Podcast na tento týždeň | Vedátorský podcast

ZDROJ | Vedátorský podcast

V časoch, kedy konšpirácie a falošné správy majú častokrát prednosť pred vedeckými faktami a odbornosťou, je svetlý okamih, keď vznikne projekt ako Vedátorský podcast.

Po dvojtýždňovej pauze sa vraciame, aby sme vám priniesli tohtotýždňový tip na podcast. Vedátorský podcast začal vychádzať pred pár mesiacmi v rámci podcastvo Denníka SME a získal si množstvo fanúšikov, čím sa prepracoval na vyššie priečky rebríčka počúvanosti.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Slow Burn

Vedátorský podcast jednoducho a zrozumiteľne vysvetľuje vedecké fakty tak, aby im pochopil skutočne každý. Ide o výborné doplnenie znalostí zo školy a zároveň skvelý spôsob, ako sa naučiť viac vedeckých faktov.

Témy sú rôznorodé – vesmír, jadrová energia, sopky či epidémie. Podcast vychádza na týždennej báze a vedie ho dvojica Jozef Kleberc a Samuel Kováčik.

Vedátorský podcast môžete počúvať cez populárne aplikácie ako Apple podcasty, Spotify a Google podcasty. Jednotlivé epizódy sa však objavujú aj na YouTube videách.

Dĺžka každej epizódy Vedátorského podcastu je rôzna od 30 minút po 90 minút, záleží od témy. Doteraz vyšlo okolo 40 epizód, takže ak ste ešte s týmto podcastom neprišli do styku, určite to napravte.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Dejiny

Z doteraz odporúčaných podcastov sa dá Vedátorský podcast prirovnať k Dejepis Inak, prípadne Dejiny, len s tým rozdielom, že tento podcast je primárne zameraný na vedu. Určite odporúčame aj iné podcasty z Denníka SME ako napríklad denný podcast Dobré Ráno alebo technologický podcast Klik.

Pre kompletný zoznam našich odporúčaných podcastov, stačí kliknúť na tento odkaz. Ak máte tip na zaujímavý podcast, slovenský alebo zahraničný, neváhajte sa s nami podeliť v komentároch pod článkom.

Komentáre k článku