Testujeme Radosť | Registrácia, objednanie SIM-ky a prvé skúsenosti

Virtuálny operátor Radosť, spustený O2, zrejme prinesie vítané osvieženie do ponuky našich operátorov. Rozhodli sme sa vyskúšať na vlastnej koži ako funguje aktivácia SIM karty bez toho, aby ste vystrčili nos z domu. Ponúka naozaj kvalitné služby? Aké sú naše skúsenosti s aplikáciou? Radosť, ani O2 neboli o našej aktivite dopredu informovaní, v celom procese aktivácie a využívania služieb figurujeme ako bežný používateľ.

V našej prvej časti sa pozrieme na to, ako sa dá zaregistrovať a požiadať o SIM kartu.

Registrácia cez aplikáciu

Radosť nemá žiadnu kamennú prevádzku. Celú agendu dokážete vyriešiť z pohodlia domova pomocou aplikácie. Tá je k dispozícii nielen pre Android, iOS, ale dokonca aj iPadOS.

Keďže iPad je mojou predĺženou rukou, stiahol som appku práve do neho. Predtým som si pripravil občiansky preukaz a platobnú kartu. Aplikácia ma bod po bode navigovala ako postupovať.

Najprv som mal naskenovať prvú stranu občianskeho preukazu, potom druhú. „Z technických dôvodov“ sa to na prvý šup nepodarilo. Medzitým som si nainštaloval aplikáciu do smartfónu, následne prebehlo zosnímanie občianskeho preukazu bez problémov. Najprv prvá strana, potom druhá.

Aplikácia si overí vašu totožnosť pomocou jednoduchého a bezpečného procesu, cez tvárovú biometriu.

Viete, že…

tvárovú biometriu využíva ako prvý operátor na Slovensku práve Radosť? Technológia, ktorej výrazne pomáha umelá inteligencia, spĺňa všetky bezpečnostné kritériá. Vyvinula ju slovenská spoločnosť Innovatrics a patrí medzi najpresnejšie na svete.

Následne si skontrolujete či súhlasí adresa, zadáte váš e-mail. Napokon vás aplikácia požiada o zadanie platobnej karty, z nej si strhne 1 €, ktoré vám obratom vráti naspäť.

Do schránky vám príde e-mail s potvrdzujúcim tlačidlom.

Potvrdíte svoju správnu adresu a môžete čakať, kým vám príde SIM karta poštou.

Pozrite siMobilný operátor Radosť dnes predstavil svoju ponuku

Aktivácia SIM karty

O kartu som požiadal v nedeľu, v stredu som našiel v schránke balíček od O2.

Radosť na tvári mi vykúzlila, keď som si zásielku otvoril.

Po rozbalení malej škatuľky som dostal nielen obligátnu SIM kartu…

..ale aj konfety šťastia a kocku s návodom na aktiváciu SIM.

Aktivácia SIM karty prebehla bez komplikácií. Prihlásil som sa v aplikácii Radosť, napísal tam posledné 4 čísla zo SIM-ky a bolo to.

Po vložení do slotu v smartfóne po krátkej chvíli prišla potvrdzujúca SMS. Je to naozaj jednoduché a ako vidieť netreba chodiť do žiadnej kamennej predajne. Všetko je pohodlné a zvládne to aj technický antitalent.

Reálne skúsenosti počas prvých dní

Priznám sa, že spočiatku som bol skeptický, aké bude pokrytie. Moje obavy sa však nenaplnili, práve naopak. Všade kde som sa pohyboval – stredné Slovensko – nenašiel som miesto, kde by som nemal signál alebo by som mal problém s dátami. A poviem vám, snažil som sa.

Radosť fungovala na okresných cestách, v podzemnej garáži obchodného centra, v poliklinike počas preventívnej prehliadky, či pri venčení psíka. Smartfón bez problémov ukazoval 4G signál. Čo sa týka dát, bolo to maximálne do 9,97 Mbps pri downloade a ten sa aj držal okolo tohto čísla.

S uploadom to bolo o niečo horšie, aj tam som síce dosiahol 9 a viac Mbps, ale v priemere to bolo okolo 5 Mbps. Pripomínam, že prenosové rýchlosti v programoch Radosť sú 10/10 Mbps. Takže namerané hodnoty naozaj nie sú zlé, dovolím si tvrdiť že najmä čo sa týka downloadu skutočne podľa toho, čo operátor deklaruje.

Radosť využíva pokrytie O2, to v súčasnosti pokrýva 97 % populácie (nie územia) Slovenska. Viac informácií o pokrytí a ďalšie skúsenosti s aplikáciou Radosť vám prinesieme v druhej časti.

Pripomíname, že momentálne sú k dispozícii tri programy. Nekonečná Radosť ponúka neobmedzený internet, volania a SMS/MMS-kovanie za 20 €. Veľká Radosť vás vyjde 10 € a na 30 dní za ňu dostanete 8 GB dát a 200 SMS/MMS alebo 200 minút volania. Najlacnejší program je Malá Radosť, ktorý ponúka 2 GB dát a 100 SMS/MMS alebo 100 minút volania za 5 €.

Bezplatné 7-dňové obdobie je dostatočný čas na to, aby ste si mohli vyskúšať, či vám Radosť vyhovuje a chytí signál všade tam, kde sa bežne pohybujte.

Komentáre k článku