Panasonic na Wave 2020 naživo ukázal produkty určené pre náš trh

Spoločnosť Panasonic na pražskom podujatí Wave 2020 predstavila produktové portfólio na rok 2020 pre slovenský a český trh. V priestoroch Občanské plovárny boli vystavené produkty z kategórií TV, slúchadiel, reproduktorov, fotoaparátov alebo telefónov. Vybrali sme pre vás to najzaujímavejšie.

Absolútnou špičkou v segmente TV je v prípade Panasonicu OLED model HZ2000, ten je zároveň podporený dvojicou dostupnejších modelov s označením HZ1500 a HZ1000. Oba modely sú OLED a sú v ponuke s 55- a 65-palcovou uhlopriečkou a 4K rozlíšením. Ďalej „HZká“ ponúkajú HX Pro Inteligent procesor, technológiu Dolby Vision IQ alebo Filmmaker Mode. Rozdiel medzi vlajkovou loďou a cenovo dostupnejšími modelmi je v jase. Ten v HZ2000 je prirodzene vyšší.

Filmmaker mode má za úlohu obraz ukázať v čo nadprirodzenejšej podobe, pričom rešpektuje frekvenciu snímok, pomer strán, farbu, kontrast, či dokonca v niektorých prípadoch vypína redukciu šumu a ostrenie. Dolby Vision IQ pridáva novú vrstvu do Dolby Vision, ktorá upravuje jas a tóny farieb podľa podmienok v okolí TV. Oba modely tiež podporujú HDR10, HDR10 +, HLG, Dolby Vision a HLG Photo.

Z prezentovaných slúchadiel vyčnievali najmä modely z radu RB, teda RB-M700B, RB-M500B a RB-M300B. Tieto bezrdrôtové slúchadlá sú vybavené technológiou XBS DEEP, teda Extra Bass System Deep. Modely M700B a M500B sú vybavené niečim, čo Panasonic nazvali basový reaktor. Ten zosilňuje nižšie frekvencie v reakcii na basový zvuk a dokáže mušle slúchadiel rozochvieť. Teda basy aj cítite.

Slúchadlá ponúkajú 40 milimetrové meniče s pružným okrajom, majú ekvalizér harmonického ladenia, M700B je vybavená aktívnym potlačením okolitého hluku a všetky modely majú technológiu rozloženia bočného tlaku, aby sa vám slúchadlá pohodlnejšie nosili. Slúchadlá sú v ponuke v čiernej a pieskovo béžovej farbe. Výdrž batérie by mala byť pri RB-M700B 20 hodín, RB-M500B 30 hodín a v prípade RB-M300B 50 hodín. Ceny sú 179,99, 129,99 a 99,99 EUR.

Ak preferujete štuple, istotne vás z tohtoročnej ponuky zaujmú Technics EAH-AZ70W. Vybavené sú duálnym hybridným potlačením okolitého ruchu, tiež ponúkajú ambient režim, aby ste lepšie počuli okolité zvuky ak sa s niekym rozprávate. Každé slúchadlo má 10 milimetrový menič. Na jedno nabitie by mali EAH-AZ70W vydržať 6 hodín hrania, vďaka puzdru sa výdrž predĺži na 18 hodín. Slúchadlá sú rovnako vybavené technológiou rýchleho nabíjania. Cena je 249,00 EUR.

Fanúšikov kompaktných audio systémov s prívlastkom all-in-one môže zaujať Panasonic OTTAVA SC-C50. Toto kompaktné zariadenie je vybavené štvoricou jednotiek Technics JENO, ktoré tlmia šum a zabraňujú zvukovým vadám. JENO sú podporené priestorovým systémom Space Tune. Tiež je tu prítomná technológia LAPC, ktorá synchronizuje zvukový výstup s reproduktormi. Systém meria prúd aj odpor integrovaných reproduktorov a podľa toho upravuje zvukové charakteristiky. Reproduktory počítajú tri výškové membrány s veľkosťou 1,6 centimetra, frekvenciou do 50 Hz a 12 centimetrový subwoofer. SC-C50 si rozumie s Bluetooth, Google Chromecast, Spotify, Tidal a zvládne aj sieťové prehrávanie.

Pozornosť, v rámci hudobných all-in-one zariadení, si tiež zaslúži stereosystém SC-DM502 s drevenou konštrukciou. O hlboké a čisté basy sa stará aerodynamický port, čisté výška zasa zabezpečuje medená krytka, ktorá obmedzuje výkyvy v indukčnosti kmitacej cievky vo vysokofrekvenčnom rozsahu. Zdroj hudby môže byť USB, AUX, Bluetooth, ale aj klasické CD, či priamo vstavané DAB/DAB+ rádio.

Panasonic svoje digitálne full-frame zrkadlovky orientované na video premenil doslova na legendy. Na Wave 2020 spoločnosť nepredstavila úplne novinky, skôr upriamila pozornosť na dôležitosť a rozšírenie možností postprodukcie vďaka predinštalovým V-Logu a V-Gamutu s dynamickým rozsahom viac ako 14 EV a 10-bitový 4:2:2 výstup. Vďaka týmto vlastnostiam dokážete v postprodukcii pracovať s farbením videa takmer v takom rozsahu, ako pri fotografii v RAW formáte. V kombinácií s 6K rozlíšením v prípade modelu DC-S1H ide profesionálny výkon v kompaktnom tele.

Ak vás nastupujúca trendy vlna skladacích telefónov oslovila, no nie ste presvedčení o tom, že chcete za mobilný telefón zaplatiť okolo 1 500 EUR, zaujať by vás mohla práve ponuka od Panasonic. Japonský výrobca totiž pripomína, že má v ponuke vyklápacie mobilné telefóny, model KX-TU456, ktoré presne sedia k nastupujúcemu trendu. Rozdiel je v tom, že ide o neinteligentné kúsky, ktoré sú určené primárne pre seniorov. Ponúkajú 2,4-palcový displej s rozlíšením 320 x 240 pixlov, majú hmotnosť 110 gramov, sú vybavené 0,3 Mpx fotoaparátom alebo prehrávačom hudby, ktorému sekunduje 3,5 milimetrový jack konektor. Nechýba LED svietenie, či SOS tlačidlo. Cena sa pohybuje okolo príjemných 80 EUR.

Jednoduché riešenie telefonovania podľa Panasonic, tentokrát bez vyklápania, môže byť aj v podobe Panasonic KX-TU150, ktorý sa od vyklápacieho véčka v podstate líši len konštrukciou a cenou, ktorá je okolo 40,00 EUR.

Širokú ponuku party reproduktorov Panasonic tento rok obohatila nová generácia reproduktoru SC-TMAX5. V porovnaní s predošlým modelom si ako prvé všimnete dynamické rôznofarebné osvetlenie prednej strany alebo bezdotykové nabíjanie smart zariadení na vrchnej strane. Túto funkciu má SC-TMAX5 ako jediný reproduktor tohto typu aktuálne na trhu. Basy sú opäť o niečo silnejšie a výkonnejšie vďaka 16 centimetrovému basovému reproduktoru podporenému dvojitým zosilňovačom. Spolu s dvojicou 5 centimetrových výškových reproduktorov je to už solídna zostava. Reproduktor na jedno nabitie vydrží 24 hodín hrania, je až prekvapivo ľahký a má viacero inteligentných funkcií, ako napríklad prispôsobenie hlasitosti počas manipulácie.

Toto bol len rýchly výpočet toho najzaujímavejšieho čo podľa nás Panasonic na Panasonic Wave 2020 ukázal. Pre podrobnejšie informácie alebo viac produktov sledujte Panasonic na ich oficiálnej stránke alebo svojho obľúbeného on-line predajcu elektroniky.

Komentáre k článku