Slováci najviac prezerajú techniku, ale aj nezvyčajné produkty

Na obľúbenom porovnávači cien Pricemania.sk, môžete nájsť rebríčky najprezeranejších produktov. My sme sa týmto štatistikám pozreli bližšie na zúbok a zistili sme, aké sú najprezeranejšie produkty od začiatku roka 2012.

 

Pricemania.sk

Technika stále vedie

Medzi najprezeranejšie produkty na portáli stále patrí čierna technika. Trón vašej obľúbenosti obsadili mobilné telefóny, teda najmä smartfóny. Korunu si nasadil cenovo prijateľný Samsung s5830 Galaxy Ace Onyx Black. Ihneď za ním sa ocitli telefóny HTC EVO 3D a Samsung i9100 Galaxy S II Black. Okrem kategórie mobilných telefónov boli úspešné aj  televízory a notebooky. Z televízorov vás už klasicky viac zaujali LED televízory. Z nich boli najviac prezerané Samsung UE40D5000, Samsung UE32D5500 a Samsung UE46D8000. Tu vidieť, a dokazujú to i výsledky ankety TECHBOX roka 2011, že televízorom na našom trhu výrazne dominuje Samsung.

Pricemania TOP 20

 

Notebookom išla karta a mnohí z nás využili novoročné zľavy. Absolútne najväčším favoritom sa stalo Lenovo IdeaPad G575. Rozhodujúcim faktorom, ktorý ho posunul na prvé miesto bola určite okrem vzhľadu aj prijateľná cena. Druhé miesto v prezeranosti obsadil model HP 635 LH426EA. Na tretie miesto sa tesne vytiahol aj zástupca netbookov, malý (ale šikovný) Lenovo IdeaPad S100. 

Nevšedné kategórie taktiež zaujali

Zamestnancov portálu na porovnanie cien a kvality e-shopov Pricemania.sk prekvapila aj vysoká prezeranosť nezvyčajných kategórií. Ľudia sa zaujímali najmä o elektronické cigarety a autobatérie. „Prezeranosť sekcie elektronické cigarety prisudzujem najmä začiatku roka. Ľudia si na Silvestra zvyknú dávať rôzne predsavzatia. Zrejme najčastejším z nich je prestať fajčiť. Elektronická cigareta im k tomu môže elegantne dopomôcť“, tvrdí Michal Král, konateľ Pricemania.sk. Počas krutých mrazov, ktoré Slovensko potrápili sa zdvihla aj prezeranosť autobatérií. „Mnohí z nás, najmä tí, čo majú staršie modely áut, alebo dlhšie nejazdili, si počas silných mrazov nenaštartovali auto. Aj preto sa obrátili na svojho elektronického nákupného poradcu – Pricemaniu, kde si mohli vyhľadať svoj model.“

A čo ste vyhľadávali vy? Oplatí sa podľa vás nakupovať elektronika v mesiacoch január/február?

Foto: Pricemania.sk

Komentáre k článku