REPORTÁŽ: Kórea so Samsungom (2. časť)

Južná Kórea je rodiskom mnohých v súčasnosti veľmi úspešných spoločností. Naša redakcia mala možnosť spoznať, čo v Kórei znamená svetová jednotka v mnohých oblastiach – Samsung. Pozrite sa s nami do krajiny „Samsungovo“.

Odštartovali sme sériu reportáží priamo z Južnej Kórei. Pozrite si:
REPORTÁŽ: Kórea so Samsungom (1. časť)

Samsung d light

V predchádzajúcej časti sme navštívili obrovský komplex Samsung Digital City v meste Suwon, tentokrát sa pozrieme priamo do hlavného mesta Soul. Tu sa nachádza niekoľko budov tvoriacich sídlo spoločnosti Samsung, kde nájdete aj exkluzívne reprezentačné priestory Samsung d‘. Súčasnosť aj budúcnosť čaká na návštevníkov v najmodernejšom technologickom štýle. Ukážkou toho najlepšieho, čo Samsung ponúka resp. ešte len ponúkne nás sprevádzali už od vstupu do priestorov vyškolení zástupcovia Samsung. Aby sa na nás nezabudlo, boli sme odfotení a naša fotografia ohurovala ostatných na veľkom panely vyskladanom z viacerých LCD obrazoviek.

Samsung d'

Samsung d'

Stopy sme po sebe mohli zanechať na viacerých miestach. Snáď najviac nás zaujala interaktívna podlaha, kde je možné zobraziť ľubovoľný text. Boli sme však slušní, a tak sme po sebe zanechali len veľkú stopu TECHBOX.

Samsung d'

Na veľkej obrazovke d‘ stage sme si však nemohli nevšimnúť koncept telefónu budúcnosti. Čo poviete, páčila by sa vám takáto modrá placka? Súčasné smartfóny sú však už blízko víziám, stačí len potiahnuť displej od okraja po okraj…

Samsung d'

V Samsung d‘ nájdete pekne pohromade všetky aktuálne top produkty výrobcu. Na najnovších televízoroch sme však neodolali pokušeniu zašoférovať si, predsalen sme v Kórei boli bez auta a už nám to chýbalo.

Samsung d'

Pri televíziách ešte zostaneme. Pozrite sa, aké diaľkové ovládanie sme objavili pri Smart TV v priestoroch Samsung d‘. Plnohodnotnú QWERTY klávesnicu v diaľkovom ovládači (zadná strana TV ovládača) by sme určite radi videli aj na Slovensku.

Samsung d'

Alebo rovno takúto bezdrôtovú QWERTY klávesnicu s dotykovou plochou a špeciálnymi tlačidlami pre ovládanie funkcií Samsung Smart TV?

Samsung d'

Kto z vás už čítal prvú časť našej návštevy Samsung Digital City v Suwone? Určite totiž tušíte, čo je na fotografii nižšie. Áno, opäť transparentný displej. Tentokrát je však použitý na dverách chladničky. A prečo nie? Vidíte pekne obsach chladničky, zatiaľ čo si môžete čítať dobrý recept na varenie alebo rovno objednávať potraviny cez donáškovú službu. Displej je samozrejme dotykový. Tokáto chladnička sa začína reálne vyrábať a záujem je vraj obrovský.

Samsung d'

O poschodie vyššie sme mali možnosť vstúpiť do úplne iného sveta technológií. Prechádzať sa pomedzi LED steny s možnosťou ovládania farieb dotykom na špeciálnom zrkadle bol skutočný zážitok.

Samsung d'

Samsung d'

Opäť interaktívna prezentácia vízií budúcnosti. Tentokrát sme stáli pred obrovskou obrazovkou a sledovali, ako to môže vyzerať už o pár rokov. Nemohli sme si nevšimnúť, že obrazovky budú úplne všade a zabudneme na bežné billboardy či letáky z papiera aj v takom metre či v autobusoch.

Samsung d'

Aj školstvo si Samsung predstavuje v budúcnosti inak. A budúcnosť to nie je ďaleká, pretože už dnes sú spustené prvé projekty výučby, kde vyučujúci píše na obrovský dotykový LCD panel a všetky informácie a interaktívne prvky sa zobrazujú študentom priamo v ich tabletoch.

Samsung d'

Samsung myslí aj na spotrebu energie. Vďaka špeciálnej aplikácii bude totiž možné ovládať a spúšťať spotrebiče na diaľku či automaticky v čase, kedy je energia najlacnejšia.

Samsung d'

Bezdrôtové nabíjanie nie je žiadnou veľkou novinkou, predsa ešte nie je rozšírené. Vidieť stôl, na ktorý položíte rôzne zariadenia (na obrázku tablet, telefón či lampa) s možnosťou ich bezdotykového nabíjania je pre mnohých stále obrovské sci-fi a ďaleká budúcnosť. Samsung to už vymyslené má…

Samsung d'

Ak ste sa nadchli všetkým, čo Samsung ponúka, rozhodne by ste nemali pri návšteve Samsung d‘ vynechať Samsung d‘ shop v podzemných priestoroch. Takto si predstavujeme reprezentatívne obchodné priestory jednotky v mnohých oblastiach. Cítite sa tu výborne, všetky výrobky si môžete odskúšať a čo nás najviac potešilo, nájdete tu všetky druhy originálneho príslušenstva pokope.

Samsung d'

Samsung d'

Zaujala vás reportáž Kórea so Samsungom? Pozrite si aj jej ďalšiu, v poradí už tretiu časť, budúci týždeň v utorok (3.7.2012) na TECHBOX.sk.

Komentáre k článku