Pozrite si 14 kúskov zabudnutého Apple príslušenstva

K vášmu iPhone, Macu, iPadu alebo iPodu neoddeliteľne patrí rôzne príslušenstvo. Niektoré je naozaj užitočné a iné, či si to už priznáte, alebo nie, ste kúpili lebo sa vám jednoducho páčilo. Urobili sme malú revíziu (takmer) zabudnutých doplnkov.

Apple je na trhu už naozaj dlho, no až s príchodom prvého iPodu začalo vo veľkom predávať rôzne doplnkové príslušenstvo. Začnime teda práve týmto najobľúbenejším hudobným prehrávačom na svete.

Príslušenstvo pre iPod

Apple iPod Socks

ZDROJ | Apple

Ponožka pre iPod bola dlhé roky obľúbeným príslušenstvom. Predstavili ju v októbri 2004 a predaj bol ukončený až v roku 2012. IPod Stacks boli kompatibilné nielen s iPod classic, ale aj iPhonmi až po model 4s.

ZDROJ | Apple

Predávali sa v balení šiestich pastelových odtieňoch (zelená, fialová, šedá, modrá, ružová a oranžová) za 29 dolárov.

iPod nano Armband

ZDROJ | Apple

Nevyhnutný doplnok športovcov, hlavne bežcov. Vyrábal sa v rôznych prevedeniach pre rôzne modely iPodov za jednotnú cenu 29 dolárov.

Apple iPod touch loop

ZDROJ | Apple

Remienok na ruku, ktorý zabránil pádu iPodu Touch. Ešte aj dnes sa dá za pár eur kúpiť v našich e-shopoch.

ZDROJ | Apple

iPod Radio Remote

ZDROJ | Apple

Dnes sa to môže zdať úsmevné, ale pred 14-timi rokmi sme ešte o streamovaní hudby ani nechyrovali a tak sa FM rádio bežne nachádzalo aj v najmodernejších zariadeniach. V januári 2006 predstavil Apple iPod Radio Remote, pripájalo sa k iPodu classic alebo iPodu nano cez nabíjací konektor. Systém v iPode dokázal zobraziť ovládacie prvky rádia, diaľkové ovládanie na kábli  ponúkalo základné základné funkcie. IPod Radio Remote sa predávalo do roku 2009 za 49 dolárov.

iPod Carrying Case

ZDROJ | Apple

Púzdro pre iPod s klipom na opasok začal Apple predávať v roku 2002. Bolo určené pre modely druhej a tretej generácie. Púzdro bolo vyrobené z kvalitného tkaného nylonu Schoeller, predávalo sa za 39 dolárov až do roku 2006. Mimochodom, všímate si tie nízke ceny v porovnaní s dnešným originálnym príslušenstvom?

Príslušenstvo pre iPhone

iPhone Bluetooth Headset

ZDROJ | Apple

Predchodca AirPods, aj tak by sa dala označiť handsfree súprava pre iPhone. Zariadenie nebolo určené na počúvanie hudby, ale na telefonovanie. Handsfree súprava bola predstavená v roku 2007, predávať sa prestala o dva roky neskôr.

Apple Universal Dock

Univerzálna a elegantná domáca základňa pre nabíjanie a synchronizáciu starších iPhonov s 30-pinovým konektorom a iPodov. Prvá verzia bola uvedená na trh v roku 2005, v roku 2007 prišla verzia s diaľkovým ovládaním. To slúžilo na pohodlné ovládanie prehrávača. Súprava sa predávala za 59 dolárov.

iPhone Dual Dock

ZDROJ | Apple

Duálna nabíjačka bola určená pre iPhone (s 30-pinovým portom) a náhlavnú súpravu iPhone Bluetooth Headset, o ktorom sme sa tu tiež zmieňovali. IPhone Dual Dock sa predával za 49 dolárov.

Príslušenstvo pre Mac

Stojan eMac Tilt & Swivel

ZDROJ | Apple

Pamätáte si ešte na počítače s CRT obrazovkou? Aj keď bol eMac dizajnovo odvážny a pokrokový počítač, nedal sa poriadne nakláňať a otáčať. Voliteľné príslušenstvo to dokázalo – okrem toho zdvihlo počítač o 7,6 cm a spĺňalo európske ergonomické normy. Predávalo sa do roku 2006.

iSight camera

ZDROJ | Apple

Kamera pre notebooky od Apple bola predstavená v roku 2003 na WWDC pod názvom iSight. Kamera sa dala pripevniť na rám displeja každého Macu alebo položiť na stôl. V tej dobe Macy totiž ešte nemali zabudované kamery. ISight Camera sa predávala za 149 dolárov.

Reproduktory Apple Pro

ZDROJ | Apple

Reproduktory vyvinul Apple v spolupráci s Harman Kardon, predstavené boli v roku 2000. Kmpočitaču sa pripájali pomocou rozhrania USB, ktoré fungovalo iba s Power Mac G4 Cube. Predávali sa za 59 dolárov.

Apple USB SuperDrive

ZDROJ | Apple

Externá DVD mechanika prišla na pomoc superštíhlemu MacBook Air v roku 2008 a kúpiť sa dá ešte aj dnes za cenu pohybujúcu sa okolo 70 eur.

Pozrite siApple iPad má dnes už 10 rokov! Pred rokmi ho predstavil sám Steve Jobs

Príslušenstvo pre iPad

iPad Case

ZDROJ | Apple

Apple už k prvému iPadu navrhol multifunkčné púzdro. Bolo navrhnuté tak, aby sa tablet mohol otočiť podľa potreby, pohodlne dalo pozerať na video, alebo písať. V zatvorenej polohe chránilo jeho displej. Obal sa vyrábal až do roku 2011.

iPad Camera Connection Kit

ZDROJ | Apple

Prvé iPady nemali fotoaparát. Aby si mohli používatelia stiahnuť svoj obsah z digitálnych fotoaparátov, mal pre nich Apple tieto adaptéry. Z jednej strany bol 30-pinový konektor, ktorý sa zasúval do iPadu, na druhej strane bol slot na SD kartu, alebo USB port.

Ktoré retro príslušenstvo od Apple sa vám vybaví v mysli? Máte niečo zo spomínaných „artefaktov“ založené niekde v šuflíku, alebo ho dokonca ešte stále používate? Pochváľte sa v komentároch.

ZdrojInternet Archive

Komentáre k článku