Top 10 filmov + top 10 seriálov, ktoré môžete dobehnúť cez Vianoce

ZDROJ | Epson

Tento rok pribudlo na streamovacích službách veľké množstvo kvalitných filmov a seriálov. Z oboch kategórií vyberáme desať najlepších tohtoročných noviniek, ktoré si môžete pozrieť cez sviatky.

ZDROJ | Netflix

Top 10 filmov

Bad Education

HBO GO

Bad Education je film, ktorý sa inšpiroval skutočnou udalosťou finančnej sprenevery na americkej škole. Bad Education kombinuje drámu a komédiu. V hlavnej úlohe sa ukázal Hugh Jackman.

18 presents

Netflix

Talianska životopisná dráma ukazuje ženu zomierajúcu na rakovinu, ktorá zanecháva svojej dcére 18 darčekov, ku každým narodeninám jeden, až kým nebude plnoletá. Skutočný príbeh Elisy Girotto, ktorý pohol svetom.

Greyhound

Apple TV+

Veľkofilm inšpirovaný skutočnými udalosťami z obdobia druhej svetovej vojny. Väčšina vojnových filmov z tohto obdobia sa zameriava na európske fronty, no máloktorý film ukazuje lodné boje v Atlantiku. Práve o tom je Greyhound, v ktorom si hlavnú rolu zahral Tom Hanks.

The Social Dilemma

Netflix

Ďalší z radu dokumentárnych filmov na Netflixe o vplyve technológii a sociálnych sietí na naše životy. Tento dokumentárny film by nemal chýbať v rámci vzdelávacieho procesu každého mladého človeka.

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

Amazon Prime Video

Po 14 rokoch je späť svetoznámy „kazašský“ novinár Borat. Tentokrát sa vydáva na cestu po predvolebných Spojených štátoch amerických. V hlavnej úlohe sa opäť predstavil výborný komik Sacha Baron Cohen, ktorý boratovské plavky vymenil za rúško.

Pozrite siČo dnes pozerať na streame? Ma Rainey’s Black Bottom podľa skutočnej udalosti

David Attenborough: A Life on Our Planet

Netflix

Najznámejší britský moderátor dokumentárnych filmov, David Attenborough, sa ohliada za svojím životom a za postupným ničením prírody, ktorému v značnej miere dopomohol človek. Keď hľadáte jeden film, ktorý určite treba na Netflixe vidieť, potom je to toto dokumentárne veľdielo, ktoré je nádherne natočené a nesie so sebou silné enviromentálne posolstvo.

The Trial of the Chicago 7

Netflix

Príbeh sleduje rok 1968 a pokojný protest proti zjazdu demokratickej strany, ktorý však vyvrcholí vlnou násilia a známym súdnym procesom v Chicagu. V hlavnej úlohe sa predstavili Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne či Michael Keaton.

Mank

Netflix

30. roky v Hollywoode vyzerajú trochu inak, než si ich idealisticky predstavujeme, najmä ak toto obdobie sledujete z pohľadu sarkastického scenáristu a alkoholika H. J. Mankiewicza. Ten práve dokončuje svoj scenár k jednému z najznámejších filmov minulého storočia – Citizen Kane.

Wolfwalkers

AppleTV+

Film sleduje mladú začínajúcu lovkyňu, ktorá sa s otcom vydávam do Írska, aby tam vyhubili poslednú vlčiu svorku. Všetko sa však mení, keď sa spriatelí s dievčaťom zo záhadného kmeňa, o ktorom sa hovorí, že sa v noci premieňa na vlčiu svorku. Nádherné vizuálne spracovanie dopĺňajú aj kvalitní herci. V hlavnej úlohe si zahral (daboval) Sean Bean.

Sylvie’s Love

Amazon Prime Video 

Romantická záležitosť, ktorá sleduje mladú ženu, ktorá pracuje v obchode s vinylovými platňami v Harleme 50. rokov, kde sa zoznamuje s nádejným saxofonistom, do ktorého sa zamiluje. Opäť sa stretávajú o pár rokov a zisťujú, že ich city nevyhasli. Film na prvý pohľad veľmi pripomína La La Land.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Top 10 seriálov

The New Pope

HBO GO

Príbeh kontroverzného pápeža Pia XIII a zároveň voľné pokračovanie seriálu Mladý pápež. K Jude Law sa pridal John Malkovich a na režisérsku stoličku si opäť sadol talentovaný Paolo Sorrentino, ktorý v minulosti priniesol filmy ak Veľká nádhera či Mladosť.

My Brilliant Friend –  The Story of a New Name

HBO GO

Druhá séria oceňovaného seriálu podľa bestselleru talianskej spisovateľky Eleny Ferrante. Príbeh sleduje životnú cestu dvojice kamarátok Eleny Grecovej a Lily Cerullovej, ktoré vyrastajú na chudobnom juhu Talianska 50 rokov. Príbeh spracováva témy vzťahov a priateľstva, no tiež sociálnych rozdielov a vzdelávania.

Westworld – Season 3

Tretia séria oceňovaného výpravného seriálu nás zaviedla do reálneho sveta. Pokiaľ ste so seriálom Westworld ešte nemali tú česť, určite odporúčame túto chybu napraviť. Seriál pracuje s množstvom filozofických úvah a myšlienok, no tou základnou otázkou ostáva: Čo ak náš svet nie je skutočný? Okrem Los Angeles budúcnosti, máte možnosť vidieť aj ďalšiu časť zábavného parku, tentokrát umiestnenom vo fašistickom Taliansku 40. rokov.

Defending Jacob

Apple TV+

8-dielna miniséria je zaujímavým počinom, ktorý sa objavil na streamovacej službe Apple TV+. V hlavných úlohách sa predstavili skvelí herci Chris Evans a Michelle Dockery. Seriál vznikol ako adaptácia úspešnej rovnomennej knihy od spisovateľa Williama Landaya. Chris Evans si zahral asistenta prokurátora, ktorého syna obvinili z vraždy. Začína sa kolobeh udalostí, ktorý dovedie dovtedy šťastnú rodinku na pokraj rozpadu.

Hollywood

Netflix

Tento seriál poteší každého milovníka filmového umenia. 8-dielny seriál nás zavedie do továrni na sny – Hollywoodu povojnových rokov, kde sa snaží uspieť skupina mladých filmárov a hercov. Môžete tak vidieť legendárne postavy zo zlatej éry amerického filmového priemyslu.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Upload

Amazon Prime

Predstavte si seriál Black Mirror skombinovaný s romantickou komédiou. O takýto počin sa pokúsili na streamovacej službe Amazon Prime. Po smrti si vo svete tohto seriálu môžete vybrať či chcete „existovať“ ďalej vo virtuálnom svete. Hlavná hrdinka Nora pracuje ako zákaznícky servis pre digitálny posmrtný svet Lakeview, kde sa ocitá Nathan, ktorý zomrel po autonehode.

Dark Season 3

Netflix

Pravdepodobne neexistuje úspešnejší nemecký seriál než je fenomén Dark. Ten sa tento rok vrátil s treťou sériou na Netflix, ktorá je zároveň poslednou. Dark je mysteriózny seriál, ktorý si získal fanúšikov po celom svete a ktorý pomotal hlavu svojimi časovými zvratmi.

The Haunting of Bly Manor

Netflix 

The Haunting of Bly Manor nadväzuje na úspešný The Haunting of Hill House. Ide však o kompletne nový príbeh s novým strašidelným domom, takže pokiaľ ste nevideli prvú sériu, nie je nutné ju vidieť, aby ste pochopili druhú. O réžiu sa opäť postaral Mike Flanagan, ktorý režíroval aj prvú sériu seriálu. Pokiaľ sa radi bojíte, určite tento seriál môžeme odporučiť.

The Queen’s Gambit

Netflix

Dramatická mini-séria, ktorá sleduje príbeh Beth Harmon, sirotu, ktorá sa stáva závislá na liekoch a ktorá v sebe objavuje obrovský šachový talent. Príbeh je spracovaním knižnej adaptácie od Waltera Tevisa. Seriál patrí medzi najpopulárnejšie tohtoročné novinky na Netflixe.

The Undoing

HBO GO

Príbeh úspešnej psychologičky, ktorej sa zo dňa na deň prevráti celý život hore nohami v momente, keď sa dozvedá o brutálnej vražde matky spolužiaka svojho syna. V hlavnej úlohe exceluje Nicole Kidman a Hugh Grant.

Komentáre k článku