Ako vylepšiť nabíjačku od MacBooku?

Ak vlastníte nový MacBook, MacBook Air alebo MacBook Pro, určite ste už narazili na obmedzenia, ktoré so sebou prináša šasi ponúkajúce výlučne USB-C porty. Okrem klasických adaptérov existuje ešte jedno riešenie, ktoré premení vašu nabíjačku na dokovaciu stanicu.

MacBook Pro je skvelý pracovný notebook na doma i na cesty, ak si samozrejme doma nezabudnete všetky káble a adaptéry. Na tento problém som narazil aj pri poslednom víkendovom výlete, na ktorý som si so sebou zabudol vziať všetky adaptéry okrem samotnej nabíjačky. Tá mi však nepomohla, keď som chcel z MacBooku prenášať dáta pomocou klasického USB-A portu.

Krátko na to sa mi do rúk dostalo príslušenstvo DockCase P1, ktoré by ma v tejto situácii hravo zachránilo. Ide o jednoduchú násadku na originálnu nabíjačku od Apple, ktorá na telo nabíjačky pridáva ďalšie USB-A porty a v prípade modelu P1 HD aj HDMI port.

Po odklopení plastovej poistky stačí do DockCase P1 zasunúť originálnu nabíjačku. USB-C port vo vnútri sa zasunie do USB-C portu na nabíjačke. Tento port sa následne na vonkajšej strane opakuje a rozširuje o ďalšie porty.

Takto rozšírená nabíjačka je zhruba o 100 gramov ťažšia o 4 centimetre dlhšia a o zhruba pol centimetra širšia. To sú pomerne zanedbateľné čísla v porovnaní s tým, aký úžitok so sebou DockCase P1 prináša.

Aby sa vám však MacBook iba nenabíjal a fungovali vám aj dodatočné porty na zadnej strane nabíjačky, originálny USB-C kábel od Apple, ktorý ste dostali v balení s počítačom, budete musieť vymeniť za metrový USB-C kábel, ktorý nájdete v balení DockCase P1. Apple totiž k svojim počítačom balí USB-C kábel, ktorý slúži iba na nabíjanie a prípadne aj pripojenie smartfónu.

DockCase P1 navyše môžete používať ako USB/HDMI hub aj v prípade, že nechcete MacBook nabíjať, alebo práve nemáte v dosahu zásuvku. Porty fungujú aj pasívne bez napájania, hoci v takom prípade bude DockCase čerpať energiu z batérie v MacBooku.

Mať nabíjačku a dokovaciu stanicu v jednom „balení“ je praktické najmä na cestách, keďže s DockCase P1 ušetríte nejaké to miesto v batožine a zároveň sa zbavíte jednej veci, na ktorú pri balení nesmiete zabudnúť. Vďaka dodatočným USB-A portom navyše nebudete so sebou musieť brať ani nabíjačku na telefón a ďalšie gadgety.

Komentáre k článku