Podcast na tento týždeň | Do kina

ZDROJ | RTVS

Aj keď sa do kina tak skoro nepozrieme, na kvalitné filmy by sme určite nemali zabudnúť. Preto je tu Peter Konečný a Juraj Malíček so svojou rozhlasovou reláciou Do kina, ktorá vychádza aj ako podcast.

V ďalšej časti nášho pravidelného seriálu Podcast na tento týždeň sme sa rozhodli vybrať skvelý slovenský podcast zo sveta filmu – Do kina.

ZDROJ | RTVS

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Denník N

Rozhlas a televízia Slovenska tento rok konečne spustila podcastové verzie svojich relácií. Jednou z nich je aj Do kina, v ktorej sa dvaja filmoví nadšenci venujú najnovším filmovým novinkám, ale tiež dávajú odporučenia na staršie filmy či aktuálne filmové tituly v televízii.

Podcast vychádza každý týždeň. V sobotu večer má relácia Do kina premiéru na Rádiu Slovensko a následne sa väčšinou v nedeľu objaví v podcastových aplikáciách.

ZDROJ | Sony

Pozrite siPodcast na tento týždeň | TECHTALKS by TECHBOX

Každá epizóda trvá približne 20 minút a okrem predstavenia nových kinofilmov, vždy rozoberie do hĺbky niektoré z aktuálnych filmov. Do kina sa okrem filmov v kinách, venuje aj veľkofilmom na streamovacích službách. Príkladom je The Irishman či Two Popes od Netflixu, filmy, ktoré boli dokonca nominované na Oscara.

Za zmienku stojí aj moderátorská dvojica, ktorá sa vďaka rozdielnym názorom skvele dopĺňa. Peter Konečný je filmový kritik a zakladateľ portálu Kinema, ktorý má encyklopedické znalosti o filmovom umení a histórií. Juraj Malíček ako odborník na popkultúru a filozofiu ponúka častokrát odlišný, vtipný a častokrát odľahčený pohľad na filmy, takže dostanete vyváženú reláciu, pri ktorej sa zároveň skvele pobavíte.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siPodcast na tento týždeň | SABO SEBOU

Výhodou podcastu je, že aj súčasne počas koronavírusovej krízy ďalej vychádza aj keď sú kiná zavreté. Podcast Do kina naďalej rozoberá filmy. Príkladom sú posledné dve epizódy, v ktorých sa moderátori pozreli na najznámejšie katastrofické filmy či dávali svoje tipy na seriály, ktoré treba vidieť.

Pokiaľ sa zaujímate o filmy a filmové umenie, určite vám tento podcast môžeme odporučiť. Oproti ostatným politickým a spoločenským podcastom, ktorých na Slovensku vychádza neúrekom, je podcast Do kina príjemnou reláciou na odreagovanie.

Komentáre k článku