Motorola edge+ dokazuje, že aj čistý Android môže byť nabitý funkciami

Tajomstvo úspechu dobrých zariadení netkvie iba v použití najlepšieho dostupného hardvéru na trhu, previazať ho totiž treba aj s kvalitným softvérom. Dokonalým príkladom tejto symbiózy je najnovšia vlajková loď Motorola edge+, ktorá kombinuje prémiový hardvér s prepracovaným softvérom takpovediac „na výbornú“.

S možnosťami, funkciami a kvalitami smartfónu Motorola edge+ ste sa mohli spolu s nami zoznámiť v rámci špeciálneho seriálu, v ktorom sme sa postupne pozreli na jeho nekonečný Edge displej, unikátnu zostavu fotoaparátov a naposledy aj výkon, rýchlosť a skvelú výdrž batérie. Teraz je čas pozrieť na jeho softvér, ktorý spája tento hardvér do jedného vydareného celku.

Stavebným kameňom smartfónu Motorola edge+ je najnovší operačný systém Android 10. Na tom by samozrejme nebolo nič výnimočné, ak by k tomu Motorola nepripojila svoju dlhodobú softvérovú filozofiu, v rámci ktorej do popredia stavia najmä čistotu systému bez zbytočnej nadstavby, výraznej úpravy používateľského prostredia a duplicitných aplikácií.

Pozrite siMotorola edge+ si vás získa nielen nekonečným Edge displejom

Tešiť sa tak môžete nielen na čisté používateľské prostredie po vizuálnej stránke, ale aj na jednoduché ovládanie a prístup ku všetkým aplikáciám a službám od spoločnosti Google. Vaše fotografie a videá sa tak budú automaticky zálohovať do aplikácie Fotky Google, jednoduchý prístup k informáciám vám poskytne virtuálny Google Assistant, zatiaľ čo o zdravie vášho digitálneho života sa postará funkcia Digitálna rovnováha.

Spoľahnúť sa tiež môžete na pravidelný prísun bezpečnostných aktualizácií, ktoré vás ochránia pred najnovšími virtuálnymi hrozbami. Samozrejmosťou je tiež dlhodobá softvérová podpora v podobe zaručenej aktualizácie na pripravovaný Android 11 aj so všetkými novinkami, ktoré so sebou už v priebehu tejto jesene nová verzia operačného systému prinesie.

Čistota systému však neznamená obmedzenia alebo nedostatok funkcií. Toho sa vďaka prostrediu My UX so šikovnými doplnkami Moto Akcie, Moto Obrazovka a Moto Gametime rozhodne nemusíte obávať. Motorola edge+ vám umožní prispôsobiť si jej ovládanie aj vzhľad do posledného detailu, pri čom si zároveň dokáže zachovať svoju rýchlosť a jednoduchosť prostredia.

Omrzelo vás systémové písmo? Farba ovládacích prvkov? Tvar ikoniek alebo ich rozloženie na ploche? Vďaka My UX si môžete tieto aspekty jednoducho upraviť v nastaveniach smartfónu aj bez zásahu do systému alebo inštalácie ďalších aplikácií. Hotové motívy si môžete ukladať a striedať podľa vašej aktuálnej nálady a príležitosti. Vzhľad vášho smartfónu vás tak nikdy neomrzí.

Ak ste už v minulosti mali tú česť so smartfónmi značky Motorola, vo výbave modelu edge+ vás určite poteší aj prítomnosť Moto Akcií. Tento balík šikovných funkcií vám umožní rýchlo a intuitívne ovládať vybrané časti smartfónu, či už ide o rýchle zapnutie baterky zatrasením smartfónu, vytvorenie snímky obrazovky dotykom troch prstov alebo ovládanie multimédií pomocou tlačidiel hlasitosti.

Pozrite siMotorola edge+ búra hranice v oblasti výkonu, rýchlosti i výdrži batérie

Všetky užitočné vychytávky spojené s nekonečným Edge displejom na druhej strane zastrešuje balík funkcií Moto Obrazovka. Jeho súčasťou je už dobre známa Vnímavá obrazovka, ktorá zabráni vypnutiu obrazovky kým sa na ňu pozeráte, ale aj tzv. Náhľad obrazovky, ktorý vám umožní pristupovať a reagovať na upozornenia aj na uzamknutej obrazovke.

Motorola edge+ v tomto balíku ponúka aj ďalšie funkcie špeciálne navrhnuté pre zahnuté hrany Edge obrazovky. Okrem osvetlenia okrajov, ktoré sme si predstavili spolu so samotným Edge displejom, ide aj o úplne nový spôsob ovládania smartfónu pomocou funkcie Dotyk na okrajoch.

Pod týmto názvom sa ukrýva šikovný panel akcií, ktorý bude pre vás k dispozícii na pravej strane v zahnutej časti Edge displeja bez ohľadu na to, v akej aplikácii alebo časti systému sa práve nachádzate. Hoci ide na prvý pohľad o drobný systémový doplnok, v skutočnosti má panel akcií hneď niekoľko funkcií.

Pozrite siČo dokáže Motorola edge+ a jej unikátna zostava fotoaparátov?

Potiahnutím panela akcií zo strany do stredu obrazovky získate rýchly prístup k vašim obľúbeným aplikáciám, kontaktom a systémovým nástrojom. Čo vložíte do tejto rýchlej ponuky je iba na vás. Na dosah ruky môžete mať napríklad rýchle spustenie navigácie, skenovanie dokumentov priamo do cloudového úložiska, vyhľadávanie hudby alebo aj praktické virtuálne pravítko.

Panel akcií zároveň slúži aj ako pomôcka pre ovládanie samotného smartfónu. Jeho potiahnutím smerom nadol si môžete ľahko zobraziť upozornenia a rýchle nastavenia, zatiaľ čo jeho potiahnutím smerom nahor zobrazíte okná naposledy používaných aplikácií, resp. režim multitasking. Hoci vám panel akcií vďaka umiestneniu v hrane obrazovky určite nebude prekážať, Motorola edge+ vám aj tak umožní prispôsobiť si jeho zobrazenie v systémových nastaveniach.

Na svoje si napokon v prostredí My UX prídu aj hráči, špeciálne pre ktorých je určený balík funkcií Moto Gametime. Jeho súčasťou je v prvom rade bočný panel súpravy nástrojov slúžiaci na rýchle vytváranie snímky obrazovky, stíšenie upozornení, blokovanie prichádzajúcich hovorov alebo aj okamžitý prístup k rôznym četovacím aplikáciám.

Moto Gametime tiež využíva možnosti Edge displeja aj na zobrazenie dodatočných tlačidiel spúšte L/R v hornej zahnutej časti obrazovky. S Motorolou edge+ si tak môžete vychutnať mobilné hry naplno aj bez toho, aby ste so sebou museli nosiť ďalšie príslušenstvo alebo herný ovládač. Všetky mobilné tituly sa pritom môžu oprieť o výkonný čipset Snapdragon 865.

Motorola edge+ je takýmito šikovnými funkciami doslova nabitá, vďaka čomu vás svojimi možnosťami neprestane prekvapovať ani po niekoľkých týždňoch intenzívneho používania. Ak sa vám nový smartfón Motorola edge+ páči, môžete si ho dopriať aj na Slovensku, a to v balení so silikónovým obalom, slúchadlami a nabíjačkou TurboPower za cenu 999 eur.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku