4 koncepty iPhonu 8, ktoré by sme všetci chceli vidieť

Radi by sme povedali, že predstavenie iPhonu 8 sa rýchlo blíži. Stále však máme pred sebou polroka. Medzitým sa aspoň môžeme potešiť týmto konceptami, ktoré by v novom iPhone videl takmer každý fanúšik tejto značky.

Rok 2017 je pre spoločnosť Apple veľmi špecifický. Presne v tomto roku sme sa pred desiatimi rokmi dočkali prvého smartfónu s názvom iPhone. Nielen bežní fanúšikovia, ale aj analytici preto čakajú, že kalifornský gigant na novinke zapracuje a prinesie niekoľko radikálnych zmien či vylepšení.

Pozrite siApple iPhone 7 Plus – dvojica očí vidí lepšie

I napriek tomu, že logicky ďalším nástupcom populárneho inteligentného telefónu má byť iPhone 7s, kvôli veľkým zmenám sa povráva o prechode priamo na číslo 8. Všetky dohady budú potvrdené až v septembri no internet sa už teraz hemží všetkými možnými obrázkami, teóriami a špecifikáciami. My sme pre vás zozbierali štyri najkrajšie koncepty.

iPhone 8 podľa tvorcu Moe Slah

ZDROJ | Moe Slah / Behance

Egyptský dizajnér si iPhone 8 predstavuje podobne, ako nedávno predstavené LG G6, a teda bez nadbytočných rámikov displeja. Má ísť o OLED panel so známym Home Button premiestnením na displej. Tiež sa tu má nachádzať ďalšia verzia Force Touch technológie. Väčší displej by určite zaručoval väčšiu funkcionalitu v menšom tele.

https://youtu.be/YhJS1jxsQ5U

iPhone 8 podľa tvorcu Georgy Pashkov

ZDROJ | YouTube

Ďalší návrh prichádza od Georgyho Pushkova. Displej i v tomto prípade pokrýva celú prednú stranu smartfónu. Z tohto dôvodu je v paneli zabudovaný ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, aký má i Xiaomi Mi Mix. Najzaujímavejšou je však idea transparentnej zobrazovacej plochy. To má byť možné vďaka optickým senzorom na zadnej strane zariadenia. Viac sa dozviete vo videu.

Pozrite si10 funkcií iOS 10, o ktorých ste nevedeli

https://youtu.be/rzeeTsEUYsA

iPhone 8 podľa tvorcu Iskander Utebayev

ZDROJ | YouTube

Veľmi vydareným konceptom je aj ten od Iskandera Utebayeva. Najväčším lákadlom by určite bol zahnutý displej, aký môžeme vidieť i v minuloročnej vlajkovej lodi Samsungu, ktorá si od nás odniesla krásne hodnotenie. Radikálnou zmenou je určite aj fotoaparát, ktorý je v tomto prípade skrytý pod ikonickým logom výrobcu.

https://youtu.be/e2gpJL5_1KQ

iPhone 8 podľa tvorcu Glaxon Paul

ZDROJ | YouTube

Predstava toho, ako má vyzerať iPhone 8 podľa Glaxona Paula sa veľmi nelíši od aktuálneho modelu, minimálne z prednej strany. Pri pohľade na bok smartfónu je to už iná káva. Nachádza sa tu totižto ďalšia dotyková plocha, ktorá slúži ku rýchlemu prístupu ku nastaveniam. Podobnú funkcionalitu nájdeme v najnovších MacBookoch Pro s Touch Barom.

https://youtu.be/EC4UpudHI58

Na finálnu verziu si síce musíme ešte počkať, niektoré koncepty ale nemusia byť ďaleko od reality. Treba uznať, že po minulé roky sa dizajnéri veľmi nemýlili a Apple nemá až toľko priestoru na veľké experimentovanie.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku