MacBook Pro s Intel Core i9 má veľké problémy, hovoria recenzenti

ZDROJ | Apple

Apple 12. júla bez väčších okolkov aktualizoval svoj notebook zameraný na profesionálov, MacBook Pro. A aké hodnotenia dostávajú nové laptopy v zahraničí?

recenziaApple MacBook Pro 15 mid 2018 – poriadne predražené delo

Pri uvedení nových produktov na trh vám často prinášame rýchly prehľad názorov zahraničných médií, aspoň pokým sa zariadenia dostanú aj k nám. Učinili sme tak pri iPhonoch siedmej generácie, iPhone 8 a 8 Plus, ale aj Google Pixel. V poslednej dobe najväčšiu pozornosť vzbudil nový MacBook Pro, ktorý znova príde v dvoch veľkostiach. Navonok sa notebooky nezmenili, no hardvérovo prinášajú až 32 GB RAM či Intel Core procesory ôsmej generácie. A aké sú teda názory svetových recenzentov?

Dave Lee

Jedno z najväčších mien na platforme YouTube v oblasti testovania notebookov. Dave Lee má za sebou stovky zariadení, pričom cestu si ku nemu našiel aj nový 15-palcový MacBook Pro, a to hneď v tej najvyššej čipsetovej konfigurácii s Intel Core i9. Podstatou celého videa je to, že nový MacBook znova patrí medzi to najlepšie na trhu, no prehrievanie je veľkým nedostatkom. To až do takého rozsahu, že z dôvodu slabého chladenia je výkonnejšia verzia s Intel Core i7 procesorom a model s Core i9 má dokonca problémy aj s udržaním základného taktu.

https://youtu.be/Dx8J125s4cg

Apple Insider

Nakoľko patrí Dave Lee medzi najvplyvnejších YouTuberov, ku testu prehrievania sa priklonil aj kanál Apple Insider. Ich záverom je rovnako fak, že Intel Core i9 jednoducho nie je stavaný na tak tenké telo a momentálne riešené chladenie. Odporúčajú preto siahnuť po variante s Core i7 procesorom.

https://youtu.be/oSvp9MjqnZE

Pozrite siNový Apple MacBook Pro má väčšiu a ťažšiu batériu, na hmotnosti to nevidieť

Mashable

Pete Pachal z portálu Mashable mal tiež príležitosť vyskúšať si nový 15-palcový MacBook. Pri jeho používaní rovnako pocítil nedostatky v oblasti chladenia. Okrem toho sa mu ale páčila tretie generácie MacBookovej klávesnice aj TrueTone, ktorý sa tento rok dostal do notebookov od Apple prvýkrát. Za nedostatky tiež považuje priemernú výdrž batérie či nedoladený TouchBar.

ZDROJ | Apple

TechCrunch

I napriek tomu, že do redakcie amerického portálu sa tiež dostal variant s Core i9 procesorom, v recenzii sa o ňom veľa nepíše. Podľa TechCrunch sa ale jedná o najväčší update týkajúci sa výkonu od prvého uvedenia štvor-jadier v MacBookoch roku 2011. Prechod z tohtoročného modelu sa ale údajne neoplatí.

ZDROJ | Apple

MacWorld

Web zameraný na Apple a všetko okolo neho. Najnovší MacBook Pro je podľa neho veľkým krokom vpred na poli výkonu. Pochvalu si vyslúžila aj tichšia klávesnica či nový čip T2, ktorý sa stará o bezpečnosť. MacWorld ale kritizoval pre niekoho zbytočné funkcie ako TrueTone či implementáciu povelu Hey Siri. Útechou nie je ani jeden druh konektora, USB-C. To i napriek tomu, že všetky štyri podporujú Thunderbolt 3, pomocou ktorého môže byť pripojená napríklad eGPU rovnako predstavená na nedávnej konferencii.

ZDROJ | Apple

Laptop Mag

Laptop Mag patrí medzi priekopníkov svojho oboru. Po hĺbkovom testovaní prišiel Mark Spoonauer na to, že nový MacBook Pro 13 ponúkne poriadny výkon, najrýchlejší SSD disk momentálne v laptope, lepšiu klávesnicu, kvalitný displej s TrueTone a úžasné reproduktory. Kameňom úrazu je slabý grafický výkon či priemerná výdrž batérie, a to i napriek vyššej kapacite.

ZDROJ | Apple

PCMag

Portál PCMag síce ešte nemal čas na kompletnú recenziu MacBooku Pro 13, no z doterajších údajov vieme, že novinka poteší hlavne výkonom a rýchlym SSD úložiskom. Za ten si ale používateľ patrične zaplatí a ak zrovna nepotrebuje výhradne MacOS, na trhu sú aj lacnejšie alternatívy, ktoré ponúkajú rovnako veľa muziky. Menovite spomína PCMag Dell XPS 13 či Microsoft Surface Book 2.

ZDROJ | iFixit

The Verge

MacBook Pro 15 sa dostal aj do redakcie The Verge. Dieter Bohn chváli jeho kvalitu prevedenia, aktualizovanú klávesnicu, poriadny nárast výkonu aj TrueTone. Páčili by sa mu však tenšie rámiky okolo displeja a 4K Ultra HD rozlíšenie spolu s podporou stylusu či dotyku.

ZDROJ | Apple

Jonathan Morrison

Jedným z mála recenzentov, ktorí majú na nový MacBook iný názor je Jonathan Morrison. Počas jeho testovania totiž dokázal, že verzia s Core i9 je rýchlejšia ako Core i7, a to hlavne pri práci s editovaním videí. Procesor Intel Core i9 mal navrch v každom prípade, no Morrison tiež spomenul aj vysoké teploty MacBooku Pro.

https://youtu.be/Y-p9-QZSdPM

MKBHD

Len pred deviatimi hodinami vydal ku novému MacBooku Pro 15 video aj Marques Brownlee. Ten ho bude využívať prevažne na strih videí, čomu sa venoval aj v recenzii. Oproti 15-palcovému modelu z minulého roka síce rozdiel cíti, no ide približne len o 15 % nárast v aktivitách, na ktoré ho bude používať. Nádejným kupcom aj z toho dôvodu odporúča, aby tohtoročný update vynechali v prípade, že vlastnia minuloročnú verziu.

https://youtu.be/cVCRAKDt21E

MacBook Pro tak za sebou má prvé slová chvály aj kritiky. Vo všeobecnosti platí, že aktualizované profesionálne laptopy od Apple majú výkonnejšie procesory, jeden z najrýchlejších SSD diskov a peknú konštrukciu. Tá je však zároveň aj najväčším neduhom, pretože obmedzuje funkcionalitu a celkový potenciál.

Komentáre k článku