Telku či prednášky môžete počuť s AirPodmi oveľa lepšie. Ako na to?

Slúchadlá Apple AirPods a Powerbeats Pro ponúkajú zaujímavú funkciu – Aktívne počúvanie. Z vášho iPhonu, iPadu alebo iPodu touch sa vďaka nej môže stať mikrofón, ktorý bude odosielať zvuk priamo do vašich uší. Ako ju využiť?

Čo je to „Aktívne počúvanie“?

Funkcia Aktívne počúvanie doslova zmení váš iPhone, iPad alebo iPod touch na vzdialený mikrofón pre slúchadlá Apple AirPods, AirPods Pro, AirPods Max alebo Powerbeats Pro. Vaše zariadenie môžete položiť kamkoľvek a v rámci dosahu Bluetooth pripojenia môžete z jeho blízkosti počúvať akýkoľvek zvuk.

Táto funkcia je určená najmä pre ľudí trpiacich problémami so sluchom, ktorí vďaka nej môžu počuť zvuk z televízora, prednášku alebo koncert výrazne lepšie aj bez toho, aby si museli presadať alebo v prípade elektronických zariadení zvyšovať hlasitosť. Praktická ale napríklad môže byť aj pre tých, ktorí sa majú problém sústrediť na hovorené slovo v hlučnejšom prostredí.

Ako si túto funkciu aktivovať?

Ak vlastníte niektoré z vyššie spomínaných slúchadiel a zároveň novší smartfón, tablet alebo hudobný prehrávač od Apple, postup pre spustenie Aktívneho používania je skutočne jednoduchý.

Pozrite siToto sú najlepšie funkcie v Apple zariadeniach, ktoré pomáhajú nepočujúcim

Otvorte si Nastavenia a klepnite na kategóriu Ovládacie centrum a v zozname nižšie nájdite položku „Sluch“, klepnite na zelenú ikonu „+“ vedľa nej. Teraz už budete mať tlačidlo tejto funkcie (ikona ucha) dostupné v ovládaciom centre, ktoré si viete zobraziť potiahnutím prsta z pravej polovice hornej časti obrazovky smerom nadol.

Pokiaľ máte k vášmu zariadeniu pripojený niektorý zo spomínaných modelov slúchadiel, po klepnutí na ikonu funkcie Sluch už uvidíte podrobnejšie menu s tlačidlom „Aktívne počúvanie“. Po klepnutí naň už v slúchadlách budete počuť zvuk z mikrofónov vášho zariadenia.

Pozor na odpočúvanie

Ak vám po prečítaní predchádzajúcich riadkov napadlo, že Aktívne počúvanie je možné využiť aj na odpočúvanie, nie ste sami. Takáto myšlienka obehla internet okamžite po tom, čo Apple túto funkciu vôbec po prvý krát predstavil.

Áno, váš iPhone teoreticky môžete nechať v miestnosti, kde má prebehnúť rozhovor, ktorý by ste chceli počuť. V redakcii sme si vyskúšali, že technológii Bluetooth stena bežnej radovej zástavby vôbec neprekáža a mikrofón iPhonu dokáže aj v takejto situácii perfektne zachytiť dokonca aj šepkanie.

Pozrite siApple najprv odstránil jeho appku z App Store, potom ju bez hanby okopíroval

Aj to je dôvod, prečo na možnosť zneužitia tejto funkcie upozorňujeme. Pokiaľ sa chystáte na diskrétny rozhovor, dajte si pozor, či si vaše technologicky zdatné dieťa, kolega alebo niekto iný z vášho okolia náhodou príhodne nezabudol na vašom stole iPhone či iPad, na ktorom svieti ikona mikrofónu.

Komentáre k článku