The B word – Čo povedal Elon Musk na ekologickú ťažbu Bitcoinu?

ZDROJ | Steve Nesius / Reuters

Tento týždeň sa konal významný webinár s názvom The B word. Na tomto webinári sa stretli 4 významné osobnosti krypto sveta. Webinár sa konal za účel vysvetlenia ekologickosti ťažby Elonovi Muskovi. Ako to dopadlo?

V tomto článku by som sa vyjadril ku najdôležitejším bodom tohto webináru. Keďže video nie je možné zdieľať, pozrieť si ho môžete priamo na YouTube.

ZDROJ | The B Word

Webinár sa zúčastnili :

Elon Musk – Tesla a Space X
Steve Lee – Square Crypto lead
Jack Dorsey – CEO Twitter
Cathie Wood – CEO Ark Invest

Poďme si tieto osobnosti najskôr trochu predstaviť. Elona Musk je známy hlavne kvôli Tesle a Space X, ale netreba zabúdať, že v nedávnej minulosti úspešne založil a predal Paypal, takže o elektronických peniazoch niečo vie. Jack Dorsey je zakladateľom Twitteru a o Bitcoine vie už od roku 2009 a od vtedy sa technológii Blockchain venuje. Cathie je CEO Ark Investu, ktorý je jeden z kľúčových hráčov v sprostredkovaní kryptomenových investícií zákazníkom. Podobne je na tom Steve Lee zo Square. 

Prečo sa konal webinár?

Veľa z vás si pamätá, že automobila Tesla začala v tomto roku prijímať Bitcoiny ako možné platidlo za svoje vozidlá. Pred pár týždňami s tým však skončila. Elon Musk to komentoval tým, že ťažba Bitcoinu nie je ekologická a že keď sa tak stane, tak zase začnú prijímať Bitcoiny. Tento výrok mal samozrejme veľké ovácie, pretože ťažba Bitcoinu má už teraz vysoký podiel ekologickej ťažby.

ZDROJ | Travis Wolfe / Shutterstock.com

TOP myšlienky tohto webináru

Celý webinár má zhruba hodinu. Ekologickosť ťažby sa začala riešiť až v druhej polovici. Bolo však vidieť, že každý jeden účastník ma veľké znalosti ohľadne Blockchainu, kryptomien a ťažby. Hostia sa vyjadrovali o Bitcoine ako o skvelom spôsobe mať peniaze mimo klasického systému. Rovnako zaznel aj pojem ,,store of value.“

Medzi TOP momente patrila zrejme pasáž, kde Elon Musk verejne priznal, že drží Bitcoin, Ethereum a Doge. Rovnako priznal, že čo sa týka pomeru, tak samozrejme najviac vlastní Bitcoinov.

Rovnako povedal, že aj Tesla aj Space X držia Bitcoiny a nikdy ich nepredali.

Ako je to teda s ťažbou?

Elon Musk by chcel vidieť vyšší podiel obnoviteľnej energie pri ťažbe Bitocinu. Pre neho je najväčší problém to, že Bitcoinová sieť funguje 24%7 takže nonstop a preto treba neustále prívod energie. To môže byť napríklad pri slnečnej alebo veternej energii problém. Musk hovoril o tom, že by chcel vidieť aj energiu pochádzajúcu z hydroelektrární alebo geotermálnu. Najviac mu prekáža pri ťažbe Bitcoinu spaľovanie uhlia, ktoré sa deje najmä v Číne. Avšak novým zákozom zo strany Číny sa veľké množstvo ťažiarov z tejto krajiny presúva preč.

Musk zároveň narovinu povedal, že ako náhle sa tento problém vyrieši, tak Tesla znova začne prijímať Bitcoiny ako platidlo.

ZDROJ | Daniel Oberhaus

Komentáre k článku