Na aké hry sa môžeme tešiť v druhej polovici roku 2019?

Rok 2019 sa nám prehupol do svojej druhej polovice, čo znamená, že v hernom svete nás čaká najhojnejšie obdobie spojené s vychádzaním najväčších titulov počas septembra a vianočného obdobia. Na aké tituly sa môžeme tešiť?

Wolfenstein Youngblood

26. júl 2019 (PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch)

Prvý titul v našom zozname vychádza už o niekoľko dní a ide o pokračovanie kultovej FPS série Wolfenstein. Hra ponúkne možnosť kooperatívneho hrania v nacistami okupovanom Paríži. Autori sľubujú až 30-hodinovú hrateľnosť, takže sa máme rozhodne na čo tešiť.

Control

27. august 2019 (PS4, Xbox One, PC)

Dlho-očakávaný titul od štúdia Remedy príde už koncom leta na obe hlavné konzoly a tiež na počítače. Hlavnou hernou mechanikou bude ovládanie telekinézy. Zaujímavosťou je, že hra sa bude odohrávať iba v jednej budove, no zároveň sľubuje rozmanité prostredia, ktoré nebudú nudiť.

Gears 5

10. september 2019 (Xbox One, PC)

Úspešná Xbox exkluzivita Gears of War dostane piate pokračovanie, ktoré dostalo pozmenený názov Gears. Nebude chýbať kvalitný multiplayer a hlavne obľúbený splitscreen režim pre troch hráčov. Pre začínajúcich tvorcov bude hra obsahovať Map Builder pre tvorbu vlastných levelov.

Pozrite siNHL 19 predstavené – dočkáme sa hokejových legiend a outdoor klzísk

NHL 20

13. september 2019 (PS4, Xbox One)

Čo by to bolo za rok, keby nevyšla ďalšia časť obľúbenej hokejovej hry NHL. Aj keď sa nedočkáme nového enginu či prudkých zmien, NHL 20 ponúkne nové vonkajšie ľadové plochy, nové animácie pre hráčov a hlavne nové herné módy ako napríklad Eliminator, v ktorom sa proti sebe postaví až 81 hráčov.

Borderlands 3

13. september 2019 (PS4, Xbox One, PC)

Hra, ktorý si získala množstvo fanúšikov nielen kvôli hrateľnosti, ale aj kvôli výtvarnému kreslenému štýlu. Tretie pokračovanie príde začiatkom septembra na všetky hlavné platformy. V tejto časti bude hlavným nepriateľom duo Calypso Twins, proti ktorým budete bojovať.

Call of Duty: Modern Warfare

25. október 2019 (PS4, Xbox One, PC)

Najznámejšia FPS séria sa vráti s novým pokračovaním zasadeným dô pôvodnej série modernej vojny. Tešiť sa môžeme na starého známeho kapitána Pricea, vylepšenú grafiku a hlavne multiplayer, ktorý sľubuje crossplatformové hranie naprieč konzolami.

Pozrite siCall of Duty: Modern Warfare – moderná vojna sa vracia

Death Stranding

8. november 2019 (PS4)

Pravdepodobne najočakávanejší titul druhej polovice tohto roku. Exkluzivita pre PlayStation 4 ponúkne unikátny gameplay a nádherný svet vymyslený herným géniom Hideom Kojimom. Napriek mnohým gameplay ukážkam a trailerom stále nie je jasné, o čom vlastne hra bude, no už teraz všetci vieme, že bude perfektná.

Star Wars: Jedi Fallen Order

15. november 2019 (PS4, Xbox One, PC)

Novinka zo Star Wars univerza príde tesne pred decembrovou premiérou poslednej časti novej trilógie. Konečne sa dočkáme príbehovej hry z tretej osoby, ktorá bude príjemným osvieženým po posledných rokoch, kedy vychádzala iba FPS séria Battlefront. Na hre sa pracuje už viac ako 5 rokov, takže veríme, že fanúšikovia značky neostanú sklamaní.

Pokémon Sword & Shield

15. november 2019 (Nintendo Switch)

V rovnaký deň ako Star Wars vyjde aj nový Pokémon pre konzolu Nintendo Switch. Tešiť sa môžeme na 8. generáciu Pokémonov a nový región Galar. Nebudú chýbať ani predchádzajúce generácie . Podobne ako minulé hry, aj táto vyjde v dvoch verziách – Pokémon Sword a Pokémon Shield.

Pozrite siTater Games – vieme ako sa robia mobilné hry najnovšej generácie na Slovensku

Doom Eternal

22. november 2019 (PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch)

Brutálna séria Doom, ktorá je tu s nami už od 90. rokov tentokrát prinesie ďalšie krvavé pokračovanie. Novinkou bude možnosť zapojenia ostatných hráčov v podobe démonov, ktorí vám budú sťažovať hru. Autori tiež sľubujú, že sa dočkáme lepšej grafiky a detailov.

Komentáre k článku