Podcast na tento týždeň | CONFLICTED

ZDROJ | CONFLICTED

Už mesiac vám prinášame nový formát článkov, v ktorých si na týždennej báze predstavujeme zaujímavé podcasty. Po prvýkrát sme vybrali podcast v angličtine, ktorý nesie názov CONFLICTED.

Veríme, že napriek tomu, že je podcast v angličtine, poslucháčov neodradíme. Hneď na úvod však dodáme, že podcast je nahovorený veľmi zreteľne a angličtina je zrozumiteľná.

ZDROJ | CONFLICTED

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Do kina

Podcast je vedený formou dialógu medzi Thomasom Smallom a Aimenom Deanom. Prvý je odborník na Blízky východ a druhý je bývalý džihádista, ktorý sa stal dvojitým agentom, ktorý pracoval pre britskú tajnú službu vo vnútri teroristickej organizácie Al Qaeda.

Práve Aimen Dean dodáva podcastu to najlepšie – autenticitu, ktorý je doplnená o podrobnú analýzu a skvelé otázky Thomasa Smalla. Zároveň si zamilujete angličtinu Aimena Deana, ktorú zdobí vtipný arabský prízvuk.

ZDROJ | Apple

Podcast CONFLICTED v prvej sérii rozoberá vojnu proti terorizmu z rôznych perspektív vrátane zážitkov priamo z vnútra teroristickej organizácie. Zároveň podcast poskytne odpovede na otázky, čo sa deje v Sýrii a prečo došlo k Arabskej jari.

Nedávno začalo vysielanie druhej série, ktorá sa venuje Novému svetovému poriadku, politike, ktorú do diskurzu uviedol bývalý prezident USA, George W. Bush. V druhej sérii sa tak dozviete viac o postoji svetových politických hráčov ako USA, Rusko a Čína.

Napriek vážnym témam je podcast veľmi vtipný a obaja moderátori odľahčujú celú reláciu príhodami a smiešnymi príkladmi z vlastných skúseností.

ZDROJ | pixabay.com

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Denník N

Pokiaľ sa zaujímate o aktuálne dianie, históriu a politiku, potom je tento oceňovaný podcast skvelou voľbou. Nový diel vychádza každé dva týždne vždy v stredu a jeho dĺžka je priemerne 50 minút. Treba však dodať, že na tento podcast sa treba sústrediť a nehodí sa na podmazové počúvanie.

Pre dodatočné informácie podcast CONFLICTED funguje aj na oficiálnej stránke messageheard, kde o ňom, ale aj o ďalších zaujímavých podcastoch môžete nájsť popisy jednotlivých epizód. Podcast nájdete na Apple Podcasty, Google Podcasty a tiež na streamovacej službe Spotify.

ZdrojMessage Heard

Komentáre k článku