Optický Magio Internet a Magio TV už môžete mať aj cez sieť Orangeu, ako na to?

ZDROJ | Denny Müller

Telekom neustále rozširuje pokrytie svojich mobilných i pevných služieb, najnovšie o viac ako 66 tisíc domácností v 15 mestách, ktoré sa po novom môžu pripojiť k optickým službám Telekomu aj cez optickú sieť Orangeu. Čo to znamená v praxi, aké služby sú cez toto pripojenie dostupné a ako túto možnosť môžete využiť aj vy?

Slovak Telekom v priebehu minulého roka opäť pokryl svojou optickou sieťou viac ako 100 tisíc domácností, vďaka čomu dnes môže širokopásmový internet, digitálnu televíziu Magio TV či Chytrý balík a Magenta 1 prostredníctvom jeho siete využívať viac ako 778 tisíc domácností. Od apríla 2021 je už ale možné získať prístup k týmto službám aj na miestach, kde Telekom doteraz optiku neponúkal.

Telekom totiž popri rozširovaní vlastnej optickej najnovšie pokrytie rozširuje aj prostredníctvom optickej siete Orangeu. Akoby lusknutím prsta tak od 1. apríla 2021 získalo prístup k optickým službám Telekom viac ako 66 tisíc ďalších domácností v bytovkách i domoch po celom Slovensku.

Ktorých lokalít sa táto novinka týka?

V prvej fáze sa rozširovanie pokrytia optických služieb Telekomu prostredníctvom siete Orangeu týka 15 miest. V súčasnosti tak túto službu môžete využiť na vybraných lokalitách konkrétne v Nitre, Prievidzi, Bratislave, Nových Zámkoch, Topoľčanoch, Novej Dubnici, Prešove, Trnave, Krompachoch, Žiari nad Hronom, Pezinku, Piešťanoch, Galante, Martine a v Poprade.

Dostupnosť optického pripojenia na vašej adrese si môžete overiť priamo na webovej stránke Telekom.sk. Stačí vyplniť názov mesta alebo obce, ulice a číslo domu a následne si už len vybrať zo zoznamu dostupných služieb.

Dostupnosť nového optického pripojenia po celom Slovensku už nájdete znázornenú aj na mape pokrytia, čo sa vám môže zísť napríklad pri hľadaní nového bývania. Na mape si môžete pomocou filtra vybrať zobrazenie dostupných služieb podľa typu pripojenia a vďaka magentovým štvorcom okamžite vidieť jednotlivé bytovky a domy, ktoré majú napríklad k dispozícii najrýchlejší typ optickej siete.

Kde si môžem objednať novú službu a kto mi ju príde nainštalovať?

Nezáleží na tom, ktorá optická sieť pokrýva vašu domácnosť, objednanie a inštalácia vysoko-rýchlostného Magio Internetu či obľúbenej televízie Magio TV od Telekomu cez optiku Orangeu prebieha rovnako, ako je to aj v prípade jeho vlastnej optickej siete. Všetko skrátka vybavíte priamo v Telekome, aj online.

Novú službu si môžete ako nový aj existujúci zákazník objednať v sietí predajní Telekom, ale aj z pohodlia vášho domova priamo na webovej stránke Telekom.sk. Technici Telekomu sa postarajú aj o jej samotnú inštaláciu vrátane konfigurácie zariadení. V novej smart redakcii TECHBOX sme tiež využili možnosť „fičať“ na službách od Telekomu. Z rýchlostí a stability siete sme nadšení.

O inštaláciu optického internetu sa postarali skúsení technici Telekomu aj v našej smart redakcii.

Aj Chytrý balík či Magenta 1

Využitím nového optického pripojenia neprídete ani o možnosť tvorby výhodnejších kombinácií služieb v rámci Chytrého balíka či skupiny Magenta 1. Kombináciou internetu, televízie či pevnej linky v rámci Chytrého balíka môžete ušetriť na mesačných poplatkoch a ich spojením s mobilnými službami navyše získať aj ďalšie extra výhody v podobe nekonečného volania a SMS navzájom zadarmo, dát navyše či zľavy na nákup nového smartfónu.

Je iba na vás, pre akú kombináciu balíkov a služieb sa v prípade oboch možností rozhodnete. V prípade Chytrého balíka môžete napríklad spojením balíkov Magio TV L s 88 televíznymi kanálmi a Magio Internet XL s rýchlosťou sťahovania až do 600 Mb/s ušetriť na mesačných poplatkoch takmer 8 eur. K tejto zľave si navyše pri objednávke cez web môžete pripočítať extra web zľavu z mesačného poplatku.

Ak tieto konkrétne balíky skombinujete v rámci skupiny Magenta 1 aj s paušálom T Nekonečno HD, k tejto zľave navyše získate aj nekonečné volania a SMS správy a balík nekonečný balík 8 GB dát s možnosťou podeliť sa o 25 GB dát aj s ostatnými členmi skupiny bez ohľadu na to, či využívajú T paušál, ÁNO, Happy, program Bez záväzkov alebo predplatnú kartu Predplatenka či Easy.

Má toto optické pripojenie nejaké obmedzenia?

Nie, rovnako ako pri objednávke a inštalácii, aj v tomto prípade si je nové optické pripojenie k službám Telekomu rovné s tým, ktoré získate na jeho vlastnej optickej sieti. Pri výbere programových balíkov televízie Magio TV alebo rýchlostných balíkov Magio Internetu tak nemusíte premýšľať nad tým, pod ktoré pokrytie vlastne spadáte, vybrať si môžete aj tie najvyššie programy s najvyšším počtom programov a najvyššími prenosovými rýchlosťami.

Znamená to, že Telekom prestane rozširovať svoju vlastnú optickú sieť?

Nie, práve naopak. Telekom si dáva za cieľ pokryť vlastnou optickou sieťou aspoň 1 milión slovenských domácností v ďalších mestách a obciach, kde zatiaľ zákazníci k dispozícii rýchlejší internet nemajú. Lokality, v ktorých Telekom pripravuje rozšírenie svojej optickej siete, si môžete pozrieť na mape pokrytia a dostupnosti služieb. Vo filtri na ľavej strane si stačí zvoliť možnosť „Pripravované pokrytie“.

Článok sme pripravili v spolupráci so Slovak Telekom.

ZdrojSlovak Telekom

Komentáre k článku