Podcast na tento týždeň | Dejiny

ZDROJ | SME

Tento týždeň sme si pripravili ďalší diel seriálu Podcast na tento týždeň, v ktorom si predstavíme podcast Dejiny o zaujímavých historických udalostiach.

V školách sa historickým témam nevenuje dostatočná pozornosť a väčšinou ide iba o memorovanie faktov bez analýzy kontextu. Podcast Dejiny je príjemným rozšírením pre študentov, ale aj pre záujemcov o históriu.

ZDROJ | SME

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Klik

Podcast vydáva Denník SME a vychádza na týždennej báze, vždy v nedeľu a moderuje ho Juro Valent. Epizódy majú dĺžku od 20 do 40 minút a vždy predstavia zaujímavú tému z histórie. Či už sa zaujímate o rok 1945, Československo v 30. rokoch alebo balkánske vojny, tento podcast vám ponúkne odpovede.

Nejde však o bežné nudné lekcie ako v škole ale naopak o informácie podané pútavým spôsobom. Príkladom sú samotné názvy epizód ako napríklad „zásnuby v siedmich a svadba v trinástich. Aké bolo manželstvo v stredoveku?“ alebo Moc v rukách ženy? V Uhorsku sa o to pokúšala Beatrix Aragónska.

Podcast Dejiny vznikol v spolupráci s magazínom Historická revue. Pokiaľ vás slovenská či svetová história zaujíma, určite dajte tomuto podcastu šancu. Vypočuť si ho môžete v aplikáciách Google Podcasts, Apple Podcasts či Spotify.

ZDROJ | SME

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Dejepis Inak

Podcasty Denníka SME ponúkajú viacero zaujímavých relácií, ktoré sme už v minulosti odporúčali. Príkladom je Dobré Ráno, Rozhovory ZKH či technologický podcast Klik. Pokiaľ sa zaujímate skôr o historické témy, potom určite neprehliadnite podcast Dejepis Inak, ktorý vychádza zo známeho YouTube kanálu.

Pre kompletný zoznam našich odporúčaných podcastov, stačí kliknúť na tento odkaz. Ak máte tip na zaujímavý podcast, slovenský alebo zahraničný, neváhajte sa s nami podeliť v komentároch pod článkom.

Komentáre k článku