Rocket – skvelá aplikácia na emoji pre macOS

ZDROJ | Rocket

Niekedy sa zdá, že najväčší pokrok v Apple predstavuje vymýšľanie nových emoji. Túto modernú formu komunikácie využije z času na čas naozaj každý, no zrejme málokto vie, že aj na to existuje (dobrá) aplikácia.

Ako zadávate smajlíky? Amatérsky, zadaním znakov na klávesnici, alebo ako pokročilý používateľ, pomocou klávesovej skratky Control + Command + medzerník?

Písanie emoji a iných symbolov v macOS.

Nech je to už akokoľvek, máme pre vás tip na aplikáciu, ktorá vám pomôže a uľahčí zadávanie obľúbených piktogramov. Ide o aplikáciu Rocket, ktorú vytvoril a vydal austrálsky dizajnér a vývojár Matthew Palmer.

Pozrite siAko jednoducho konvertovať hudbu v macOS?

Požívanie appky Rocket v praxi je veľmi jednoduché, aktivuje sa pomocou dvojbodky a napísaním slova emotikonu, ktorý na to miesto chceme vložiť. Zvyčajne sa nám zobrazí na výber viac možností. Enterom potvrdíme zvolený piktogram.

ZDROJ | Rocket

Aplikácia sa nenachádza v App Store, ale sťahuje priamo zo stránky vývojára, resp. tu je priamy odkaz na súbor DMG. Po stiahnutí je treba v systémových nastaveniach povoliť tejto aplikácii prístup k počítaču a dokončiť inštaláciu. Celý proces netrvá dlhšie ako minútu.

Pozrite siPrečo je smajlík žltý? Nie je to kvôli tomu, že by pochádzal z Číny!

Základná verzia Rocket je k dispozícii zadarmo. V prípade, že chcete využiť aplikáciu naplno, treba zaplatiť Matthewovi 4 doláre. E-mailom vám pošle 150 gifov, obrázkov a meme, ktoré si pridáte do zoznamu automatických doplnkov Rocket. Okrem toho si budete môcť vytvoriť vo verzii Rocket Pro vlastné, originálne gify a obrázky.

Na rozdiel od podobných aplikácii je Rocket pravidelne aktualizovaná a výborne sa integruje do makier.

Komentáre k článku