Najlepšie aplikácie za posledné tri mesiace na TECHBOX.sk

ZDROJ | SamsungNajlepšie aplikácie

Počas posledných 3 mesiacov sme vám opäť priniesli množstvo recenzií aplikácií a hier. V tomto v poradí už štvrtom článku vám prinášame súhrn toho najlepšieho, teda aplikácií s ocenením Tip redakcie.

AirDroid: vzdialená správa smartfónu na jedničku

Prostredníctvom aplikácie AirDroid môžete pracovať so svojím smartfónom priamo na obrazovke notebooku či desktopu. Stačí vám na to bežný internetový prehliadač.

AirDroid AirDroid

Aplikácii je ťažko niečo vytknúť, možno iba ak tak bezpečnosť, ktorá po napadnutí vášho vytvoreného účtu môže byť radikálne ohrozená.

Pozrite siAirDroid: vzdialená správa smartfónu na jedničku

AirDroid

Obľúbené počasie iMeteo.sk dorazilo konečne aj na iOS

Portál iMeteo.sk už určite poznáte, jedná sa totiž o miesto kde sa rýchlo dozviete predpoveď počasia vo vašej lokalite. Doposiaľ však bola mobilná aplikácia dostupná len na Android. To sa však zmenilo.

Pozrite siObľúbené počasie iMeteo.sk dorazilo konečne aj na iOS

imeteo-sk-tb_-9 imeteo-sk-tb_-12

iMeteo.sk ponúka skutočne komplexné informácie, ktoré vám povedia podstatne viac, ako je len aktuálna teplota v danej lokalite a jej vývoj na nasledujúce dni.

Balance: logická hra, ktorá vám ponúkne zamestnanie

Google Play obchod ponúka množstvo logických hier, napríklad hry Crooked Path alebo Roofbot stoja za vyskúšanie. Avšak hra Balance s miliónmi stiahnutí je iná.

Pozrite siBalance: logická hra, ktorá vám ponúkne zamestnanie

Balance

Balance

Najväčším prekvapením však bola pracovná ponuka od nórskej spoločnosti stojacou za aplikáciou. Statnett, ktorý zabezpečuje elektrické vedenie na tisícky kilometrov, ponúka širokú paletu pracovných príležitostí na IT, manažérsku a obchodnú pozíciu.

Plants vs. Zombies Heroes: kartová hra na dlhé večery

Herná spoločnosť EA nezabúda ani na fanúšikov v mobilnej sfére, pre ktorých vydala ďalšiu hru z populárnej série. Nejedná sa však o tretie pokračovanie, ale o kartovú verziu zvanú Plants vs. Zombies Heroes.

Pozrite siPlants vs. Zombies Heroes: kartová hra na dlhé večery

Plants vs. Zombies Heroes Plants vs. Zombies Heroes

Hra si vyžaduje viac času na pochopenie všetkých mechanizmov a nutnosť stráviť prvé desiatky minút hraním misií, za účelom získania nových balíčkov kariet.

Briefcase Pro – všetky súbory na jednom mieste

Každé veľké cloudové úložisko má vlastnú aplikáciu pre jednotlivé operačné systémy, vrátane iOS. Čo však robiť v prípade, ak používate súčasne niekoľko cloudových služieb? Riešením môže byť aplikácia Briefcase Pro, ktorá ich združí do jedného miesta.

Pozrite siBriefcase Pro – všetky súbory na jednom mieste

briefcase-pro-tb-ios-7 briefcase-pro-tb-ios-6

Briefcase Pro je teda vydarenou aplikáciou, ktorá umožňuje prístup k bohatému množstvu cloudových úložísk z jedného miesta. Pre prácu s cloudom tak už nebudete potrebovať niekoľko samostatných aplikácií vo vašom iPhone.

Attenborough’s Story of Life: spoznajte bohatú prírodu našej planéty

Pre priaznivcov prírody a kvalitných videodokumentov si britská BBC pripravila bezplatnú aplikáciu Attenborough’s Story of Life s množstvom obsahu. Sprevádzať vás bude samotný Sir David Attenborough.

Pozrite siAttenborough’s Story of Life: spoznajte bohatú prírodu našej planéty

Attenborough's Story of Life

Attenborough's Story of Life

Najväčším objektívnym mínusom však je pravdepodobne nemožnosť sledovania videí v off-line režime, teda bez bohatých mobilných dát alebo neustáleho Wi-Fi pripojenia sa o svete okolo vás veľa nedozviete.

iTranslate – prekladajte do 90-tich jazykov kdekoľvek

Aj napriek tomu, že mnohí z vás si určite poradia s niekoľkými cudzími jazykmi, občas sa stane, že potrebujete pomoc prekladača. Práve v týchto situáciách vám môže byť nápomocná aplikácia iTranslate, ktorá dokáže preložiť takmer čokoľvek.

Pozrite siiTranslate – prekladajte do 90-tich jazykov kdekoľvek

itranslate-tb_-8 itranslate-tb_-2

Zakúpením Pro verzie získate možnosť stiahnutia jazykov do pamäti telefónu, hlasové preklady formou konverzácie, či rozšírenie pre prehliadač Safari, pomocou ktorého môžete prekladať celé internetové stránky.

Crooked Path – Logická puzzle hra, ktorá vás dostane

Zima nám už nezadržateľne klope na dvere a stmieva sa už podstatne skôr, ako tomu bolo doposiaľ. Čo si tak večer spríjemniť s vydarenou puzzle hrou, akou je napríklad titul Crooked Path.

Pozrite siCrooked Path – Logická puzzle hra, ktorá vás dostane

crooked-path-tb_-5 crooked-path-tb_-3

Hra pôvodne stála 3,99 €, aktuálne si ju však môžete stiahnuť zadarmo. Bohužiaľ to je jej hlavný problém, keďže v prípade svojej verzie zadarmo je hra podporovaná reklamami, ktoré sa v nej objavujú a nie je možné ich odstrániť.

Dictionary.com – posuňte svoju angličtinu na novú úroveň

Angličtina či ruština, okrem materinského jazyka je základ ovládať aspoň jeden cudzí, najlepšie dva a viac. Dictionary.com vám pomôže s vašou angličtinou.

Pozrite siDictionary.com – posuňte svoju angličtinu na novú úroveň

dictionary-com
ZDROJ | TECHBOX 
dictionary-com-4
ZDROJ | TECHBOX

Platená verzia až dvakrát toľko obsahu. Nie že by to bolo nevyhnutné, keď základná aplikácia obsahuje 2 milióny výrazov, ale ak to s angličtinou myslíte vážne, ide o dobrú investíciu.

CG Transit: cestovný poriadok dostupný aj bez internetu

Aplikácia CG Transit od českých vývojárov je ideálnym pomocníkom v uponáhľaných dňoch spojených s prepravou v hromadnej doprave.

Pozrite siCG Transit: cestovný poriadok dostupný aj bez internetu

CG Transit CG Transit

Stiahnutím zvolených cestovných poriadkov sa môžete pustiť do vyhľadávania spojov. V prípade vlakových spojení vývojári implementovali zobrazenie aktuálneho meškania, ktoré je bohužiaľ práve v tých dňoch u dopravcov čoraz viac populárnejšie.

Množstvo ďalších zaujímavých recenzií nájdete v našom aktuálnom čísle TECHBOX a jeho starších vydaniach. Na nasledujúci sumár sa môžete tešiť o ďalšie tri mesiace.

Komentáre k článku