REPORTÁŽ: Kórea so Samsungom (3. časť)

Južná Kórea je rodiskom mnohých v súčasnosti veľmi úspešných spoločností. Naša redakcia mala možnosť spoznať, čo v Kórei znamená svetová jednotka v mnohých oblastiach – Samsung. Pozrite sa s nami do krajiny „Samsungovo“.

Odštartovali sme sériu reportáží priamo z Južnej Kórei. Pozrite si:
REPORTÁŽ: Kórea so Samsungom (1. časť)
REPORTÁŽ: Kórea so Samsungom (2. časť)

Kia K9 a Samsung

V predchádzajúcich častiach sme navštívili obrovský komplex Samsung Digital City v meste Suwon, reprezentačné priestory Samsung d‘ v Soule. Tentokrát sa pozrieme na spoločnosti Kia a SK Telecom, s ktorými Samsung úzko v Kórei spolupracuje. Najskôr potešíme nadšencov automobilov. V showroome KIA sme mali totiž možnosť vidieť novú vlajkovú loď KIA K9, za ktorú by sa nehanbila určite žiadna európska prémiová značka. K9 je skutočne luxusným automobilom, ktorý na prvý pohľad pripomína BMW radu 7. Samsung práve s KIA K9 ponúka svoj tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 plný riešení vyvinutých práve pre automobilku KIA. Mimochodom, Samsung spolupracuje aj s automobilkou Toyota, kde prinisol taktiež zaujímavé riešenie Toyota Communicator v spojení so Samsung Galaxy 7 Plus.

Samsung Automotive - Kia K9

Kia K9, ktorú sme mali možnosť vidieť bola snáď v úplne plnej výbave. Nádherné diódové svetlá, kvalitné spracovanie, ale i luxusný interiér s plne grafickým prístrojovým panelom a množstvo moderných technológií pod kapotou, tak takéto auto si budú kupovať úspešní kórejskí manažéri. Cena nie je vôbec zlá, vystavený model stál 74 000 USD (cca. 59 000 €). Ak si uvedomíte, že priemerne sa v Kórei zarába cca. 3000 USD (cca. 2400 €), pričom manažérske platy sú podstatne vyššie – K9 je nakoniec celkom dostupná kráska.

Kia K9

Kia K9

Ale prejdime k samotnej spolupráci Samsungu a KIA, kde Samsung do tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 predinštaloval niekoľko atraktívnych aplikácií pre majiteľov modelu K9. Veľmi efektná je interaktívna príručka – Quick Quide. Tabletom si napríklad odfotografujete tlačidlá na volante (alebo akúkoľvek funkčnú časť interiéru) a ten vám popíše ich funkcie. K dispozícii sú aj inštruktážne videá. A nechýba ani kompletný manuál v PDF. Samozrejmosťou sú pre tablet navrhnuté živé tapety a iné vychytávky s motívom Kia K9. V tablete sa môžete hrať aj s farbami či diskami auta. Ihneď vidíte, či sa vám budú nové disky hodiť k vašej farbe K9.

Samsung Automotive - Kia K9

Tablet Samsung sa však dá použiť aj interaktívnejšie. Môže vám naň prichádzať napríklad KIA magazín. Zaujímavé je však riešenie telematiky cez aplikáciu UVO, ktorá je prepojená priamo s automobilom. Priamo v tablete si môžete sledovať ekonomickosť jazdy, servisné intervaly, ale aj rôzne iné parametre K9. Prekvapilo nás, že pre tablet nie je vyhradené špeciálne miesto napríklad v lakťovej opierke. Riešiť to bude musieť len držiak. V prípade, že sa vám tablet poškodí, nový je potrebné zakúpiť v automobilke KIA, totiž len tá vám dokáže naištalovať špeciálne aplikácie a prepojiť tablet s vaším automobilom. Majiteľ K9 má i mnohé výhody napríklad v hotelových komplexoch… stačí si len v tablete Samsung vyhľadať z exkluzívnych ponúk tú správnu.

Samsung Automotive - Kia K9

Samsung v Kórei nevlastní operátora a tak úzko spolupracuje s existujúcimi poskytovateľmi služieb. Najväčším operátorom v krajine je SK Telecom. Ten nám v reprezentačnom T.um ukázal, čo všetko je a bude možné vďaka moderným technológiám a LTE (mimochodom celá Kórea už funguje na LTE a v krajine takmer nekúpite smartfón bez podpory LTE). Na prehliadku sme do rúk dostali LTE verziu Samsung Galaxy S II so špeciálnou aplikáciou.

SK telecom

SK telecom

V špeciálne upravených miestnostiach sme si vyskúšali vzájomné hranie sa na telefóne, ktoré bolo streamované na veľkoplošnú obrazovku. Telefón dobre poslúžil ako kľúč k superšportovému autu, alebo vďaka fotoaparátu sa naša tvár dostala priamo do hudobného videoklipu. Postave v klipe sa vymenila tvár, tá naša dokázala otvárať ústami a celé video vo vysokom rozlíšení bolo prehrávané cez vysokorýchlostnú LTE sieť.

SK telecom

SK telecom

Vďaka špeciálnemu skeneru bolo možné interaktívne si vyskúšať oblečenie presne na vašu postavu. Efektný bol aj nákup cez telefón, kde stačilo podpísať účet prostredníctvom displeja telefónu.

SK telecom

SK telecom

Interaktívny stôl sme už videli, napriek tomu je stále atraktívnou atrakciou aj pre návštevníkov SK Telecom prezentačného centra.

SK telecom

Kancelária a domácnosť plne vybavená najmodernejšími technológiami a pripojením k LTE. Všiminte si tablety, ktoré do našich multimediálnych obývačiek budú patriť ako kolesá k autám.

SK telecom

A nám nezostáva nič iné len dúfať, že aj na Slovensku si čoskoro budeme užívať výhody LTE sietí. Tešíte sa?

SK telecom

Zaujala vás reportáž Kórea so Samsungom? Pozrite si aj jej ďalšiu, v poradí už 4. časť, tento štvrtok na TECHBOX.sk.

Komentáre k článku