Podcast na tento týždeň | Today, Explained

ZDROJ | Vox

Dnes si predstavíme perfektný podcast zo štúdia Vox, ktorý prináša správy zaujímavou formou aj v podobe podcastov. Today, Explained je jeden z najlepších podcastov v angličtine.

Kanál Vox sa častokrát prezentuje ako noviny 21. storočia. Konkrétne sa portál venuje tvorbe príspevkov o politike, svetových udalostiach, vede, ale aj ekonomike a populárnej kultúre. Ich výborné videá nájdeme na YouTube kanáli, no nechýbajú tiež dokumentárne série na Netflixe či správy v podobe podcastu.

ZDROJ | Vox

Pozrite siTop 10 podcastov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť

A práve o podcaste si povieme trochu viac. Today, Explained je denný podcast, ktorý sa pútavou formou venuje jednej téme. Plusom je, že Vox častokrát otvára zaujímavé témy, ktoré nemusia byť hlavnou témou dňa všetkých ostatných správ. Dôležité je, že častokrát prinášajú nový, originálny pohľad na vec.

Posledné mesiace je hlavnou témou denných podcastov samozrejme koronavírus, no častokrát ide o rôzne zaujímavé epizódy zo sveta ako napríklad lockdown v Indii či konšpirácie spojené s Covid-19. Podcasty sú moderované pútavou formou a častokrát sú aj vtipné. Nejde tak iba o seriózne hodnotenie a čítanie správ.

ZDROJ | Vox

Pozrite siTop 10 podcastov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť – časť II.

Každá epizóda podcastu Today, Explained trvá približne 20 až 30 minút, čím sa ideálne hodí na ranné počúvanie pred prácou, prípadne pri večernej prechádzke. Podcast Today, Explained vychádza takmer každý deň okrem nedele. Niekedy sa však stane, že je na kanáli Vox aj jeden deň pauza.

Pokiaľ vás správy takouto originálnou formou zaujali, odporúčame si pozrieť aj ostatnú tvorbu kanálu Vox, či už ide o YouTube kanál, webový portál alebo dokumentárne filmy na Netflixe. Samotný podcast Today, Explained nájdete na všetkých populárnych podcastových aplikáciách vrátane Apple Podcasts, Google Podcasts a Spotify.

Komentáre k článku