Podcast na tento týždeň | The Daily

ZDROJ | The New York Times

Na svete asi neexistujú noviny, ktoré by poznalo viac ľudí ako The New York Times. Podcast The Daily je denným podcastom týchto najslávnejších novín.

ZDROJ | The New York Times

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Rozhovory ZKH

Kvalitná žurnalistika, výborný prejav a skvelá produkcia, ktorú cítite na perfektnom zvuku a efektoch. Tak by sa dal stručné charakterizovať denný podcast The Daily od The New York Times.

Jeho moderátorom je Michael Barbaro, ktorého príjemný hlas si rýchlo obľúbite. Každý deň prináša aktuálne témy a ich hlbšiu analýzu. Z posledných dní môžeme vybrať kvalitnú podcastovú epizódu o situácii v Brazílii v súvislosti s nezvládnutou pandémiou koronavírusu, epizódu na tému interrupcie či politiky Donalda Trumpa.

ZDROJ | The New York Times

Aj keď sú niektoré epizódy zaujímavejšie skôr pre amerických poslucháčov, veľa informácií sa dozviete aj zo sveta či z rôznych oblastí vrátane moderných technológií. Jedna z posledných tém bola napríklad, ako značky bojkotujú Facebook, kvôli nedostatočnej reakcii na rasizmus na sociálnej sieti.

Čo sa týka samotnej dĺžky podcastu, The Daily má v priemere ideálnych 25 minút, takže sa hodí na ranné počúvanie pred prácou. The Daily tiež oceníte, pokiaľ sa chcete zlepšiť v angličtine. Nič nie je lepšie ako počúvať spravodajské relácie v jazyku, ktorý sa zrovna učíte. Podcast je k dispozícii v rámci aplikácií Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify a Stitcher.

ZDROJ | Apple

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Today, Explained

The Daily patrí k jedným z najlepších a najkvalitnejších spravodajských podcastov na svete. Podobnou alternatívou môže byť Today, Explained od portálu Vox. Pokiaľ vás tento podcast zaujal, odporúčame aj iné podcasty z dielne The New York Times ako napríklad perfektný podcast The Caliphate či Rabbit Hole.

Ak máte tip na zaujímavý podcast, slovenský alebo zahraničný, neváhajte sa s nami podeliť v komentároch pod článkom.

Komentáre k článku