárovi.

Komentáre k článku