Red Dead Redemption 2 – čo všetko vieme o pripravovanej westernovej hre?

ZDROJ | Rockstar Games

Pokračovanie perfektného westernu Red Dead Redemption od štúdia Rockstar Games sa už nezadržateľne blíži. Poďme sa pozrieť, čo všetko o tejto pripravovanej pecke vieme.

Štúdio Rockstar Games stojí za takými kúskami ako séria Grand Theft Auto či hra Bully. V roku 2010 uzrela svetlo sveta prvá časť tejto zaujímavej westernovej hry.

Ešte predtým vyšla na staršiu generáciu konzol hra Red Dead Revolver, ktorá spustila túto hernú sériu. Samotný Rockstar však berie Red Dead Redemption ako samostatnú hernú sériu v rámci sveta Red Dead. Už vtedy si získala fanúšikov po celom svete a v recenziách získala najvyššie možné známky.

Okrem detailne vymodelovaného otvoreného sveta z čias divokého západu priniesla hra perfektnú hudbu, zaujímavý príbeh a chytľavú hrateľnosť. Čo všetko zatiaľ vieme o pripravovanom druhom pokračovaní?

ZDROJ | Rockstar Games

Pozrite siCrash Bandicoot: N. Sane Trilogy – legendárny návrat do detstva

Príbeh

V druhej časti preberiete postavu Arthura Morgana, člena gangu Van der Linde.

Čo sa týka hrateľnosti, tá bude tentokrát pravdepodobne zameraná na získavanie členov gangu a možno dôjde aj na vojny gangov tak ako tomu bolo v hre Grand Theft Auto: San Andreas.

Čo sa týka podobnosti s ostatnými hrami od Rockstar Games, vyzerá to tak, že podobne ako tomu bolo v hre Grand Theft Auto V, aj tu si budete môcť zahrať za viacero postáv pomocou prepínania charakterov. Hlavnou postavou by však mal ostať Arthur Morgan.

V hre by sa mali objaviť aj postavy z prvého dielu, keďže sa jedná o prequel. Okrem postavy Dutcha je viac ako pravdepodobné, že sa stretneme aj s hlavnou postavou jednotky, Johnom Marstonom.

ZDROJ | Rockstar Games

Pozrite siXbox One X – najvýkonnejšia herná konzola sveta (zatiaľ)

Hrateľnosť

Keďže už prvá časť mala perfektné možnosti v otvorenom svete, aj v dvojke sa máme rozhodne na čo tešiť. Ukazujú nám to aj prvé trailery, kde okrem prepadávania vlaku môžeme vidieť aj lúpeže bánk, lov zvierat či misie so skupinou gangu.

Veríme, že nebudú chýbať triky s lasom a rôzne mini-hry ako v prvej časti, kedy ste si mohli v bare zahrať poker, opiť sa alebo krotiť divoké kone.

https://www.youtube.com/watch?v=iqaipBpnVRE

Čo sa týka zbraní, tešiť sa môžeme na novinku v podobe luku a šípov a tiež duálneho nosenia revolverov, ktoré v prvej časti chýbalo.

Vo svete Red Dead Redemption je perfektná aj živá príroda plná divokých zvierat. Druhá časť bude mať túto zložku tiež zastúpenú a tak sa môžeme tešiť okrem klasických zvierat aj na nebezpečných krokodílov.

Je tiež veľmi pravdepodobné, že sa konečne dočkáme plávania. V prvej časti hlavná postava nemohla plávať, no v najnovšom traileri sa ukázala možnosť ovládať kanoe, takže veríme, že sa možnosti plávania dočkáme.

Pozrite siHorizon Zero Dawn – novinka pre PlayStation 4 nesklamala

Red Dead Redemption Online

Tu už zachádzame do domnienok a klebiet, keďže oficiálna multiplayerová časť predstavená ešte nebola. Keď sa však pozrieme na predchádzajúce hry od tohto štúdia a na obrovský úspech Grand Theft Auto Online, môžeme očakávať, že štúdio pôjde aj pri Red Dead Redemption rovnakým smerom.

Môžeme sa tak tešiť na otvorený svet s množstvom rôznych módov. O multiplayerovej časti hry sa hovorí, že nebude dostupná hneď v deň vydania, ale až neskôr podobne ako to bolo pri GTA Online.

ZDROJ | Rockstar Games

Grafika

Red Dead Redemption 2 bude prvá hra od Rockstaru, ktorá bude bežať na aktualizovanej verzii RAGE enginu. Z traileru môžeme vidieť detailne vymodelovanú prírodu, krásnu prácu s osvetlením a so slnkom o niečo lepšie modely postáv.

Na samotný gameplay si musíme ešte pár mesiacov počkať, no Rockstar Games po grafickej stránke málokedy sklame.

ZDROJ | Rockstar Games

Pozrite siNávrat Jak & Dexter – klasika z PS2 zavíta už tento rok na PlayStation 4

Dátum vydania a dostupnosť

Hra Red Dead Redemption 2 mala byť pôvodne vydaná už tohtoročnú jeseň, no bola odložená na jar 2017. Momentálne sú najpravdepodobnejšie termíny vydania mesiace apríl-máj, no pri Rockstar Games sa nebudeme diviť, keby hra vyšla až budúcoročnú jeseň.

Čo sa týka dostupnosti, hru môžeme očakávať na poslednú generáciu konzol PlayStation 4 a Xbox One. Vydanie na počítač je veľmi otázne, keďže ani prvá časť, po ktorej bol zo strany počítačových hráčov obrovský dopyt, na počítač nikdy nevyšla.

Vďaka spolupráci štúdia Rockstar Games a PlayStation sa môžu hráči PlayStation 4 verzie Red Dead Redemption 2 tešiť na exkluzívny online obsah pre túto konzolu.

https://www.youtube.com/watch?v=gmA6MrX81z4

Veríme, že Red Dead Redemption 2 tu bude už čoskoro, aby sme vám mohli priniesť recenziu na túto očakávanú a hlavne legendárnu hru.

ZdrojRockstar Games

Komentáre k článku