Nový smartfon pod stromček? 10 top aplikácií, ktoré musíte mať

10 top aplikácií

Dostali ste na Vianoce nový smartfón, no neviete aké aplikácie by ste si mali prvotne nainštalovať? Nechajte sa inšpirovať naším výberom 10 top aplikácií pre nový telefón. Začiatkom októbra sme pre vás taktiež prirpavili 6 tipov, ako si uľahčiť prvé minúty s novým Androidom.

Pocket

Hlavnou črtou aplikácie je možnosť si uložiť zaujímavý obsah v off-line podobe do mobilného zariadenia s iOS alebo Androidom. Dostupná je aj verzia vo webovom prehliadači.

Pocket-13 Pocket-16

Dizajn aplikácie je minimalistický a aj bez čítania návodov sa jednoducho zorientujete a nájdete čo potrebujete. Dáta sú zobrazované formou zoznamu alebo dlaždíc.

Vytvorený účet je následne možné používať aj v ďalších viac než 1 500 aplikáciách, čo poskytuje všestranné využitie. Viac informácií nájdete v našej komplexnej recenzii, v ktorej si appka získala ocenenie tip redakcie.

Android / iOS

RealCalc

Základná kalkulačka v mnohých smartfónoch disponuje len minimom funkcií, ak však hľadáte niečo komplexnejšie, RealCalc je to pravé.

Pozrite siSpeech Calculator Pro – pokecajte si so svojou kalkulačkou

RealCalc
ZDROJ | quartic-software
RealCalc
ZDROJ | quartic-software

Vývojári pripravili pre náročnejších používateľov taktiež platenú verziu s názvom RealCalc Plus, ktorá poskytuje ešte viac možností. Napríklad užitočný widget a výpočtý so zlomkami.

Android

Messenger

Hádam všetci už majú účet na Facebooku prostredníctvom ktorého komunikujú s priateľmi. Ak však chcete obmedziť mrhanie časom listovaním noviniek, nainštalujte si len aplikáciu Messenger. Tá je dokonca dostupná aj v klasickom počítačovom webovom prehliadači.

Messenger 1 mld screen 2 Messenger 1 mld screen 1

Facebook Messenger nedávno pridal do svojich funkcií nové možnosti. Patrí sem aj novinka v podobe zábavných videohier – Facebook Instant Games.

Android / iOS

Google Chrome

Ak už máte vytvorený Google účet, využite prepojenie s mobilným prehliadačom Chrome v smartfóne. Získate tak prístup ku všetkým svojím vytvoreným záložkám.

Pozrite siGoogle Chrome – masívne zníženie spotreby

10-top-aplikacii-12 10-top-aplikacii-13

Novinka Chrome Data Saver, ktorá pribudla na Android mobilnú verziu aplikácie zabezpečí, že video bude využívať až o 67% menej dát, než doteraz, takže sa nemusíte báť sekania aj bez 4G pripojenia.

Android / iOS

WhatsApp

Interentové balíčky nájdete už takmer v každom paušále a teda je možno aj pre vás efektívnejšie si stiahnuť napríklad WhatsApp alebo Viber a komunikovať so svojími priateľmi či rodinou cez internetovú sieť.

10-top-aplikacii-15 10-top-aplikacii-14

Prostreníctvom aplikácie už môžete komunikovať so svojiími blízkym aj fromou videohovoru.

Android / iOS / Windows Phone

Google Prekladač

Nebude to asi vaša najobľúbenejšia aplikácia, ale na hodinách cudzieho jazyka ju určite oceníte. Predovšetkým možnosť vypočutia si správnej výslovnosti a stiahnutie vybraných jazykov do pamäte telefónu alebo na pamäťovú kartu.

Pozrite siiTranslate – prekladajte do 90-tich jazykov kdekoľvek

10-top-aplikacii-17 10-top-aplikacii-16

Začiatkom novembra sme vás informovali spustení funkcie tzv. neurálneho prekladu pre osem jazykov – anglícky, francúzsky, nemecky, španielsky, portugalsky, čínsky, japonsky, kórejsky a turecky. Preklady by tak v týchto jazykoch mali vyzerať viac logicky, akoby ich písal človek.

Android / iOS

Banková aplikácia

Žijeme v dobe, v ktorej sa banky nepredbiehajú len vo svojich finančných produktoch a pre spotrebiteľa čo najvýhodnejších úrokových sadzbách, ale aj v technológiách, ktoré poskytujú. Jednou z takýchto technológií sú aj bankové aplikácie.

Tatra banka VIAMO new 02
ZDROJ | Tatra banka
Tatra banka VIAMO new 04
ZDROJ | Tatra banka

Podľa toho v akej banke máte účet, si odporúčam stiahnuť príslušnú mobilnú aplikáciu. Ešte na jar tohto roka sme pre vás pripravili výber tých najzaujímavejších.

YouTube

Ak ešte nemáte v telefóne YouTube, nie je na čo čakať. Populárna aplikácia a zároveň aj webová verzia ponúka široký záber vídei. Ak vás zaujíma čo všetko ste mohli vidieť na YouTube tento rok, prečítajte si náš článok k téme YouTube Rewind 2016.

10-top-aplikacii-18 10-top-aplikacii-19

Namiesto detských programov a hviezdičiek sme najviac pozerali vtipné a zaujímavé videá z najrôznejších oblastí. Z hudobného sveta sa celému svetu najviac páčila novinka od Fifth Harmony.

Android / iOS

MX Player

Základný predinštalovaný prehrávač médii sa nevyrovná MX Playeru. Veľký výber formátov tituliek a videí je zárukou kvality. Nechýba ani jednoduché ovládanie hlasitosti či jasu počas sledovania filmu alebo videa.

Pozrite siKto je najlepší v návštevníckej ankete Výstavy audio, video, domáce kino 2016?

10-top-aplikacii-23

10-top-aplikacii-25

Android

Minúta po Minúte

Editori Denníka N sledujú aktuálne dianie, čítajú za vás agentúry a spravodajské weby, kontrolujú sociálne siete a z toho vyberajú to dôležité a zaujímavé.

10-top-aplikacii-26 10-top-aplikacii-27

Každý deň nájdete v aplikácií aspoň stovku noviniek dopĺňaných linkami, grafmi, videami či obrázkami. V prípade mimoriadnych správ je to aj oveľa viac. Aplikácia je dostupná na všetkých mobilných platformách.

Nechýba ani možnosť zobrazenia len tých tých najdôležitejších správ podľa editorov Denníka N – stačí tapnúť na nový panel v spodnej časti obrazovky.

Android / iOS / Windows Phone

Komentáre k článku