Nestihli ste kúpiť darčeky? Prinášame tipy na 8 streamovacich služieb

ZDROJ | Epson

Hovorí sa, že Vianoce sa stali príliš materiálne. Čo takto kúpiť niečo nemateriálne, čo zaručene poteší? Prinášame vám tipy na 8 streamovacích služieb, ktoré môžete darovať aj bez toho, aby ste opustili domácnosť.

Ďalšie rady a tipy na produkty z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020.

Všetky tipy, ktoré vám v tejto sekcii prinášame, sme vybrali sami. Nie sú to teda modely vybrané výrobcom alebo distribútorom. Ani my však nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme po skutočnom teste neodporučili.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siMartin Hromkovič – Vianoce v Orangei plánujeme už v lete | TECHTALKS

Čo vedieť pred kúpou?

Streamovacie služby fungujú na báze mesačného predplatného. Funguje to jednoducho – cez platobnú kartu zaplatíte a následne sa nemusíte už o nič starať, keďže platba vám pravidelne odchádza z účtu. V prípade, že službu už nechcete využívať, stačí deaktivovať pravidelnú platbu.

Taktiež streamovacie služby ponúkajú rôzne balíčky, ktoré sa líšia podľa ceny. Čím drahšie, tým viac používateľov môže službu využívať súčasne, prípadne v lepšej kvalite.

Na využívanie streamovacej služby je nutné mať kvalitné internetové pripojenie. Pri hudobom obsahu stačí bežné, pri video obsahu sa odporúča optický internet. Účel splnia aj mobilné dáta v podobe 4G internetu.

ZDROJ | Spotify

Pozrite si9 plne bezdrôtových slúchadiel do 200 €. Urobia vám Vianoce aj cez rok

Väčšina hudobných a video streamovacích služieb ponúka možnosť off-line počúvania a sledovania v prípade, že nemáte kvalitné internetové pripojenie.

Väčšina streamovacích služieb ponúka prvotné obdobie zadarmo. Môže to byť týždeň, mesiac alebo vo výnimočných prípadoch aj 3 mesiace.

V prípade video služieb je potrebné si premyslieť, či máte záujem primárne o lokalizovaný obsah alebo nemáte problém s angličtinou. Niektoré streamovacie služby ponúkajú aj český dabing a titulky, iné sú primárne v angličtine.

ZDROJ | Spotify

Pozrite siČo pod stromček? Pripravili sme pre vás 145 tipov na darčeky!

Zhrnutie

  • streamovacia služba ponúka obsah on-line, teda potrebujete mať kvalitné a stále pripojenie, zároveň, ale môžete obsah ukladať aj na off-line konzumáciu.
  • poplatok je zväčša na mesačnej báze, služby ponúkajú väčšinou skúšobné, obdobie zdarma. Poplatok sa strháva automaticky z účtu, kým si službu nezrušíte.
  • na využitie služby je nutné mať kvalitné internetové pripojenie alebo dáta.
  • video služby sa líšia podľa množstva lokalizovaného obsahu. Nie všetky služby ponúkajú miestny dabing či titulky a ani také množstvo obsahu.
ZDROJ | Samsung

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Amazon Prime Video

5,99 €

Prečo kúpiť?

Streamovacia služba Amazon Prime Video ponúka skúšobné 6-mesačné obdobie za zvýhodnenú cenu 2,99 €. Výhodou je zaujímavý seriálový aj filmový obsah v podobe starých aj nových exkluzívnych titulov.

Prečo nekúpiť?

Hlavným nedostatkom služby je malá knižnica titulov oproti konkurencii a tiež takmer žiadna lokalizácia do češtiny či slovenčiny vrátane absencie lokalizovaných titulkov, takže táto služba je skôr vhodnejšia pre tých, čo majú angličtinu v malíčku.

ZDROJ | Amazon

Apple Music

2,99 € / 5,99 € / 8,99 €

Prečo kúpiť?

Hudobná služba ponúka obrovskú knižnicu albumov a kvalitnej hudby z celého sveta. Pre majiteľov zariadení od Apple ide o jasnú voľbu.

Výhodou sú tiež užitočné funkcie v podobe integrovanej aplikácie Shazam, ktorá dokáže identifikovať skladbu, ktorá hrá v okolí a ponúkne ju priamo v Apple Music. Tiež tu nájdete možnosť ovládať službu cez hlasovú asistentku Siri. Okrem viac ako 50 miliónov skladieb, tu nájdete online rádiá a samozrejme podcasty.

Prečo nekúpiť?

Aj keď je Apple Music aplikácia dostupná aj pre Android zariadenia a na počítače s operačným systémom Windows, stále je využitie najpohodlnejšie na zariadeniach od Apple. Problémom tiež je, že niektoré herné konzoly a iné platformy neponúkajú podporu vôbec.

Pozrite siVšetko o Apple TV+ – od aktivácie až po plnohodnotný zážitok

Apple TV+

4,99 €

Prečo kúpiť?

Podobne ako pri Apple Music, aj streamovacia služba Apple TV+ je ideálnou voľbou pre Apple pozitívnych ľudí. Donedávna ste mohli Apple TV+ využívať iba cez oficiálne Apple TV zariadenie, no toto už je minulosťou. Apple TV+ služba dostala podporu aj na smart televízoroch rôznych značiek. Výhodou je tiež nižšia cena oproti konkurencii.

ZDROJ | Apple

Prečo nekúpiť?

Apple TV+ je na trhu už rok, no obsahu je stále veľmi málo a nedá sa povedať, že by bol vždy kvalitný. Nájdeme tu zopár originálnych seriálov aj filmov z produkcie Apple a to dokonca od svetoznámych tvorcov, no konkurencia toho ponúka oveľa viac.

ZDROJ | Apple

Google Stadia

9,99 €

Prečo kúpiť?

Ak máte doma hráča, určite neurobíte chybu, pokiaľ mu darujete vstup do virtuálnej hernej streamovacej služby Google Stadia. Tá ponúka pohodlné hranie z internetového prostredia bez potreby vlastniť drahý herný hardvér a tiež bez potreby inštalácie. Stačí iba kliknúť na titul, ktorý vás zaujal a následne môžete hrať.

Prečo nekúpiť?

Hlavným problémom je zatiaľ nedostatok titulov. Nájdete tu síce niekoľko desiatok titulov, ktoré sa neustále rozširujú, no pre skúsených hráčov to môže byť zo začiatku problém. Pre hranie na TV tiež budete musieť zakúpiť zariadenie Google Chromecast Ultra.

HBO Go

5,99 €

Prečo kúpiť?

Najväčším benefitom tejto video streamovacej služby je lokalizácia pre Slovensko a Českú republiku. Nájdete tu najviac titulov s dabingom. Výhodou tiež je bohatý výber veľmi kvalitných filmov a seriálov, ktoré si navyše môže roztriediť po hodnoteniach na sieti IMDB.

ZDROJ | HBO GO

Prečo nekúpiť?

Najhoršou stránkou streamovacej služby je určite jej spomalenosť a to najmä na konzolách či TV. Služba sa na týchto zariadeniach zvykne bez príčiny vypnúť alebo sekať. Našťastie sa to zvykne stať iba raz za čas.

ZDROJ | HBO

Pozrite siGoogle Stadia – revolúcia v streamovaní hier?

Netflix

7,99 € / 9,99 € / 11,99 €

Prečo kúpiť?

Najznámejšia a najväčšia streamovacia služba na svete ponúka skutočne masívnu knižnicu plnú rôznych filmov, seriálov, televíznych šou z vlastnej ale aj prebratej produkcie. Za posledné dva roky pribudlo do služby veľké množstvo slovenských a českých filmov, takže si ju môžu vychutnať aj tí, ktorí neovládajú cudzie jazyky.

ZDROJ | Netflix

Prečo nekúpiť?

Netflix síce ponúka veľké množstvo obsahu, no ako sa hovorí kvantita nie je lepšia ako kvalita a pri Netflixe platí, že jednotlivé tituly si je vždy lepšie preveriť na iných stránkach pred pozretím. Pretože tak ako tu nájdete veľké množstvo kvalitného obsahu, tak tu nájdete stovky titulov, ktoré nestoja ani za pozretie.

Spotify

5,99 € / 7,99 € / 8,99 €

Prečo kúpiť?

Podobne ako Netflix vo video svete, Spotify ponúka rovnako bohatú knižnicu s hudbou. Výhodou je integrácia sociálnych funkcií, kde môžete vidieť, čo práve počúvajú vaši kamaráti či rodina. Nechýba tvorba vlastných playlistov, no asi najväčšou výhodou je veľmi príjemné a intuitívne používateľské prostredie a integrácia služby takmer na akékoľvek zariadenie.

ZDROJ | martechtoday.com

Prečo nekúpiť?

Nevýhodou je absencia slovenčiny, no aplikácia sa napriek tomu veľmi jednoducho ovláda a zvládnete to aj bez znalosti angličtiny.

ZDROJ | Spotify

Tidal

5,99 € / 11,99 €

Prečo kúpiť?

Pre mnohých audiofilov ide o najkvalitnejšiu hudobnú službu. Dôvodom je HIFI kvalita, ktorá ponúka skladby v bezstratovej kvalite, teda 1 411 kbps. Služba taktiež ponúka bohatú knižnicu exkluzívnych koncertov len pre predplatiteľov, ktoré je možné sledovať online. Okrem skladieb tu nájdete veľké množstvo hudobných videí, ktoré ostatné služby väčšinou neponúkajú.

ZDROJ | moguldom.com

Prečo nekúpiť?

Treba zvážiť, či ten komu chcete Tidal kúpiť, naozaj ocení ponúkané prémiové služby. Cena za prémiový účet je nastavená relatívne vysoko.

ZDROJ | tidal.com

Komentáre k článku