Kúpili ste si novy Macbook bez portov? D-Link 5 in 1 vám vyhladí vrásky

Jednou z najčastejšie kritizovaných vecí na Macbookoch od Apple je ich obmedzená ponuka portov. Takmer každý majiteľ nového Macbooku si musí zároveň s novým notebookom kúpiť rozbočovač. Jeden taký sme dostali do redakcie na odskúšanie.

Ide o model D-Link 5-in-1 USB-C Hub s HDMI a čítačkou SD/microSD kariet (DUB-M530). Je to mimoriadne kompaktný rozbočovač, ktorý má len 42 gramov. Určite teda nebude veľkou záťažou ak si ho pribalíte so sebou všade tam, kam beriete Macbook.

Ako napovedá názov, rozbočovač ponúka päť portov, stačí keď ho pripojíte USB-C káblom (Thunderbolt 3) so zariadením. Ponúkne vám dva USB-A porty, HDMI výstup a po jednom slote na SD a microSD kartu. Rozbočovač podporuje alternatívny režim DisplayPort cez USB-C.

Vďaka tomu môžete poslať obsah na monitor, alebo televízor v 4K rozlíšení pri 30 fps. Sloty na SD karty využijete na kopírovanie obsahu z fotoaparátu či z akčnej kamery. USB-A porty poslúžia na staršie harddisky, káblové myši, klávesnice alebo tlačiarne. Možností je veľa, záleží na vašich potrebách.

Telo rozbočovača je z hliníkovej zliatiny vo farebnom odtieni Space Gray, ktoré Apple zariadeniam naozaj svedčí. Samozrejme, hub od D-Link si rozumie nielen s Apple, ale v podstate s každým počítačom, ktorý disponuje USB-C portom.

Pri testovaní mi skvelo poslúžil D-Link 5-in-1 aj na prepojenie Samsungu Note20 k monitoru v režime DeX, čo je špičková vychytávka a dáva ďalší rozmer použitia tohto hubu. Mimochodom, okrem HDMI rovnako skvelo fungovali ostatné porty, takže tento kompaktný rozbočovač nájde využitie aj s vybranými typmi smartfónov (a tabletov).

Ako vidíte, ide o naozaj šikovný gadget, za ktorý výrobca nepýta príliš veľa. Zhruba za 40 eur rozšírite (nielen) svoj Macbook o najpoužívanejšie porty a D-Link 5-in-1 DUB‑M530 vám určite nebude prekážať doma, v kancelárii či pri cestovaní.

USB hub 5v1 D-Link DUB‑M530 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Komentáre k článku