Podcast na tento týždeň | Today in Focus

ZDROJ | The Guardian

Po týždni sa opäť vraciame s tipom na podcast, tentokrát sme siahli po anglickom novinárskom podcaste Today in Focus, ktorý vychádza v rámci britského denníku The Guardian.

Denný podcast Today in Focus patrí medzi to najlepšie, čo britská podcastova scéna ponúka. Pokiaľ vám nerobí problém angličtina, v podcaste sa dozviete aktuálne informácie zo svetového diania podané novinármi jedného z najznámejších svetových denníkov.

ZDROJ | The Guardian

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Today, Explained

The Guardian je charakterizované ako liberálno-ľavicové médium a patrí medzi najčítanejšie mienkotvorné denníky vo Veľkej Británii.

Podobne ako iné spravodajské podcasty, aj v tomto sa každý deň venujú do hĺbky vždy jednému problému. Podcast okrem britskej politiky rieši aj tú svetovú a nechýbajú aktuálne problémy či trendy. Témy sú skutočne rôznorodé od situácie s koronavírusom cez aktuálnu krízu v Libanone až po gambling či Brexit. Na rozdiel od amerických spravodajských podcastov si navyše môžete užiť britskú angličtinu.

Každá epizóda má dĺžku priemerne 25 minút a vychádza v rámci podcastových aplikácií Google Podcasts, Apple Podcasts a Spotify. Zoznam epizód s krátkymi popismi si viete pozrieť aj na oficiálnej stránke denníka The Guardian.

ZDROJ | The Guardian

Pozrite siPodcast na tento týždeň | The Daily

Pokiaľ vás zaujímajú aktuálne správy a anglický jazyk vám nerobí problém, potom si určite vypočujte aj ďalšie spravodajské podcasty, ktoré sme v minulosti odporúčali ako napríklad The Daily od The New York Times či Today, Explained od portálu Vox.

Pre kompletný zoznam našich odporúčaných podcastov, stačí kliknúť na tento odkaz. Ak máte tip na zaujímavý podcast, slovenský alebo zahraničný, neváhajte sa s nami podeliť v komentároch pod článkom.

Komentáre k článku