Top 10 aplikácií, ktoré vás dostanú do formy

ZDROJ | Sony

Na stanovenie novoročných predsavzatí je už možno trochu neskoro, no ešte stále máte nejaký čas dostať sa do formy a plaviek. Pustiť sa do toho môžete klasickými postupmi, ale keďže sme technologický časopis, radi si život uľahčujeme aplikáciami.

Aplikácií na sledovanie športových aktivít je na trhu mnoho, no my sme do zoznamu zaradili aj také, ktoré vám pomôžu vytvoriť si isté návyky, zmeniť jedálniček či vylepšiť si pitný režim. Možností je mnoho a vďaka aplikáciám je chudnutie, posilňovanie a celkové sebazdokonaľovanie jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým.

Nike Training Club

Ak chcete začať cvičiť, no neviete, kde začať, v aplikácii Nike Training Club nájdete cvičebné plány pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Všetky plány sú dostupné zadarmo a ak sa chystáte cvičiť mimo domova, môžete si ich vopred stiahnuť do telefónu.

Ak by vám náhodou chýbala motivácia, do aplikácie môžete pozvať priateľov, s ktorými sa môžete porovnávať v športových aktivitách, alebo sa môžete pridať k niektorému klubu, v ktorých sa ľudia delia so svetom o svoje športové úspechy.

Nike Training Club90%

Veľkosť:
153,2 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android 4.4 a vyšší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Nike Training Club ponúka cvičebné plány pre začiatočníkov a pokročilých úplne zadarmo a tieto plány si môžete stiahnuť aj na offline použitie.

Lifesum

Začať sa hýbať je len polovičný úspech. Veľkú pozornosť by ste mali venovať aj tomu, čo jete a koľko toho jete. S tým vám pomôže aplikácia Lifesum, ktorá vám na začiatku vypočíta odporúčaný príjem kalórií, ktorý sa budete snažiť každý deň dodržať.

Aplikácia pozná obrovské množstvo bežných jedál vrátane tých z domácej kuchyne. Jedlá do aplikácie môžete pridávať aj skenovaním čiarových kódov. Ak si nechcete lámať hlavu s vymýšľaním diétnych jedálničkov, Lifesum vám na základe krátkeho kvízu zostaví diétny jedálniček ušitý na mieru.

ZDROJ | Lifesum AB

Lifesum86%

Veľkosť:
186,8 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Aplikácia Lifesum vám pomôže sledovať počet prijatých kalórií, aby ste úspešne splnili svoj váhový cieľ.

Pozrite si8 top aplikácií pre dovolenku na Slovensku

Fit recepty

Ako už názov napovedá, táto aplikácia obsahuje množstvo zdravých receptov, pričom všetky z nich sú po česky a väčšina z nich je dostupná zadarmo. Pri varení tak už nebudete musieť lúštiť anglické názvy a prepočítavať jednotky, rovno sa môžete pustiť do varenia.

Súčasťou každého receptu je aj zoznam ingrediencií, doba prípravy, náročnosť receptu a nutričné hodnoty, ktoré si rovno môžete zapísať napríklad do aplikácie Lifesum.  V aplikácii si tiež môžete vytvoriť svoj profil, do ktorého si následne môžete ukladať svoje obľúbené recepty.

Fit recepty89%

Veľkosť:
58,3 MB
Platforma:
iOS 9.0 a novší, Android 4.0.3 a novší
Cena:
0,00

Aplikácia Fit recepty je dokonalým pomocníkom pri zdravom životnom štýle, keďže vám ponúka obsiahle množstvo receptov, ktoré sú rozdelené do kategórií podľa použitia.

Strava

Ak už sa vám podarilo začať behať či bicyklovať, na sledovanie vašich športových aktivít môžete využiť podarenú aplikáciu Strava. Veľkú úlohu v aplikácii zohráva jej sociálny aspekt, teda priatelia a športové kluby, ktoré vás budú motivovať v tom, aby ste napríklad nabehali najviac kilometrov a dostali sa tak na vrchol klubového rebríčka.

Súčasťou aplikácie je tiež mapa s rôznymi bežeckými a cyklistickými trasami vo vašom okolí a nechýba ani podpora rôznych športových náramkov a hodiniek, ktoré do aplikácie odosielajú údaje o behu vrátane údajov o srdcovom tepe.

Strava: Run & Ride Training93%

Veľkosť:
173.9 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo vyšší, Android - Líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Pozrite siNotion – multifunkčný nástroj na poznámky, to-do zoznamy či organizáciu práce

WaterMinder

Dôležitou súčasťou chudnutia je správny pitný režim. S jeho dodržiavaním vám môže ľahko pomôcť aplikácia WaterMinder, ktorá vám vypočíta odporúčaný objem tekutín a následne vám bude cez notifikácie pravidelne pripomínať, aby ste sa napili. Pridávanie tekutín do aplikácie je vďaka upravovateľným skratkám otázkou jedného až dvoch dotykov.

Ak nejakú tekutinu prijímate pravidelne v špecifickom množstve, ľahko si na ňu môžete vytvoriť skratku s vlastnou ikonkou. Aplikácia vás navyše k dobrým výsledkom motivuje cez tzv. achievementy, ktoré dostávate za plnenie rôznych úloh spojených s pravidelným pitným režimom.

ZDROJ | Funn Media

WaterMinder85%

Veľkosť:
59,7 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 5.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Aplikácia WaterMinder sa postará o to, aby ste dodržiavali pitný režim. V aplikácii si môžete zaznamenávať prijaté tekutiny a notifikácie vám pomôžu nezabúdať na pravidelné dopĺňanie tekutín.

C25K – 5K Running Trainer Pro

Je ľahké povedať, že chcete začať behať, no kde skutočne začať? Ak začnete príliš zhurta, ľahko vás môže beh odradiť. Riešením je bežecký plán C25K (Couch to 5K), ktorý počíta s tým, že ste nikdy predtým nebehali. Prvé tréningy sú teda skôr prechádzky s občasným behaním, pričom každý ďalší tréning skracuje dobu chodenia a predlžuje dobu behu.

Ak sa budete držať plánu a pôjdete s aplikáciou C25K behať trikrát do týždňa, za 8 týždňov budete schopní zabehnúť 5 kilometrov bez prestávky. Celým behom vás sprevádza hlasová odozva, ktorá vám hlási zmenu intervalov a nechýba ani zabudovaný prehrávač hudby.

ZDROJ | Zen Labs

C25K 5K Trainer Pro80%

Veľkosť:
116,6 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android 5.0 a vyšší
Cena:
5,49 €

Bežecká aplikácia C25K využíva plán Couch to 5K na to, aby vás natrénovala na 5-kilometrový beh od úplných základov.

Aaptiv

Nech už sa rozhodnete robiť akýkoľvek šport či cvik, v začiatkoch je lepšie ho robiť s podporou trénera. Vďaka aplikácii Aaptiv si ale vôbec nemusíte platiť drahého trénera, a dokonca ani permanentku do fitness centra. Všetko zvládnete aj doma s hlasovými pokynmi od trénera, ktorého si vyberiete v aplikácii.

Vybrať si môžete z viacerých cvikov a aktivít, pre ktoré sú dostupné rôzne tréningové programy rozdelené podľa náročnosti a trénerov. Ak ale chcete mať kedykoľvek k dispozícii všetky cviky, zadarmo to nebude. Prémiový účet v aplikácii stojí 9,99 € mesačne.

ZDROJ | AAPTIV INC.

Aaptiv: #1 Audio Fitness App85%

Veľkosť:
113 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Aaptiv je športová tréningová aplikácia, ktorá nahradzuje trénera v posilňovni virtuálnym trénerom, s ktorým môžete cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Pozrite siPeakFinder AR – ideálna aplikácia na letnú turistiku

Habitica

V prípade, že máte radi RPG hry, a zároveň sa snažíte do svojho života zaviesť nové zvyky, ako napríklad pravidelnú návštevu posilňovne či zdravé stravovanie, aplikácia Habitica je pre vás ako stvorená. V aplikácii si vytvoríte vlastnú postavu, ktorej zvyšujete zdravie a skúsenostné body tým, že plníte záväzky a úlohy, ktoré ste si stanovili.

Za získané body si môžete kupovať lepšiu výstroj, zbrane či čarovné nápoje, ktorými ľahšie porazíte príšery. Tieto herné mechaniky fungujú prekvapivo dobre ako motivačný nástroj, ktorý je navyše úplne zadarmo.

ZDROJ | HabitRPG, Inc

Habitica: Gamified Taskmanager89%

Veľkosť:
72 MB
Platforma:
iOS 9.3 a vyšší, Android 4.0.3 a vyšší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Habitica využíva RPG prvky na to, aby vás motivovala k plneniu úloh a dodržiavaniu nových zvykov.

30 Day Fitness Challenge

Názov aplikácie hovorí za všetko. Aplikácia 30 Day Fitness Challenge vás postaví pred 30-dňovú výzvu, počas ktorej budete musieť plniť vopred vytvorený cvičebný plán, pričom na jeho konci by ste mali vidieť výsledky na váhe, ale aj na sile.

Aplikácia vás naučí robiť jednotlivé cviky, pričom náročnosť tréningov sa postupne zvyšuje. Najlepšie na tom je, že aplikácia je dostupná úplne zadarmo a preložená je aj do slovenčiny. K plneniu výzvy teda nepotrebujete vôbec nič, iba pevnú vôľu a zopár metrov štvorcových na cvičenie.

30 Day Fitness Challenge95%

Veľkosť:
42,6 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 4.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Aplikácia 30 Day Fitness Challenge vás postaví pred 30-dňovú výzvu, počas ktorej budete musieť plniť vopred vytvorený cvičebný plán.

Strong

Doteraz spomenuté aplikácie boli väčšinou určené pre začiatočníkov. Ak už ale pravidelne navštevujete posilňovňu, možno vás zaujme aplikácia Strong, vďaka ktorej môžete sledovať plnenie svojich cvičebných rutín. V aplikácii si môžete vyskladať vlastnú rutinu, pričom aplikácia pozná viac než 100 rôznych cvikov vrátane kardio cvikov.

Bezplatná verzia je obmedzená na tri rutiny. Mesačný poplatok 5,99 € vám odomkne nielen možnosť pridania väčšieho počtu rutín, ale aj grafy, štatistiky a rôzne nástroje, vďaka ktorým môžete vylepšiť svoj cvičebný plán.

ZDROJ | Strong Fitness Ltd.

Strong90%

Veľkosť:
109,9 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Strong slúži na sledovanie cvičebných rutín, ktoré si môžete vyskladať sami zo stovky rôznych klasických a kardio cvikov.

Komentáre k článku