Vybrali sme TOP 6 aplikácií v AppGallery na dopravu po Bratislave

Mestská hromadná doprava, taxík, bicykel či vlak? Možnosti dopravy po Bratislave sú bohaté. Stačí si zvoliť len tú správnu aplikáciu. Viete, že množstvo praktických aplikácií nielen o doprave nájdete aj v obchode Huawei AppGallery?

Po bankových aplikáciách a aplikáciách určených na navigáciu sme späť s treťou časťou nášho seriálu o appkách, ktoré nájdete v obchode Huawei AppGallery. Tento obchod sa nezdá a ponúka veľké množstvo slovenských, ale aj zahraničných aplikácií stvorených na presúvanie sa po meste. A nové aplikácie pribúdajú každým dňom. Pozrite si náš výber top 6 appiek na dopravu pre obyvateľov hlavného mesta.

Podobne ako pri navigačných appkách, aj tu stačí v AppGallery zájsť do kategórie „navigácia a doprava“ a zobrazí sa vám bohatý zoznam aplikácií určených na dopravu.

Pozrite siToto sú bankové appky, ktoré naplno fičia na smartfónoch Huawei

Hopin

Populárna taxi aplikácia Hopin, je slovenskou alternatívou pre Bolt, ktorý mimochodom tiež v AppGallery nájdete. Hopin neslúži len ako bežná taxi služba s aplikáciou. Ponúka aj ďalšie služby, napríklad odvoz detí v rámci Hopin Kids a to tými najlepšími vodičmi.

Okrem bežných jázd umožňuje Hopin aj tie firemné na faktúru. Ďalšou možnosťou je Hopin Kuriér, nová služba pre bežných používateľov, firmy či e-shopy, ktoré potrebujú doručiť svoj tovar. Podobne ako pri využívaní taxi služby, aj pri Hopin Kuriér môžete svoju zásielku sledovať v reálnom čase.

Pozrite siViete, ktoré navigačné appky si stiahnete z AppGallery v Huawei smartfóne?

IDS BK

Táto aplikácia je povinnosťou pre každého, kto využíva hromadnú dopravu v Bratislavskom kraji. Okrem vyhľadávania podrobných informácií o spojoch a časoch odchodov, IDS BK slúži na nakupovanie lístkov. Stačí si len cez kartu dobiť kredit a lístky môžete nakupovať priamo v appke.

Výhodou je, že pokiaľ si lístok kúpite, viete ho použiť aj v medzimestskej doprave v rámci kraja. Aplikácia tiež informuje o zmenách v spojoch, no jej hlavnou devízou je, že je prehľadná a veľmi dobre používateľsky prístupná.

Slovak Lines

Podobne ako IDS BK, aj aplikácia Slovak Lines ponúka nákup lístkov cez kartu a to v podobe troch jednoduchých klikov. Pokiaľ si zakúpite lístok online, papierový už nebudete potrebovať a v takejto podobe ho môžete ukázať aj v autobuse.

V aplikácii si viete kúpiť lístky aj do Viedne či iných miest, prípadne si kúpiť Travel Pass, v rámci ktorého máte zvýhodnené ceny na jednotlivé lístky.

Pozrite siAké sú naše prvé dojmy zo SlovnafBAjk?

Bolt

V Bratislave asi najznámejšia služba na poskytovanie prepravy po meste. Bolt vo svojom charakteristickom zelenom rozhraní ponúka rýchle a prehľadné objednanie auta, ktoré vás prevezie z jedného konca mesta na druhý.

Nekončí to však len pri autách. Bolt umožňuje aj prenájom obľúbených elektrických kolobežiek, ktoré môžete nájsť rozmiestnené po celej Bratislave.

Slovnaft BAjk

Pred dvomi rokmi spustený bratislavský bikesharing má svoju aplikáciu aj v AppGallery. Aplikácia Slovnaft BAjk vás prevedie krok za krokom registráciou, výberom programu a tiež platbou.

Slovnaft BAjk aplikácia na prehľadnej mape Bratislavy zobrazuje všetky stanice s počtom voľných bicyklov. Viete tak v priebehu pár sekúnd zistiť, kde si môžete požičať najbližší bicykel. Vyskúšajte si to.

UBIAN

Cestovný poriadok do vrecka. Aj takto by sa dala opísať táto užitočná aplikácia, ktorá kombinuje informácie o vlakoch, autobusoch a MHD. V aplikácii UBIAN si tiež viete nakupovať lístky na jednotlivé spoje či sledovať naživo, kde sa váš spoj aktuálne nachádza.

V prípade, že chcete dokázať, že vám životné prostredie nie je ukradnuté, môžete v aplikácii zbierať tzv. zelené body za prejazdené kilometre.

Pozrite siHuawei Mate 40 Pro a Pro+ prinášajú prepracovaný dizajn, aj nové fotoaparáty

Všetky tieto aplikácie si viete bezplatne stiahnuť z Huawei AppGallery, kde nechýbajú ani známe svetové appky, napríklad aj perfektná aplikácia na dopravu po meste – Moovit.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom Huawei Technologies (Slovak) s.r.o.

Komentáre k článku