Podcast na tento týždeň | Rozhovory ZKH

ZDROJ | SME

Tento týždeň sme si pripravili tip na vynikajúci slovenský podcast Rozhovory ZKH, ktorý vychádza aj ako YouTube relácia.

Podcasty, ktoré ponúkajú zaujímavé rozhovory, patria medzi najpočúvanejšie na slovenskej podcastovej scéne. Aj z tohto dôvodu by ste nemali prehliadnuť jeden z najlepších rozhovorových podcastov, aké u nás vznikli.

ZDROJ | SME

Pozrite siPodcast na tento týždeň | The Last of Us Podcast

Novinárka Zuzana Kovačic Hanzelová niekoľkokrát do týždňa spovedá politikov, umelcov, vedcov či iné zaujímavé osobnosti na aktuálne spoločenské témy.

Či už sú to interrupcie, zahranično-politická orientácia či aktuálne plány mesta Bratislava, rozhovory s ľuďmi, ktorých sa tieto témy týkajú, vám dajú odpovede.

Rozhovory ZKH majú dĺžku približne 20-40 minút a okrem YouTube pravidelne pribúdajú v audio kvalite na podcastových aplikáciách ako Apple Podcasts, Google Podcasts či Spotify.

Relácia vychádza v rámci denníka SME, no podcast sa dá nájsť ako samostatná relácia mimo oficiálnych denných podcastov SME Dobré Ráno.

Jedinou nevýhodou je, že podcastová verzia relácie vychádza o 2-3 dni neskôr ako YouTube video a to z dôvodu, že za YouTube video dostáva SME finančné ohodnotenie, kým u podcastu to neplatí.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Braňo Závodský Naživo

Rozhovory ZKH je ďalší zo série slovenských podcastov, ktoré ponúkajú výsledok kvalitnej novinárskej práce a ktoré si dávajú záležať na objektivite. Ak chcete dostávať informácie o aktuálnom dianí, odporúčame spravodajské podcasty ako napríklad Denník N Newsletter, SME Dobré Ráno a české podcasty Studio N či Vinohradská 12.

Ako alternatíva k Rozhovorom ZKH môže slúžiť podcast Braňo Závodský Naživo, o ktorom sme písali začiatkom mesiaca.

Ak máte tip na zaujímavý podcast, slovenský alebo zahraničný, neváhajte sa s nami podeliť v komentároch pod článkom.

Komentáre k článku