Podcast na tento týždeň | Dejepis Inak

ZDROJ | Dejepis Inak

Okrem toho, že väčšina pracujúcich funguje cez Home office, doma sedia aj deti a vyzerá to tak, že ešte budú sedieť až do konca júna. Preto sme si tento týždeň pripravili vzdelávací podcast Dejepis Inak.

Primárne YouTube kanál sa nedávno rozšíril aj na podcastovú verziu, takže pokiaľ sa vám nechce iba pozerať videá, môžete si zaujímavé príbehy z histórie a filozofie aj vypočuť.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Do kina

Názov podcastu presne zodpovedá obsahu. Nečakajte tak klasický dejepis s nudnými hodinovými historickými prednáškami. YouTuberka Sandra je vyštudovaná učiteľka v odbore dejepis a filozofia a ponúkne vám odpovede na najzaujímavejšie otázky, ktoré vás vždy zaujímali z histórie či iných spoločenských vied.

Každý diel podcastu rozoberá veľmi pútavo nejakú zaujímavú tému a zároveň vás niečomu učí. Príkladom je video o extrémizme a jeho histórii alebo história pôrodov. Nechýbajú ani bežné historické témy o francúzskej revolúcii či o SNP. Zároveň YouTuberka najnovšie spustila témy k maturitným otázkam a začala témou prvej svetovej vojny.

ZDROJ | Dejepis Inak

Podcast Dejepis Inak, rovnako ako YouTube kanál je skvelým nástrojom pre študujúcich, deti, ale aj dospelých, ktorí sa zaujímajú o históriu a filozofiu.

Každý podcast má dĺžku približne 5 až 15 minút, takže sa ideálne hodí na počúvanie kedykoľvek, či už pred spaním, počas dňa alebo ráno. Jediným nedostatkom podcastu je samozrejme absencia vizuálnych grafík a historických fotiek, ktoré si však viete pozrieť v YouTubových videách kanála Dejepis Inak.

ZDROJ | Dejepis Inak

Pozrite siPodcast na tento týždeň | CONFLICTED

Každá nové video, ktoré sa objaví na YouTube, by malo do pár dní pribudnúť aj v podcastovej aplikácii. Epizód je dostatočné množstvo a stále pribúdajú nové. V súčasnosti má podcast približne 60 epizód a nový diel pribudne približne každý týždeň.

Pokiaľ hľadáte spôsob, ako zabaviť svoje deti tak, aby sa aj niečo naučili, Dejepis Inak je ideálnym podcastom a YouTube kanálom, ktorý by mal byť docenený najmä teraz počas karantény.

Komentáre k článku