Slovenskí operátori pomáhajú svojim zákazníkom, aj tým biznisovým

ZDROJ | Philips

Od minulého týždňa, kedy sme prvýkrát počuli o koronavíruse na Slovensku sa začali objavovať aj rôzne správy od slovenských operátorov. Keďže školy ostali zatvorené minimálne na 2 týždne, mnohí sprístupnili hlavne detské programy pre všetkých svojich zákazníkov. Pomáhajú však aj mobilní operátori, ktorí svojim zákazníkom ponúkli niekoľko výhod. Pozrite si ich v našom súhrne.

Ak ste ostali doma, určite neprehliadnite našu špeciálnu rubriku SHUTDOWN, v ktorej nájdete desiatky tém k aktuálnej situácii.

Pozrite siSlovenskí operátori dávajú programy zadarmo. Čo pozerať v telke?

Nech už operátori spustili akékoľvek bonusy, je rozumné ich využívať zodpovedne, aby sme náhodou neskončili bez signálu iba pre to, že je sieť preťažená. Rovnako je rozumné čo najviac vecí vybavovať cez infolinku, on-line alebo prípadne mobilnú aplikáciu, keďže operátori obmedzili otváracie hodiny svojich predajní. Okrem toho, že sa sami ochránite minimalizovaním kontaktov s cudzími ľuďmi v uzavretom priestore predajne, ochránite aj samotných predajcov, ktorí nebudú nútení prísť do kontaktu so zbytočným množstvom zákazníkov.

ZDROJ | Sony

4ka

Najmladší operátor zatiaľ žiadne špeciálne benefity pre svojich zákazníkov nezverejnil.  Ku každému paušálu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA prináša mobilný operátor 4ka od 1. apríla zadarmo balík NEKONEČNO NA DOMA. Dátový balík sa po 1. apríli zapne automaticky každému existujúcemu aj novému zákazníkovi. 

O2

V službe Internet na doma operátor zvýšil dočasne prenosovú rýchlosť na 10 Mbit/s pre všetky tarify služby do 21. apríla.

V O2 TV operátor automaticky a bezplatne pridáva najsledovanejšie dokumentárne a filmové programy ako Joj Cinema, Film+, Film Europe, CS Film, National Geographic, NatGeo Wild, Viasat Explore, Viasat History a Spektrum aj do programu Modrá O2 TV a O2 TV v mobile.

Do 21. apríla O2 sprístupnilo službu HBO Go bez poplatku. Streaming si môžu aktivovať všetci zákazníci fakturovaných služieb. Aktivácia a deaktivácia je dostupná v aplikácii Moje O2, SMS-kou, v zákazníckej zóne Moje O2 alebo v eshope priamo pri nákupe nového fakturovaného programu. Platba za HBO GO je možné aj pomocou faktúry od O2, služba stojí 5,99 € mesačne.

Do konca apríla používatelia O2 SMART Paušálov môžu využívať každú zvolenú aplikáciu bez obmedzenia dát.

Bonus na záver, O2 pristúpilo aj k dočasnému nespoplatňovaniu zákazníckej linky.

ZDROJ | Philips

Orange

Operátor ešte minulý týždeň pridal bezplatné detské programy a FilmBox Premium do svojej TV pre všetkých záakzníkov zadarmo do 31. marca.

Orange dáva všetkým svojim zákazníkom mobilných služieb možnosť bezplatnej aktivácie 10 GB dát na domáce použitie. Tento balík mobilných dát je určený pre výnimočné prípady ako náhrada domáceho pripojenia s cieľom uľahčiť pripojenie pre ľudí zo svojich domovov. Hoci si balík môže aktivovať ktorýkoľvek zákazník, Orange aj kvôli možnému vyťaženiu siete prosí o zodpovedné využívanie tohto benefitu.

Všetci zákazníci s paušálom s mesačným poplatkom od 15 € si môžu aktivovať Nonstop dátový balík Chat zadarmo. S ním je možné komunikovať cez Whatsapp, Messenger, Skype či Viber bez toho, aby ste míňali svoje dáta v paušále.

Možné je aktivovať si aj balík neobmedzených  SMS/MMS zadarmo do všetých slovenských sietí.

Všetky tieto benefity Orange dáva svojim zákazníkom na mesiac, pre zákazníkov s predplatenou kartou na 30 dní s možnosťou predĺženia podľa aktuálnej situácie v krajine. 

Nadácia Orange sa rozhodla pozastaviť plánované grantové programy a svoju pomoc zacieliť výhradne na aktuálnu situáciu spôsobenú šírením vírusu COVID-19. Zriadila preto špeciálny Fond pomoci a formou otvorenej grantovej výzvy podporí organizácie a zariadenia prispievajúce primárne k riešeniu nepriaznivej, problematickej situácie vzniknutej v dôsledku šírenia vírusu, ale i súvisiacej s nevyhnutnými opatreniami pre zamedzenie jeho šírenia. 

Pre podnikateľov má Orange zvýhodnené ceny mobilného internetu, ale aj Orange úložisko bezplatne do konca júna 2020. Službu SMS cez e-mail tiež ponúka ss 50% zľavou z mesačného poplatku.

ZDROJ | Samsung

Telekom

Od piatka 13. marca sú hovory na viac ako 50 čísel úradov verejného zdravotníctva bezplatné. Nakoľko bezplatná linka bola pomerne rýchlo vyťažená a regionálne úrady si vytvorili samostatné čísla. Operátor sa preto rozhodol, že hovory na tieto linky nebude svojim zákazníkom účtovať.

Počas marca majú zákazníci s mobilným paušálom až 1 000 GB dát navyše, ktoré môžu aktuálne využiť, ak sú doma s deťmi či pracujú v home office režime. Túto už oznámenú akciu operátor ale predĺžil aj na budúci mesiac, apríl. 1 000 GB si budú môcť opäť aktivovať všetci cez mobilnú aplikáciu.

Všetkým TV zákazníkom operátor sprístupnil bezplatne viacero detských, filmových či lifestylových TV kanálov (9 až 15 TV staníc v závislosti od typu služby) do 13. apríla 2020. Zákazníci s aktívnou službou Magio GO môžu navyše sledovať vybraných 10 filmov zdarma.

Pri predplatených kartách Easy a Juro Telekom pridáva možno získať 50% extra kredit pri prvom dobití. Ponuka platí pri dobití od piatka 20. marca do 31. marca 2020.

Služba pre nepočujúcich občanov – Online tlmočník, bude v najbližšom období k dispozícii celých 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Firemní zákazníci môžu získať Nekonečné dáta pre home office. Zákazníci s paušálom ÁNO, ÁNO Biznis, Happy či Bez záväzkov si budú môcť aktivovať balík počas apríla v Telekom aplikácii jeden raz. Pre SME a TA/LA segmenty bude opäť aktivovaný automaticky.

Microsoft Teams Cloud Solutions bude pre biznis zákazníkov na pol roka zadarmo. Nutné je však požiadať predajcu.

ZDROJ | OnePlus

 

 

Komentáre k článku