Podcast na tento týždeň | Slow Burn

ZDROJ | Slate

Tento týždeň máme pre vás odporúčanie na ďalší anglický podcast, tentokrát jeden z najpočúvanejších, ktorý má už štyri série. Ide o podcast Slow Burn.

Slow Burn je ako podcastový seriál, ktorý keď raz začnete počúvať, nebudete sa vedieť odtrhnúť. Prvá séria rozoberá známu kauzu Watergate, kde medzi hosťami podcastu nebude chýbať novinár Bob Woodward, ktorý kauzu odpočúvania, ktorá nakoniec donútila prezidenta Nixona k odstúpeniu, odhalil.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Today in Focus

Druhá séria podcastu sa venuje impeachmentu prezidenta Billa Clintona po kauze s Monicou Lewinsky. Tretia séria sa venuje prekvapivo životom svetoznámych reperov Tupaca Shakura a The Notoriousa B.I.G. Tento rok bola spustená aj štvrtá séria, ktorá sleduje príbeh Davida Duka, kontroverzného politika z Louisiany z 80. a 90. rokoch.

ZDROJ | The Guardian

Ide tak skôr o politické témy, no nechýbajú zaujímavé a nové pohľady. Podcast vám zároveň priblíži históriu niektorých udalostí, ktoré hýbali spoločnosťou v USA.

Podcast patrí medzi najpočúvanejšie v aplikácii Apple Podcasts. Podcast Slow Burn však nájdete aj v ďalších podcastových aplikáciách vrátane Google Podcasts, Spotify, TuneIn, iHeartRadio, Stitcher a Overcast.

ZDROJ | Slate

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Lužifčák podcast

Jeden diel podcastu má dĺžku od 30 do 50 minút a odporúčame ho počúvať iba v prípade, že vám angličtina nerobí problém. Slow Burn je podcast naratívneho typu, kde máme rozprávača, ktorý otvára témy spolu s hosťami, ktorých si do podcastu pozýva. Podobný podcast je aj CONFLICTED, ktorý sme už v našich tipoch odporúčali.

Pre kompletný zoznam našich odporúčaných podcastov, stačí kliknúť na tento odkaz. Ak máte tip na zaujímavý podcast, slovenský alebo zahraničný, neváhajte sa s nami podeliť v komentároch pod článkom.

Komentáre k článku