Sledujte všetky zdravotné dáta pomocou aplikácie Zdravie vo vašom iPhone

ZDROJ | Apple

Nedávno sme písali o aplikácii Happy Scale pre iOS aj v súvislosti so zdieľaním zdravotných dát s aplikáciou Zdravie. Čo je to vlastne za aplikáciu a ako funguje?

Možno ste už túto ikonu dávno odpratali do zabudnutej zložky na poslednú stranu, no aj váš iPhone má v sebe predinštalovanú šikovnú aplikáciu Zdravie. Na prvý pohľad však nemusí byť úplne jasné, na čo vlastne slúži.

Aplikácia Zdravie slúži na zhromažďovanie zdravotných dát o vašom tele zo všetkých aplikácií na jedno miesto. Športové náramky do aplikácie Zdravie zvyčajne odosielajú počet prejdených krokov a tep, inteligentné váhy sem posielajú údaje o hmotnosti a pomere tuku v tele, relaxačné a meditačné aplikácie sem zapisujú minúty všímavosti.

ZDROJ | Apple

Dáta do aplikácie Zdravie nie sú iba zapisované, ale sú z nej aj čítané. Ak si napríklad zaznamenávate prijaté kalórie pomocou aplikácie MyFitnessPal, tá si z aplikácie Zdravie dokáže vytiahnuť informácie o vašej váhe, výške a aktívnych kalóriách pre daný deň. Vďaka takémuto zdieľaniu dát nemusíte tie isté dáta zapisovať do všetkých zdravotných a fitnes aplikácií samostatne.

Pozrite siGoogle Fit – sprievodca vašim zdravím už aj na iOS

Ak aj nepoužívate žiadne takéto aplikácie a gadgety, dáta do aplikácie Zdravie môžete zadávať aj manuálne. Pri akomkoľvek zdravotnom údaji stačí klepnúť na ikonu “+” a vyplniť požadované údaje. Všetky zaznamenané dáta môžete vidieť zobrazené na dennom, týždennom, mesačnom a ročnom grafe.

V aplikácii Zdravie by ste určite nemali prehliadnuť ani kartu Zdravotné ID. Ide o vašu osobnú zdravotnú kartu, ktorá môže poskytnúť záchranárom a lekárom informácie o vaše zdraví v prípade, že by ste im ich nemohli poskytnúť vy. Zdravotné ID je dostupné zo zamknutej obrazovky aj bez zadania hesla.

ZDROJ | Apple

Zdravotné ID môže obsahovať informácie o vašich zdravotných problémoch, alergiách, pravidelne užívaných liekoch a samozrejme aj tiesňových kontaktoch. Ak navyše na vašom iPhone použijete funkciu SOS, vybraným tiesňovým kontaktom bude odoslané upozornenie s vašou aktuálnou polohou.

Funkcia SOS sa spúšťa piatimi rýchlymi stlačeniami bočného tlačidla. Treba však myslieť aj na to, že okrem vašich tiesňových kontaktov budú automaticky kontaktované aj záchranné zložky.

ZdrojApple

Komentáre k článku