Ako nájsť stratený iPhone?

ZDROJ | Apple

Aj vám sa už niekedy stalo, že ste niekde zapotrošili váš iPhone? Niekedy ho stačí „prezvoniť“ s iným telefónom, no čo ak máte tichý režim? A čo ak ste ho stratili niekde vonku? Tu je návod, ako môžete váš stratený iPhone opäť nájsť, či už je zapadnutý niekde v gauči, alebo vám ho ukradli vreckári.

Každý iPhone má zabudovanú funkciu s názvom „Nájsť môj iPhone“. Túto funkciu ste si pravdepodobne zapli pri prvotnom nastavovaní telefónu. Ak nie a ešte ste svoj iPhone nestratili, ľahko si ju môžete zapnúť v Nastaveniach. Tam kliknete na úplne prvú položku, čiže vaše meno > iCloud a v zozname možností nájdete prepínač s nápisom „Nájsť môj iPhone“.

Čo ak ste ale už iPhone stratili a túto funkciu ste nezapli? Ak nepadol do rúk nejakému dobrákovi, zrejme sa s ním môžete rozlúčiť. Zároveň by ste si ale mali zmeniť heslo k vášmu účtu Apple ID a k všetkým službám, ktoré ste mali vo svojom iPhone nastavené. Keď už sa k vám nevráti váš iPhone, aspoň neprídete o svoju digitálnu identitu.

Pozrite siAko jednoducho urobiť video v appke iMovie pre macOS

Ak ste naopak túto funkciu ešte pred stratou či krádežou zapli, je tu šanca, že svoj smartfón ešte niekedy uvidíte. Nájsť môj iPhone vám totiž umožní sledovať jeho aktuálnu polohu a taktiež vám umožní na telefóne spustiť hlasné zvonenie, či zobraziť na displeji správu.

Aktuálnu polohu zariadenia môžete vidieť na stránke iCloud.com/find, alebo v aplikácii Nájsť môj iPhone na inom iOS zariadení. Ak využívate rodinné zdieľanie nákupov v rámci Apple účtov, svoje zariadenia môžete vzájomne sledovať zo všetkých Apple zariadení.

ZDROJ | Apple

Ak ste svoj iPhone stratili v okruhu niekoľkých metrov, skúste stlačiť tlačidlo „Prehrať zvuk“. Stlačením tohto tlačidla sa do telefónu odošle požiadavka na prehranie hlasného zvuku, ktorý sa prehráva s plnou hlasitosťou aj v prípade, že máte zapnutý tichý režim.

Pozrite siČo je to Apple HomeKit? Inteligentná domácnosť pre jabĺčkárov

Ak vám zvonenie nepomohlo a myslíte si, že by váš iPhone mohol nájsť niekto cudzí, môžete zvoliť „Režim Stratené“. Po stlačení tohto tlačidla sa na displeji vášho zariadenia zobrazí vami vytvorený odkaz spolu s číslom, na ktorom vás prípadný nálezca môže kontaktovať. Ak ste nemali nastavené heslo, tak si po stlačení tohto tlačidla môžete nastaviť dočasné heslo, vďaka čomu sa do telefónu nikto okrem vás nedostane.

V krajnej núdzi môžete zvoliť možnosť Vymazať iPhone. Názov tohto tlačidla hovorí za všetko a ak ste si istí, že svoj iPhone už neuvidíte a obávate sa, že sa vaše dáta dostanú do nesprávnych rúk, tak sa môžete chrániť aspoň takouto formou.

Možno sa pýtate, čo by ste mali robiť, ak je váš iPhone z akéhokoľvek dôvodu vypnutý. Všetky pokyny, či už na zvonenie, odkaz či vymazanie telefónu, ktoré z prostredia Nájsť môj iPhone odošlete, sa aktivujú ihneď po tom, čo sa váš iPhone pripojí k mobilným dátam alebo Wi-Fi sieti.

ZDROJ | Apple

 

Služba Nájsť môj iPhone vám 100-percentne nezaručí, že pomocou neho svoj iPhone skutočne nájdete, no prinajhoršom aspoň zamedzí zlodejom v tom, aby váš iPhone zneužili, prípadne ďalej predali. Nájsť môj iPhone sa totiž dá zrušiť, len po odomknutí telefónu a následnom zadaní hesla k vášmu Apple ID. Je len malá šanca, že by náhodní zlodeji takúto možnosť mali a tak im v rukách zostane iba zablokovaný iPhone, ktorý môže ísť tak akurát „na súčiastky“.

ZdrojApple

Komentáre k článku