Ako som si s elektrickým BMW i3 užil aj prémiové služby

Vedeli ste, že si svoj elektromobil BMW i môžete kedykoľvek bezplatne nabíjať aj pred showroomom Group M? Navyše máte prístup aj k prémiovým službám. Vyskúšal som si to s testovacím BMW i3.

Elektromobily už nebudú len výsadou pár vyvolených. Boom elektromobility zažívame práve teraz, nielenže sa o ne zvyšuje záujem, ale aj automobilky rozširujú svoje portfólio o automobily, kde batéria spolu s elektromotorom sú hlavným alebo doplnkovým zdrojom pohonu. BMW sa elektrickým autám venuje už dlhšiu dobu, nájdete ich v ponuke pod označením BMW i.

Tento rok, konkrétne počas apríla 2017, sa vozidlá BMW i konečne začali predávať aj na Slovensku. Sú však v ponuke len u dvoch dealerov. V Bratislave je to Group M, známy dealer sídliaci v Dúbravke, u ktorého nájdete aj širokú ponuku modelov BMW a BMW M. Počas testovania BMW i3 som mal práve cestu okolo a tak som si osobne vyskúšal služby, ktoré si môžu naplno užívať majitelia BMW i práve u tohto dealera.

Ak sa zaujímate o modely BMW i, stačí sa v showroome obrátiť na tzv. BMW i Agenta, ktorý vám vysvetlí všetko okolo elektrifikovaných modelov. Mimochodom Group M má k dispozícii aktuálne najväčší počet elektrických áut k okamžitému odberu. Počas mojej návštevy v priebehu novembra bolo k dispozícii 6 modelov BMW i3 a dokonca aj dva modely BMW i8.

Pozrite siBMW i8 – futuristický hybrid z budúcnosti

Na všetky modely je už schválená štátna dotácia, a tak máte istotu, že kúpa BMW i3 alebo BMW i8 bude výhodnejšia nielen o prípadnú zľavu poskytnutú predajcom. Od BMW i Agenta Patrika Vargu som sa dozvedel, že aktuálne mesačne predajú 1 až 2 modely BMW i.

Mimochodom, možno vás bude zaujímať, že na batérie dáva výrobca záruku 8 rokov. Počas tejto doby by nemala kapacita batérií klesnúť pod 75%.

Pozrite siBMW i3 94 Ah – štýlovka s ešte lepším dojazdom

Ak ste si už kúpili BMW i, alebo kúpu plánujete, možno vás poteší, že si svoj elektromobil môžete kedykoľvek bezplatne nabíjať aj pred showroomom Group M. Sú tu k dispozícii dva nabíjacie stojany pre verejnosť a ďalší je i v servisnej časti.

Škoda len, že vonkajšie nabíjanie je pomalším striedavým prúdom (AC). Počas mojej hodinovej návštevy som nabil testovanú i3-ku iba na dojazd +30 kilometrov.

Pozrite siBMW i3 zvládne cestu z Bratislavy do Banskej Bystrice

Výhodou však je, že si počas nabíjania môžete naplno užiť služby Isetta Baru, a to grátis. Kľudne si v priestoroch baru môžete dohodnúť aj pracovné stretnutia. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, dobrá káva je samozrejmosťou a prívetivý personál skvelým bonusom.

Nechýba ani priestor Business Lounge, kde máte k dispozícii samostatný pracovný stôl. Ten som si tiež vyskúšal a viem si predstaviť, že tu vybavím množstvo pracovných povinností a rovno si vyzdvihnem plne nabitú i3-ku pri odchode.

Dokonca je vám k dispozícii aj väčšia zasadačka, ak by ste na pracovné stretnutia potrebovali súkromie. Opäť bez poplatku.

Ak ste navyše fanúšik BMW i, tak si môžete kúpiť aj niektorý z reklamných predmetov určených práve pre tieto modely. Na takýto prémiový prístup sa dobre zvyká, nemyslíte?

Komentáre k článku