Najlepšie indie hry roku 2017

ZDROJ | nightinthewoods.com

Nezávislá herná scéna nás rok od roka teší titulmi, ktoré vedia ohromiť svojou zábavnosťou a inovatívnosťou. Ukazujú svetu, že kvalitný počin, nemusí byť výsledným produktom stoviek zamestnancov a hlavne nám pripomína, že to ide aj bez nenažraných vydavateľstiev.

Pozrite siHerné novinky na vianočné sviatky

Rok 2017 bol viac ako tie ostatné poznačený chamtivosťou herných vydavateľstiev spätou hlavne s hráčmi nenávidenými lootboxami, platenými prídavkami, nedokončenými hrami, alebo klamlivou reklamou a finálnym produktom, ktorý sa mohutne odlišoval od pôvodne prezentovanej formy.

ZDROJ | cupheadgame.com

Svetielko nádeje nám prezentuje hŕstka indie vývojárov, ktorí za svoje tituly nepýtajú polku vašej výplaty a ešte k tomu vám naservírujú zážitky, ku ktorým sa budete s radosťou opätovne vracať aj o niekoľko rokov.

Pozrite siSerial Cleaner – upratovanie po mafii môže byť v celku zábavné

Nižšie spomenuté hry úmyselne nemajú žiadne poradie, pretože každá oslňuje na inom fronte. Okrem vybraných titulov sa nám už do výberu nezmestili nemenej kvalitné hry ako Detention, Pyre alebo Nex Machina, ktoré taktiež stoja za vyskúšanie.

ZDROJ | little-nightmares.com

Night in the Woods

Štúdio Infinite Fall na hru naškrabalo peniaze hlavne vďaka úspešnému Kickstarteru a výsledným produktom je unikátna adventúra riešiaca problémy dospievania v svete plnom antropomorfných charakterov. Hlavnou postavou je mačka Mae, ktorá sa vracia do svojho rodného mesta po tom, čo pohorela na výške a snaží sa znovu integrovať do starého známeho prostredia.

ZDROJ | nightinthewoods.com

Night in the Wood si vás opantá vďaka svojej melancholickej atmosfére, výbornému soundtracku, podmanivému vizuálu, ale aj prostredníctvom hrozivých snových sekvencií. Dôležité je nenechať sa odradiť pomalým tempom hry.

ZDROJ | nightinthewoods.com

Pozrite siNajzaujímavejšie herné novinky tejto jesene

Hollow Knight

Titul Hollow Knight bol vytvorený austrálskym štúdiom Team Cherry a predostiera príbeh rytiera, ktorý sa rozhodol odkryť tajomstvá dlhoopusteného hmyzieho kráľovstva. Žánrovo inšpirovaná hrami ako Metroid, alebo Castelvania, sa táto plošinovka snaží napodobniť Dark Souls sériu, keby sa odohrávala v 2D svete.

ZDROJ | hollowknight.com

Začínate s obmedzeným inventárom a postupne sa musíte vymakať, pričom sa naozaj nejedná o jednoduchý titul. Uchváti vás hlavne rýchly a zábavný súbojový systém, skvelý dizajn prostredí, zaujímavý príbeh, ale aj prvotriedne animácie.

ZDROJ | hollowknight.com

Pozrite siBlack The Fall – ťažké časy komunizmu sú späť

Cuphead

Naše nadšenie z hry sme odprezentovali už v novembrovom čísle Techboxu, kde si titul odniesol úžasných 90%. Tento shoot em up titul s ručne ilustrovanou grafikou, obrovskou obtiažnosťou, je triumfom vo vizuálnom dizajne skombinovanom s intuitívnym ovládaním.

ZDROJ | cupheadgame.com

Štúdio MDHR sa tu inšpirovalo zlatou érou Disney animácie a dobovou swingovou hudbou a výsledkom je bezpodmienečne najlepšia Microsoft exkluzivita roku 2017. I keď svojou neúprosnou náročnosťou môže mnohých odradiť, tak s pokojným svedomím môžem povedať, že prejdenie každého levelu je neopakovateľnou hernou katarziou.

ZDROJ | cupheadgame.com

Pozrite siPrichádzajú ďalšie herné novinky pre fajnšmekrov

Little Nightmares

V prípade hry Little Nightmares, trošku podvádzame naše vlastné pravidlá. Jedná sa síce o hru od indie štúdia Tarsier Studios, ale vydaná bola veľkým publisherom Bandai Namco Entertainment, tí ale hre dopriali minimálny marketing a zanechali nízku cenu.

ZDROJ | little-nightmares.com

Jedná sa o platformovku s horrorovým nádychom. Viditeľná je tu hlavne inšpirácia hrami ako Limbo, alebo Inside. Titul zaujme najmä svojou sureálnou estetikou, grotesknými monštrami, ale aj príbehom, ktorý má skôr symbolickú podobu a je predvedený prostredníctvom obrazu a nie textu.

ZDROJ | little-nightmares.com

Pozrite siWhat Remains of Edith Finch – prepracovaný príbeh v umeleckom štýle

What Remains of Edith Finch

Štúdiu Giant Sparrow sa podarilo vytvoriť nezabudnuteľný dramatický zážitok, ktorý bude mať dosah aj do budúcich rokov, pretože toto je presne jeden z tých titulov, od ktorého si iné štúdia budú brať inšpiráciu.

ZDROJ | edithfinch.com

Táto adventúra z pohľadu prvej osoby má nápadito a pútavo vyrozprávaný príbeh z rôznych perspektív. Je to interaktívna cesta skrz životy jednej prekliatej rodiny, ktorú sleduje jedna tragédia za druhou.

ZDROJ | edithfinch.com

V úlohe Edith budete prebádavať rodinné sídlo a odhaľovať nešťastné príbehy jednotlivých členov rodiny. Hra ponúka unikátny herný zážitok, neotrelé herné mechanizmy a symbiózu naratívu a vizuálnej stránky.

Autor: Peter BAČA

Komentáre k článku