Podcast na tento týždeň | Dobré ráno

ZDROJ | Denník SME

Tento týždeň si v našom tipe na podcast povieme o jednom z najstarších a najlepších slovenských podcastov, ktorý vydáva denník SME – Dobré ráno.

Dobré ráno patrí medzi jeden z prvých slovenských spravodajských podcastov, ktorý vychádza už niekoľko rokov. Podobne ako podcast Denníka N, aj Dobré ráno vychádza každý deň a ponúka okrem krátkeho zhrnutia dňa v podobe rýchlych správ, jednu dennú tému, ktorej sa venuje viac do hĺbky. Väčšinou je téma spojená s politikou, no môže ísť aj o inú  spoločenskú tému.

ZDROJ | Apple

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Denník N

Podcastom vás každý deň sprevádza jeden z trojice moderátorov – Zuzana Kovačič Hanzelová, Nikola Bajánová a Tomáš Prokopčák, takže vám ani jeden nezačne liezť po pár dňoch na nervy.

Hlavnou devízou podcastu je určite pravidelnosť a informačná vyváženosť, kedy sa v pár minútach dozviete najdôležitejšie udalosti dňa. Zároveň tým, že téma sa rieši viac do hĺbky, je podcast vedený aj formou dialógu väčšinou s druhým novinárom alebo odborníkom, čo podcastu dodáva na kvalite.

Okrem správ podcast každý deň venuje pár sekúnd informáciám o počasí a tiež o tom, kto má dnes meniny. Každá epizóda denného podcastu trvá približne 10-20 minút, čo je ideálny čas na vypočutie napríklad pri raňajkách alebo na ceste do práce.

Vďaka príjemnej úvodnej melódii sa podcast ideálne hodí aj na prebúdzanie, čomu moderátori prispôsobujú aj svoju rétoriku, ktorá nie je na ráno taká akčná.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | CONFLICTED

V súčasnej situácii v rámci podcastu Dobré ráno vychádzajú aj klasické rozprávky pre deti, ktoré sú načítavané perfektným hlasom Roberta Rotha.

Pokiaľ ešte nepočúvate Dobré ráno, ktoré vydáva Denník SME, odporúčam sa prihlásiť na jeho odber. Podcast je dostupný v rámci všetkých známych podcastových aplikácií. Výhodou je, že jednotlivé epizódy nájdete aj na YouTubovom kanále Denníka SME.

Komentáre k článku