Pohoda 2018 s Orangeom dopadla na výbornú

Dnes viac ako kedykoľvek predtým platí, že radosť zo zážitkov je o to väčšia, čím viac ju zdieľame. Boli sme sa pozrieť na festivale Pohoda, aby sme videli, čo všetko treba zabezpečiť, ak chce svoje zážitky z areálu trenčianskeho letiska zdieľať 30 000 ľudí, ktorí počas troch dní prenesú spolu viac ako 8 000 GB dát.

Pohoda nie je len najväčší slovenský festival, ale aj jeden z najúspešnejších festivalov v Európe, čo potvrdzujú mnohé ocenenia European Festival Awards. Organizátori z Agentúry Pohoda vybudujú každý rok na trenčianskom letisku dokonalú verziu dočasného mesta, ktoré sa na tri dni stane domovom pre 30 000 ľudí.

Areál bývalého vojenského letiska je tak počas Pohody 22. najväčším mestom Slovenska, ktoré počtom obyvateľov predbehne aj Piešťany, Ružomberok či Lučenec.

ZDROJ | Pohoda festival

Mišo Kaščák so svojím tímom pripraví pre návštevníkov podmienky, aké by na takomto mieste čakal málokto. Okrem koncertov, diskusií, čítačiek či divadelných predstavení tu nájdete množstvo gastro prevádzok s kvalitným jedlom, sprchy s teplou vodou, splachovacie záchody, no a dnes už samozrejme aj 4G sieť a free Wi-Fi zóny pre zdieľanie všetkých tých neopakovateľných zážitkov.

Internet na festivale potrebujú nielen návštevníci pre uploadovanie svojich selfíčok, ale predovšetkým organizátori, ich partneri, meteorológovia, novinári, ale aj umelci vo svojej Artist village či priamo na pódiách.

4G, free Wi-Fi aj dedikované linky

Pokrytie areálu Pohody zabezpečuje už siedmy rok Orange Slovensko a aj tentokrát svoju festivalovú infraštruktúru oproti minulému ročníku o kus vylepšil. Na trenčianske letisko Orange priviezol tri mobilné BTS, ktoré pokrývali 4G signálom areál festivalu, vybudoval free Wi-Fi zóny s 34 prístupovými bodmi a dvanástimi smerovými anténami, ktoré statočne zvládali nápor surfujúcich návštevníkov, ten bol najväčší hlavne počas prvého festivalového večera.

Orange priniesol na Pohodu okrem iného aj 34 prístupových WiFi bodov a 12 smerových staníc.
Prostredníctvom Free WiFi sa na Pohode prenieslo celkovo 3 268 GB dát.

4G sieť a free Wi-Fi sú best effort služby, ktoré síce výrazne zvyšujú komfort návštevníkov festivalu, no to, čo musí na letisku fungovať naozaj bez kompromisov, sú služby pre organizačný tím. Orange preto zabezpečuje priamo na letisku aj dedikované linky pre organizátorov Pohody, ich partnerov, novinárske tímy, ale aj pre potreby meteorológov zo SHMÚ, ktorí počas festivalu neustále monitorujú počasie.

Internetové pripojenie od Orangeu má na festivale aj každý stage, kde sa dedikované linky využívajú napríklad na livestreaming koncertov. Celkovo tak Orange na trenčianskom letisku natiahol 2 kilometre metalického kábla a 1,2 km optickej kabeláže. Objem prenesených dát na Pohode vzrástol oproti minulému roku o 46,5% na 8 156 GB. Oficiálnu festivalovú aplikáciu Pohoda 2018 powered by Orange si stiahlo a aktívne používalo 22 920 ľudí.

Najväčší nápor surfujúcich návštevníkov zvládali access pointy v Orange Zóne.

Orange Free WiFi spoty boli neustále doslova v obkľúčení návštevníkov Pohody.
V pozadí mobilná BTS, hneď nad zemiakovými plackami.

Orange Stage aj Optimistan

Zabezpečením 4G signálu či free Wi-Fi zón sa podpora festivalu Pohoda zo strany Orangeu nekončí. Tým najviac viditeľným prvkom s logom operátora bol na trenčianskom letisku Orange stage, čo je druhá najväčšia scéna festivalu. Mohli ste tu zažiť skvelé koncerty Jessie Ware, Charlie Winston, islandské legendy GusGus a mnohých ďalších.

ZDROJ | Orange Slovensko

Pre tých, ktorí nechodia na Pohodu len kvôli hudbe, prináša Nadácia Orange na festival svoj Optimistan. Neprehliadnuteľné cirkusové šapitó, pod ktorým sa za obrovského záujmu návštevníkov festivalu diskutuje o aktuálnych celospoločenských témach.

Veľkej obľube sa tak, ako každý rok, tešila dvojpodlažná Orange zóna, kde si návštevníci Pohody mohli oddýchnuť, občerstviť sa v bare, nabiť svoje mobilné zariadenia v nonstop nabíjačkárni,(nabilo sa tu celkom 8 477 zariadení), zahrať si stolný futbal, alebo sledovať ten ozajstný, pretože Orange na Pohode zabezpečil aj priame prenosy z majstrovstiev sveta.

V Orange Zóne bolo k dispozícií 300 takýchto zásuviek na samoobslužné nabíjanie a ďalších 825 v asistovaných nabíjačkárňach. Počas Pohody Orange nabil 8 477 zariadení.

My sme staré mobily

Orange priniesol na letisko aj svoju iniciatívu Staré mobily sa vracajú, a tak každý, kto svoj starý mobil odovzdal v Optimistane, pomohol nielen našej planéte, ale aj občianskemu združeniu Návrat, ktorému Nadácia Orange za každý starý mobil prispela sumou 50 centov.

Návštevníci Pohody odovzdali počas festivalu celkovo 659 starých, nepotrebných telefónov. Tento unikátny program na ekologickú likvidáciu starých mobilov podporila aj kapela Puding Pani Elvisovej, ktorá v duchu kampane prerobila jeden zo svojich najväčších hitov.

https://www.youtube.com/watch?v=kR48ebQ-lWc

 

Komentáre k článku