Televízny kanál Corona Virus Info TV od slovenského ANTIKu je už v prevádzke

Košický operátor ANTIK Telecom spustenie špeciálneho informačného kanálu Corona Virus Info TV ohlásil už pred pár dňami. Dnes už pribudol aj v našej IPTV a mobilnej appke ANTIKu. Čo všetko ponúka?

Corona Virus Info TV by mal v prehľade kanálov nájsť každý zákazník televízie od ANTIKu. Kanál patrí k bezplatným a je navyše aj voľne šíriteľný, takže do svojej ponuky programov ho môže zaradiť prakticky akýkoľvek slovenský operátor. Zatiaľ ho však šíri iba samotný ANTIK Telecom. Na obsahu Corona Virus Info TV spolupracuje aj Tlačová agentúra Slovenskej republiky.

Cieľom nového televízneho kanála je podľa operátora prispieť k šíreniu overených informácií a vzdelávania širokých vrstiev obyvateľstva v súvislosti aktuálnou hrozbou koronavírusového ochorenia na Slovensku a vo svete. 24-hodinový program obsahuje neustále aktualizované informácie – dáta o vývoji ochorenia (počet nakazených, vyliečených, mŕtvych, negatívnych a testovaných), aktuálne obmedzenia pre občanov, rady ako sa postarať správne o zvýšenú osobnú hygienu ako aj rozhovory s odborníkmi a spravodajstvo. Chýbať nemajú ani skúsenosti so zvládaním pandémie z iných krajín, kdke majú COVID-19 už zvládnutý.

„Našim cieľom je preniesť množstvo skúseností s vývojom ochorenia COVID-19 a jeho zvládnutím pomocou komunikácie z verejnosťou, ktoré naša spoločnosť aj ja osobne získala počas epidémie v Číne aj na Slovensko,“ vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIK Telecom.

Hoci tvorcovia v programe píšu, že ide o testovaciu prevádzku, operátor sa v utorok, 17. marca vyjadril, že ostré vysielanie príde počas týždňa a bude k dispozícii aj pre všetkých klientov mobilnej televízie. My sme Corona Virus Info TV vyskúšali práve cez mobilnú appku AntikTV.

Komentáre k článku