Motorola edge+ búra hranice v oblasti výkonu, rýchlosti i výdrži batérie

Smartfóny dnes nahrádzajú naše počítače, navigácie, fotoaparáty, hudobné prehrávače, herné konzoly a od nedávna už aj naše peňaženky. Čoraz vyššie nároky, ktoré máme na ich hardvér a výdrž batérie, dokáže naplniť len zopár modelov na trhu. Nová Motorola edge+ dokáže tieto nároky hravo prekonať.

Časy, kedy boli telefóny vedľa počítačov iba chudobní príbuzní, sú už dávno preč. Už dnes má váš smartfón pravdepodobne viac operačnej pamäte, väčšie úložisko a možno aj výkonnejší procesor, ako váš notebook alebo počítač. Niet preto divu, že ich z roka na rok používame vo väčšej miere a na čoraz viac každodenných činností, ktoré vďaka nim zvládame oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.

Medzi smartfóny, ktoré boli s takýmito nárokmi od začiatku vyvíjané, patrí aj nová Motorola edge+, ktorá okrem nekonečného edge displeja a unikátnej zostavy fotoaparátov disponuje aj jedným z najvýkonnejších a najnovších čipsetov na trhu s bohatou dávkou operačnej a internej pamäte, ako aj obrovskou batériou s podporou rýchleho, bezdrôtového i reverzného nabíjania.

Srdcom novej vlajkovej lode Motorola edge+ je výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 865, ktorý dokáže vďaka svojmu 8-jadrovému procesoru a grafickému jadru Adreno 650 spracovať až 15 biliónov operácií za sekundu. Operačný systém a vaše obľúbené aplikácie sa budú môcť oprieť až o 12 GB operačnej pamäte typu LPDDR5, zatiaľ čo vaše dáta o interné úložisko UFS 3.0 s kapacitou 256 GB. Čo to však znamená v praxi, ľudskou rečou?

Použitý procesor sa dokáže hravo postarať o plynulý chod akejkoľvek aplikácie a vďaka výkonnému grafickému jadru aj akejkoľvek hry, bez ohľadu na jej grafickú náročnosť. Žiadne limity, žiadne sekanie. Tešiť sa môžete na rýchle reakcie operačného systému Android, aplikácií a hier, ktoré budete navyše vnímať ešte intenzívnejšie vďaka 90 Hz obnovovacej frekvencii Edge displeja.

Pozrite siMotorola edge+ si vás získa nielen nekonečným Edge displejom

Veľká operačná pamäť typu LPDDR5 s kapacitou 12 GB navyše zabezpečí, že popri vašich obľúbených aplikáciách a hrách na pozadí môžu bežať ďalšie dôležité procesy, ktoré sa starajú napríklad o prijímanie správ, aktualizáciu počasia, bezpečnostnú kontrolu systému či správu batérie. Štedrá kapacita pamäte vám taktiež umožní bezproblémové prepínanie medzi viacerými aplikáciami, ktoré si navyše môžete na priestrannej obrazovke spustiť aj naraz v režime rozdelenej obrazovky. Opäť bez spomalení či sekania.

Aby ste mali na vaše aplikácie, hry, ale aj fotografie, videá a ďalšie multimédiá dostatok miesta, ponúka Motorola edge+ už v základe internú pamäť s kapacitou 256 GB. Ide pritom o internú pamäť najnovšej generácie UFS 3.0 (Universal Fast Storage), ktorá je okrem rýchleho spúšťania aplikácií a hier pripravená aj na rýchlejší prietok väčšieho objemu dát. V praxi výhody novej generácie pamäte pocítite napríklad aj pri nahrávaní a súbežnom spracovaní 6K UHD videa, ktoré zvláda v tomto extrémnom rozlíšení nahrávať zadný fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx.

Pozrite siČo dokáže Motorola edge+ a jej unikátna zostava fotoaparátov?

Faktom je, že s tak výkonným hardvérom sa prirodzene spája aj vyššia spotreba energie. Motorola edge+ je však na to pripravená vďaka batérii s nadštandardnou kapacitou 5 000 mAh, vďaka ktorej si o výdrž nemusíte robiť starosti nielen počas bežného pracovného dňa, ale až počas celých dvoch dní, ktoré táto novinka zvládne hravo bez pripojenia k nabíjačke.

Ak by ste sa predsa len ocitli v úzkych a batériu budete potrebovať v priebehu dňa nabiť, smartfón nemusíte na desiatky minút odkladať na nabíjačku. Vďaka nabíjačke TurboPower s výkonom 18 W stačí pár minút nabíjania a Motorola edge+ bude opäť pripravená na ďalšie hodiny používania bez zbytočného zdržiavania. Ak si navyše na pracovný stôl umiestnite aj bezdrôtovú nabíjačku, na potrebu nabíjania smartfónu prakticky zabudnete.

Motorola edge+ sa dokáže bezdrôtovo nabíjať výkonom až 15 W. Vo chvíľach, kedy smartfón nepoužívate, ho teda stačí položiť na bezdrôtovú podložku s technológiou Qi a v momente, kedy ho budete opäť potrebovať, budete mať batériu zaručene plne nabitú a pripravenú na ďalšie hodiny intenzívnej záťaže.

Pozrite siHistória bezdrôtového nabíjania je staršia, ako by sa mohlo zdať. Kam až siaha?

O obrovskú kapacitu batérie sa navyše Motorola edge+ dokáže podeliť aj s ostatnými zariadeniami vďaka podpore bezdrôtového zdieľania energie s výkonom 5 W. Po povolení tejto funkcie tak stačí na zadnú stranu smartfónu položiť bezdrôtové slúchadlá, smart hodinky alebo aj iný smartfón, s ktorými začne Motorola edge+ automaticky a bezdrôtovo zdieľať svoju energiu.

Aj keď to znie ako sci-fi, so smartfónom Motorola edge+ sú takéto scenáre realitou. Jeho pripravenosť na budúcnosť vďaka využívaniu najnovších technológií dokazuje aj fakt, že súčasťou jeho čipsetu je aj vysokorýchlostný modem pripravený na najnovšiu generáciu 5G sietí a bezdrôtových sietí Wi-Fi 6. Limity tak pre novú vlajkovú loď z dielne Motorola prakticky neexistujú nielen v oblasti výkonu a výdrže batérie, ale aj v oblasti rýchlosti prenosu vašich dát.

Ak sa vám nový smartfón Motorola edge+ páči, môžete si ho dopriať aj na Slovensku, a to v balení so silikónovým obalom, slúchadlami a nabíjačkou TurboPower za cenu 999 eur.

O novom smartfóne Motorola edge+ vám však prezradíme ešte viac, sledujte nás aj o týždeň.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku