Našli sme pre každého niečo výborné v nových Telekom T paušáloch

ZDROJ | Thom Holmes (Unsplash)

Telekom len nedávno spustil predaj svojich úplne nových mesačných programov s názvom T paušál. Vďaka tomu, že je na výber celkovo až 16 mesačných paušálov, vybrať si bude vedieť úplne každý. Aby Telekom výber uľahčil, rodinu T paušálov rozdelil do 4 skupín: T Základ, T Ideál, T Dáta a T Nekonečno. Už z názvu je jasné, čo je cieľom jednotlivých skupín. Pozreli sme sa však na ne podrobnejšie a vybrali to najzaujímavejšie.

ZDROJ | Telekom

Telekom T paušály sú unikátne práve tým, že je ich pomerne veľa, ale aj málo. Rodinu tvoria 4 skupiny, vďaka čomu je možné sa v nich rýchlo orientovať. Následne už stačí si vybrať iba konkrétny program z danej skupiny. Nie je tak potrebné dookola prezerať 16 programov a tápať v nich. To šetrí čas a zároveň znižuje čakaciu dobu v predajniach.

Telekom množstvo mesačných programov nevymyslel len tak, z brucha, ale napríklad aj vďaka dvom mesiacom (marec, apríl), kedy poskytoval všetkým svojim zákazníkom 1 000 GB dát len tak, zadarmo, získal cenné údaje o správaní sa pri dátovom neobmedzene. Výsledkom je, že pre jednotlivé skupiny zákazníkov získal informácie koľko dát dokážu minúť ak ich nikto neobmedzuje.

Totálna flexibilita

Absolútnym unikátom je však flexibilita paušálov, čo v preklade do praxe znamená, že si v závislosti od svojej konkrétnej situácie môžete paušál prepínať do vyšších skupín. Prečo? Pretože napríklad viete, že nasledujúci mesiac ste mimo domova, ale potrebujete internet napríklad aj kvôli Netflixu. Stačí si cez Telekom appku prepnúť paušál na vyšší, v ktorom je dostatok dát a nemusíte si dáta dokupovať.

Po mesiaci vás možno ešte čaká dovolenka, kde dáta využijete tiež, no nie už toľko, veď idete dovolenkovať, nie pozerať seriály na streamovacej službe. Paušál si tak prepnete na nižší. Po dovolenke stačí už len paušál znížiť na svoj pôvodný a máte ušetrené. Platí iba jedna podmienka – nie je možné prepínať na nižšie paušály, ako ste sa zmluvne zaviazali.

Spomenuli sme už, že všetky zmeny v mesačnom paušále urobíte cez mobilnú appku? Spomenuli, no radi pripomenieme. Telekom totiž svoju mobilnú aplikáciu (Android, iOS) vynovil a pridal množstvo praktických funkcií. Vďaka nim nemusíte vystrčiť päty z domu, aby ste niečo v paušále upravili. To sa cení hlavne v súčasnosti. Cez appku je pritom jednoduchšie s operátorom komunikovať, navyše aj on komunikuje s vami, aj pomocou notifikácií. Bez nich by ste napríklad mohli zabudnúť, že do 7. mája 2020 bolo možné získať opäť 1 000 GB dát len tak, zadarmo. Stačilo si ich aktivovať.

Ide to aj lacnejšie

To boli ale iba výhody vo všeobecnosti pre T paušály. Pozrime sa na konkrétne príklady, ktoré by vás mohli ako rodinu zaujať. Povedzme, že ste 4-členná rodina, ktorá má dnes dva 20-eurové paušály, v ktorých je obmedzené množstvo hovorov i SMS a dva 40-eurové mesačné programy, taktiež s nejakým objemom hovorov i dát. Navyše doma využívate aj internet a televíziu od Telekomu.

Vašim ratolestiam môžete zmeniť programy na T Základ 11 a T Dáta 21. Najmladší člen rodiny tak za 11 € mesačne má 100 minút na hovory a 500 MB voľných dát. Ak tento program ale zahrniete do skupiny Magenta 1, na čo máte vďaka využívaniu služieb Telekomu nárok, má hneď 1 GB dát.

Staršia ratolesť vás bude stáť iba 21 € mesačne s programom T Dáta 21 s taktiež 100 minútami na hovory, ale až s 6 GB voľných dát, pričom zaradením do skupiny Magenta 1 má hneď 9 GB. Manželka bude určite rada s programom T Ideál 21, ktorý má síce menej dát, ale zato ponúkne neobmedzené hovory a SMS, takže s rodinou a známymi bude môcť byť v kontakte kedykoľvek a akokoľvek dlho. V rámci programu má zároveň k dispozícii 1 GB dát, v Magenta 1 dvojnásobok, teda 2 GB.

Pozrite siTelekom predstavil 16 paušálov! Ponúkne aj totálne neobmedzené dáta

A teraz to najlepšie, ale aj najdrahšie. Otec rodiny si zoberie najvyšší mesačný program T Nekonečno MAX. Stojí síce 70 € mesačne, ale počítajte s nami. V mesačnom programe je všetko neobmedzené. To najzaujímavejšie je však v tom, že v rámci mesiaca má k dispozícii 20 GB dát, ktoré môže v skupine Magenta 1 darovať komukoľvek.

Ratolestiam tak môže rozdeliť napríklad po 7,5 GB a manželke dá 5 GB dát. Dátovo nenásytné deti tak majú razom 8,5 GB, resp.15,5 GB dát, manželka 7 GB. Na bežnú, ale aj náročnejšiu dátovú prevádzku je toho požehnane.

Už vám určite nehrozí, že vám deti kvôli dokupovaniu dátových balíčkov faktúry každý mesiac zbytočne navýšia o desiatky eur. Prejsť sa tak na nové T paušály určite oplatí, stačí si len v širokej ponuke vybrať to najlepšie pre konkrétne využitie.

A odporúčame sa pozrieť aj na nový systém kúpy zariadení. Každý člen rodiny si môže užiť parádny smartfón. Ale o tom niekedy nabudúce.

ZDROJ | Pixabay

Článok sme pripravili v spolupráci so Slovak Telekom.

Komentáre k článku