Končí vám záruka? Vieme, ako si ju predĺžite pred jej koncom aj o tri roky

ZDROJ | Electrolux

Slovenská sieť elektropredajní a e-shop NAY má službu, o ktorej vie možno iba málokto, no môže mať veľmi vážny dopad na produkty, ktoré používate deň čo deň. Predstavte si, že vám končí záruka na práčku, chladničku či umývačku alebo televízor a už len tŕpnete, kedy sa produkt pokazí. NAY má riešenie – predĺženie záruky kedykoľvek počas tej zákonnej!

ZDROJ | NAY

V NAY si tak reálne môžete počas prvých dvoch rokov, kedy sa na produkt vzťahuje zákonná záručná doba, predĺžiť jej trvanie o rok, dva, alebo až tri roky. Nemusíte tak urobiť pri kúpe produktu, rozhodnúť sa môžete až do konca platnosti zákonnej 2-ročnej záruky.

Službu Predĺžená záruka je možné využiť takmer na akomkoľvek tovare, ktorý NAY predáva. Cena tovaru by mala byť najmenej 49 € a maximálne 3 000 €. Ak ste si kúpili nový televízor trebárs za 500 €, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť pre predĺženie záruky.

ZDROJ | NAY NAY

Za službu zaplatíte jednoducho, podľa ceny samotného tovaru. V prípade spomínaného televízora v cene 500 € je predĺženie záruky na 3 roky, teda 2 roky zákonné + 1 rok navyše, spoplatnené sumou 75 €. Predĺženie záruky o 1 rok navyše stojí totiž 15% z ceny tovaru, na ktorý si chcete záruku predĺžiť. V prípade predĺženia o 2 roky (celkovo máte záruku 4 roky) stojí 100 €, čiže 20% z ceny tovaru.

Maximálne je možné predĺžiť záruku o 3 roky (celkovo máte záruku 5 rokov), pričom pri televízore v hodnote 500 € za takúto dlhú záručnú dobu zaplatíte 125 €, čiže 25% z ceny tovaru. Ak si uvedomíte, že za cenu 125 € máte istotu, že najbližších 5 rokov nebudete musieť televízor meniť, určite to stoji za zváženie, nemyslíte?

ZDROJ | NAY

Rovnako rýchle ako výpočet ceny služby Predĺženie záruky kedykoľvek je aj jej vybavenie. Najjednoduchšou možnosťou je predĺženie záruky v on-line prostredí. Ak ste registrovaný zákazník, stačí sa prihlásiť do svojho profilu, nájsť produkt, ktorému chcete záruku predĺžiť v zozname všetkých objednávok a kliknúť na predĺženie záruky.

V prípade, že ste neregistrovaný zákazník, budete potrebovať číslo bločku, na ktorom je daný produkt. Zadaním čísla dokladu cez web sa vám zobrazí zoznam produktov z bločku a vyberiete si len svoj konkrétny. Rovnako je to možné aj v predajni, kde sa buď preukážete zákazníckou NAY kartou, alebo bločkom.

ZDROJ | NAY

Predĺžená záruka kryje poruchy tovaru, ktoré vzniknú na tovare bežným používaním počas doby, o ktorú si záruku predĺžite. Dodatočnú predĺženú záruku si môžete prikúpiť k vybranému tovaru, ktorý ste si zakúpili v predajni NAY alebo www.nay.sk. Ak ste si už raz na tovar záruku predĺžili, nie je možné ju predĺžiť opätovne. Preto zvážte, na aké dlhé obdobie si chcete záruku predĺžiť.

Získajte viac informácií o zaujímavej službe Predĺženie záruky kedykoľvek.

Článok sme pripravili v spolupráci s NAY.

ZdrojNAY

Komentáre k článku