Motorola edge+ si vás získa nielen nekonečným Edge displejom

Návrat k prémiovým smartfónom vo veľkom štýle. Aj tak by sa dala popísať nová Motorola edge+, ktorá vás o svojich kvalitách presviedčať nemusí. Urobí to za ňu jej dizajn na čele s unikátnym Edge displejom, ktorý okrem vzhľadu obohacuje novú vlajkovú loď o množstvo zaujímavých funkcií.

S príchodom nového smartfónu Motorola edge+ na náš trh boli spojené aj vysoké očakávania. Napokon, na plnohodnotnú vlajkovú loď z dielne tejto spoločnosti sme čakali niekoľko rokov a tesne pred jej vydaním získali oba smartfóny Motorola edge a edge+ prestížne ocenenie Red Dot za produktový dizajn.

Okamžite po otvorení elegantného balenia nám bolo jasné, že sa jej tieto vysoké očakávania podarí nielen naplniť, ale aj značne prekonať. Nová Motorola edge+ vás privíta tzv. „nekonečným“ Edge displejom s uhlopriečkou 6,7“, ktorý je po stranách zakončený takmer 90-stupňovým zahnutím. Tento displej je chránený odolným sklom Corning Gorilla 5 a po okrajoch obklopený rámom z hliníka rady 6000.

V skutočnosti viac ako samotné zahnutie, ku ktorému sa ešte dostaneme, si po zapnutí smartfónu, na prvý pohľad všimnete kvalitu samotného OLED panela. Motorola tu siahla po jednom z najlepších panelov na trhu a tak sa okrem iného môžete tešiť na podporu najnovšej technológie HDR10+, vysokú obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a všetky výhody, ktoré so sebou prináša technológia OLED.

Čo to znamená v praxi? Pod označením HDR+ sa ukrýva schopnosť displeja zobrazovať miliardy farebných odtieňov na základe metaúdajov obsiahnutých v multimédiách. Najmä pri sledovaní pestrofarebných seriálov a filmov v tomto formáte vás displej uchváti svojou farebnosťou a vysokým jasom s perfektným vykreslením každej scény.

Pozrite siMotorola edge+ je brutálna mašina dostupná aj na Slovensku

Obnovovacia frekvencia 90 Hz na druhej strane zabezpečuje častejšie obnovovanie zobrazovaného obsahu na displeji, vďaka čomu pôsobí samotný pohyb v systéme, aplikáciách a hrách v porovnaní s bežnými displejmi viditeľne plynulejšie. Tento rozdiel si všimnete na prvý pohľad a hoci si v nastaveniach môžete zvoliť aj nižšiu frekvenciu 60 Hz, krok späť v tomto smere určite nebudete chcieť urobiť.

Samotná technológia OLED zabezpečí perfektné zobrazenie farieb a vďaka jej možnosti čiastkového podsvietenia obrazovky aj bezchybné vykreslenie čiernej farby. Motorola túto schopnosť spojila s funkciou Always-on Display, vďaka ktorej môžete aj na vypnutej obrazovke vidieť aktuálny dátum, čas, počasie a prijaté upozornenia.

Informácia o prichádzajúcom hovore a upozorneniach vám však neujde ani v prípade, že máte smartfón položený na stole displejom nadol. Motorola totiž využila zahnutie Edge displeja takmer až k zadnej strane smartfónu na vytvorenie tzv. okrajového osvetlenia. To dokáže zmeniť okraje smartfónu po otočení nadol na žiarivé farebné pásy informujúce o prichádzajúcich hovoroch, upozorneniach, budíkoch a aj o stave nabitia smartfónu.

V tmavom prostredí tak vďaka okrajovému osvetleniu môžete skontrolovať stav nabitia batérie stlačením bočného tlačidla, na čo sa následne okraje displeja vyplnia na rovnakú hodnotu, na akú je aktuálne batéria edge+ nabitá. Rovnako si pomocou okrajového osvetlenia môžete nastaviť tiché budíky, ktoré vás upozornia určený čas bez zvukov alebo vibrácií, ktoré by mohli rušiť vaše okolie.

Aj keď takmer celú prednú stranu smartfónu pokrýva 6,7“ displej s pomerom strán 19,5:9, na jeho vrchnú stranu sa napriek tomu zmestil prekvapivo hlasný reproduktor doplnený o druhý reproduktor do stereo zostavy umiestnený na spodnej strane smartfónu. Ak hovoríme o prekvapivej hlasitosti, myslíme tým doteraz najhlasnejšiu zostavu reproduktorov umiestnenú v smartfóne, wow.

Audio kvalitách smartfónu Motorola edge+ dokazuje aj fakt, že o ladenie jej reproduktorov sa postarala spoločnosť Waves, ktorá sa môže pochváliť ocenením GRAMMY Award a vedzte, že je to na ich kvalite skutočne počuť. Motorola edge+ dokáže vďaka nim rozozvučať akúkoľvek miestnosť a hlasitosťou aj kvalitou bez problémov konkurovať aj väčším tabletom, notebookom aj externým reproduktorom.

Pozrite siVy sa pýtate, my odpovedáme: Motorola moto G8 power

Na fotografiách ste si možno všimli, že Motorola edge+ nemá na svojom tele snímač odtlačkov prstov. Ten je totiž integrovaný priamo do displeja, resp. pod jeho povrch a tak si jeho prítomnosť v smartfóne uvedomíte iba v momente jeho odomykania. Ikona na zamknutej obrazovke vás navedie, kam je pre odomknutie smartfónu potrebné položiť prst a štýlová animácia vás následne upozorní o jeho úspešnom rozpoznaní.

Pri pohľade na dizajn novej vlajkovej lode samozrejme nesmieme opomenúť ani 3,5-milimetrový slúchadlový port, ktorý je v prípade prémiových smartfónov raritou. Motorola edge+ vás však vďaka nemu ušetrí od nepríjemných situácií, kedy k počúvaniu hudby cez káblové slúchadlá alebo reproduktory zabudnete zobrať adaptér. Je to drobný detail, za ktorý si Motorola zaslúži palec hore.

Rovnakým konštrukčným detailom, ktorý však na pohľad ani naživo neuvidíte, je odolnosť smartfónu voči vode. Motorola edge+ si dokáže poradiť s nechceným poliatím vodou alebo aj so slabým dažďom. Pred pádmi a nárazmi môžete telo smartfónu ochrániť už od prvého momentu aj pomocou silikónového obalu, ktorý je priamou súčasťou balenia.

Ak sa vám páči nový smartfón Motorola edge+, môžete si ho dopriať aj na Slovensku, a to v balení so silikónovým obalom, slúchadlami a nabíjačkou TurboPower. Cena novinky je stanovená na 1 199 eur.

O novinke Motorola edge+ vám však prezradíme ešte viac, sledujte nás aj o týždeň.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku