NÁVOD | Ako vymazať odoslanú správu na Facebooku?

ZDROJ | Incipio

Facebook po necelom roku od pôvodného sľubu konečne prináša svojim používateľom možnosť vymazania odoslaných správ. Ako na to a na čo pri tom dávať pozor?

Kým Mark Zuckerberg a ostatní vysokopostavení funkcionári spoločnosti Facebook mohli mazať odoslané správy už dlhšiu dobu, bežní používatelia sa tejto funkcie dočkali až teraz. Facebook však mazanie odoslaných správ sprístupňuje používateľom postupne a tak je celkom možné, že túto možnosť na vašom účte ešte chvíľu neuvidíte.

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorým už Facebook mazanie správ sprístupnil, pred použitím tejto funkcie treba myslieť niekoľko dôležitých faktov o jej fungovaní.

ZDROJ | Philips

Odoslanú správu môžete vymazať tak, aby ju nevidela ani druhá strana, iba do 10 minút od jej odoslania. Ak ju vymažete po uplynutí tejto doby, správu vymažete iba na vašej strane. V druhom rade treba myslieť na to, že po vymazaní správy v konverzácii zostane informácia o tom, že ste nejakú správu vymazali. Ostatní členovia konverzácie síce neuvidia jej obsah, no neunikne im, že sa pred nimi snažíte niečo ututlať.

Poslednou vecou, na ktorú si treba dávať pozor, sú notifikácie. Ak používateľ uvidí Push notifikáciu s vašou správou skôr, než ju stihne server spätne odvolať, môže si prečítať jej obsah aj napriek tomu, že ste ju už z aplikácie Messenger vymazali.

Pozrite siAko uvoľniť miesto na vašom iPhone?

Ako sa teda mažú správy z Facebooku, respektíve z aplikácie Messenger? Postup sa medzi jednotlivými platformami trochu líši. Na počítači stačí prejsť kurzorom k správe, ktorú chcete vymazať a následne kliknúť na tri bodky, pod ktorými sa ukrýva tlačidlo „Odstrániť“.

Facebook sa vás opýta, či chcete správu odstrániť pre všetkých účastníkov konverzácie, alebo iba pre seba. V tomto prípade samozrejme treba vybrať prvú možnosť, ktorá správu odstráni všetkým účastníkom konverzácie.

V mobilnej aplikácii Messenger je postup rovnaký, no v tomto prípade musíte na konkrétnej správe podržať prst, kým sa okrem reakčných smajlíkov neobjaví aj možnosť „Ostrániť“. Aj v tomto prípade treba rozhodnúť, pre koho chcete správu odstrániť.

ZDROJ | Facebook

ZdrojFacebook

Komentáre k článku