Nadupaný Wi-Fi 6 router od TP-Link teraz kúpite o viac ako 170 eur lacnejšie

ZDROJ | TP-Link

Nároky na naše domáce Wi-Fi siete neustále stúpajú, no na upgrade prístupových bodov pomyslíme len málokedy. Ak cítite, že vášmu starému Wi-Fi routru už pri celodennom Netflixe, hraní hier a prehliadaní sociálnych sietí dochádza dych, možno nastal čas na upgrade. Máme pre vás jeden tip.

Prostredníctvom našich domácich Wi-Fi sietí preteká z roka na rok čoraz väčší objem dát. K jednému prístupovému bodu máme bežne pripojené desiatky zariadení od našich smartfónov cez počítače, smart televízory a herné konzoly až po drobné zariadenia zo sveta inteligentnej domácnosti.

Niekoľko rokov starý router, prípadne základný router dodaný od operátora na takéto výzvy skrátka nemusí stačiť. Ak si k tejto dátovej náročnosti v prípade domov pridáte väčšiu rozlohu pre šírenie signálu, v rukách máte prakticky recept na nestabilnú a pomalú Wi-Fi sieť.

Zainvestovať raz za pár rokov do nového Wi-Fi routru sa skrátka oplatí. Ak chcete mať pokoj na dlhšiu dobu, minimálne po stránke špecifikácií a kapacity siete, siahnuť môžete po vlajkovom Wi-Fi smerovači TP-Link Archer AX6000.

ZDROJ | TP-Link

Hoci ide o 2-ročný model, vzhľadom na vysoko nastavenú latku jeho hardvéru ide aj dnes o špičkový model, ktorý ponúka maximálnu prenosovú rýchlosť v rámci siete 802.11ax až na úrovni 4 804 Mb/s a až 4-násobne vyššiu kapacitu a priepustnosť oproti bežným prístupovým bodom, resp. smerovačom. Rozumie si navyše aj s hlasovou asistentkou Amazon Alexa a s platformou IFTTT a jeho súčasťou je aj rodičovská kontrola či vstavaný anti-vírus.

ZDROJ | TP-Link

TP-Link Archer AX6000 zamieril pôvodne do predaja s odporúčanou maloobchodnou cenou 444 €, dnes si ho už ale môžete zakúpiť o zhruba 44 % lacnejšie. Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku